Dosáhnout finanční svobody S dluhu Snowball

Home » Credit and Debt » Dosáhnout finanční svobody S dluhu Snowball

 Dosáhnout finanční svobody S dluhu Snowball

Dluh lavinovému, vyrobený populární Dave Ramsey, je metoda, která umožňuje snížit dluh o první řešení malých zůstatků. Dostat se z dluhů je jedním z největších finančních cílů pro mnoho lidí.

Možná nejnebezpečnější finanční nebezpečí, kterým čelí spotřebitelé dnes je rostoucí dluh. Krize dluhu se stala natolik významný, že průměrné americké rodiny nese v kreditní karty dluhu o $ 8,000 sám, a zhruba 43% Američanů utrácet více, než vydělají každý rok. To není triviální statistika. Otáčivé dluh, který tak mnozí spotřebitelé jsou pod nemá datum ukončení, což znamená, pro většinu z nás, náš dluh trvat věčně.

Jak splatit dluh

Zatímco příliš mnoho spotřebitelů se obrátit na poněkud riskantní řešení, jako je konsolidace půjček nebo vyrovnání dluhů společnosti, koncept pro řízení dluhu nazývá ‚dluh lavinovému‘ je stále více populární. To je místo, kde jsou menší zůstatky vyplatilo první, následuje větší váhy. Použití dluhu sněhové koule se dostat z dluhů, je více než jen módní jména, to je vlastně způsob, jak systematicky splácení dluhů, a to motivujícím faktorem postavena v roce. Když si zaplatit menší dluhy, uvidíte úspěch, a to motivuje budete se držet plánu.

Jak je dluh Snowball Works

Zde je návod, jak dluh lavinovému práce; Jako příklad, řekněme, že máte pět současného dluhu zůstatky, z nichž jeden je 100 $, další což je $ 500, z toho dvě, které jsou $ 800 až jednu Whopper s aktuální zůstatek ve výši $ 4,000. Před zahájením tohoto procesu, to je nejlepší, pokud je to vůbec možné, aby se dohnal a aktuální pro všechny měsíční platby. Tento proces na seznam pohledávek ve vzestupném pořadí je důležité, jak uvidíme za chvíli. Je také zásadní význam nepřidávat žádný nový dluh, zatímco my se zavazují tento proces.

Krok za krokem procesu se dostat ven z dluhů je začít tím, že zaplatí pouze minima na všech pohledávek s výjimkou nejmenšího. V našem příkladu, řekněme, že nejmenší dluh, náš $ 100 zůstatek, má měsíční platba 10 $. Nyní přichází nejtěžší, což je určující, kolik více peněz si můžete dovolit přidat do měsíční platby za nejmenší rovnováhy. Nejlepším řešením by bylo, aby se zdvojnásobí, na $ 20 nebo více, pokud je to možné. Avšak jakákoli částka pomůže. Platit více, než je minimum bude rychle snižovat účet.

Pro naše účely předpokládejme, že platíme double, takže tam je extra $ 10 směrem na zůstatek každý měsíc.

To bude znamenat, že zůstatek na to bude vyplacena rychleji, pravděpodobně v šest měsíců nebo méně, a to i při této nízké platby. Tady je místo, kde krása dluh lavinovému kopy a skutečně začne někdo pomůže dostat se z dluhů: tím, že částku platby, v tomto případě, $ 20, který byl směrem na nejmenší dluhu, a aplikovat ji na druhý nejmenší dluh, jsme nyní splácení tohoto dluhu rychleji stejně.

V případě druhé platby, s bilancí 500 $, měl minimální platbu ve výši $ 50 Nyní platíme extra $ 20 za měsíc. Za předpokladu, že 10 $ platby je teprve ve chvíli k finanční náklady, které ještě znamená $ 60 a měsíc přímo aplikovány na dluh. To znamená, že ani 500 $ zůstatek bude úplně vyplatila asi 8 měsíců. Takže teď jsme se vyplatila dva naše dluhy za pouhých 14 měsíců.

Tady je místo, kde sněhová nabírá rychlost. Můžeme opakovat proces na dva $ 800 dluhů. Děje se stejnou matematiku, aplikujeme navíc $ 70 až jedné ze zůstatků, pak druhý, první zaplacení dluhu za šest měsíců, a pak druhý se vyplatila v době kratší než čtyři měsíce, a nyní máme celkem $ 205 každý měsíc, který může být aplikován na velké $ 4,000 rovnováhy.

Jen, aby to jednoduché, řekněme, že platba na $ 4,000 je $ 200 za měsíc už s $ 100 mizí navždy do finančních nákladů. Takže jsme přidali naši 205 $ na minimální platbu, co se děje směrem k hlavnímu, a celý zůstatek ve výši $ 4,000 lze ještě vyplatila jen něco málo přes rok a to is vysokou úrokovou sazbou.

Takže, pojďme shrnout podstatné. Zaplatili jsme pryč všechny naše dluhy, kromě velkého jeden v 24 měsících, a pak trvalo asi rok splatit poslední velký účet. To je jen tři roky celkem vyplatit přes 6.000 $ v dluhu tím nic jiného, ​​než platit minimální u všech pohledávek, s výjimkou přidání dalších 20 $ na nejmenší na prvním místě. Zatímco tři roky není okamžitý fix, je to neuvěřitelně krátká ve srovnání s platbami, které doslova trvat věčně, pokud jste právě i nadále, aby minimální platby na všech dluhů.

Ale víte, co je nejlepší na tom je? Po tom všem je dluh splacen, najednou máte téměř 600 $ navíc v kapse každý měsíc! Které mohou jít dlouhou cestu při vytváření nouzový fond, spoření na důchod, nebo odložit na vysokoškolské vzdělání.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.