Dowiedz się, jak do obliczenia wewnętrznej stopy zwrotu (IRR)

Home » Investing » Dowiedz się, jak do obliczenia wewnętrznej stopy zwrotu (IRR)

IRR pomaga Porównaj opcji inwestycyjnych

Dowiedz się, jak obliczyć wewnętrzną stopę zwrotu

To powinno być łatwe do wyliczenia stopy zwrotu (zwana wewnętrzna stopa zwrotu IRR lub), który zarobił na inwestycji, prawda? Można by pomyśleć tak, ale czasami jest to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

Przepływy środków pieniężnych (depozyty i wypłaty), a także nierówny rozrządu (rzadko pan zainwestować w pierwszym dniu roku i wycofać swoje inwestycje na ostatni dzień roku), należy obliczające powraca bardziej skomplikowana.

Rzućmy okiem na przykład obliczania zysków za pomocą prostych zainteresowanie, a potem będziemy patrzeć na to, jak nierówne przepływy pieniężne i harmonogram dokonać obliczenia bardziej skomplikowane.

Prosty przykład Odsetki

Jeśli umieścisz 1000 $ w banku, bank płaci odsetki, a rok później masz $ +1.042. W tym przypadku, to łatwo obliczyć stopę zwrotu na poziomie 4,2%. Wystarczy podzielić zysk $ 42 odpowiednio w swojej pierwotnej inwestycji 1.000 $.

Nierówne przepływów pieniężnych oraz czasowe utrudnienia

Po odebraniu nierówna serii przepływów pieniężnych w ciągu kilku lat, lub nad dziwnym okresie, obliczanie wewnętrzna stopa zwrotu staje się coraz trudniejsze. Załóżmy, że rozpocznie nową pracę w środku roku. Możesz inwestować w 401 (k) poprzez potrącenia od wynagrodzeń więc co miesiąc pieniądze idzie do pracy dla Ciebie. Aby dokładnie wyliczyć IRR trzeba by znać datę i kwotę każdego depozytu i równowagi kończąc.

Aby zrobić z tego typu obliczeniach trzeba użyć oprogramowania lub kalkulator finansowy, który pozwala na wprowadzenie zróżnicowanych przepływów środków pieniężnych w różnych odstępach czasu. Poniżej przedstawiamy kilka zasobów, które mogą pomóc.

Dlaczego Oblicz wewnętrzna stopa zwrotu?

Ważne jest, aby obliczyć oczekiwaną wewnętrzną stopę zwrotu można więc odpowiednio porównać alternatyw inwestycyjnych. Na przykład, porównując szacowany wewnętrzną stopę zwrotu z nieruchomości inwestycyjnych do tego z wypłaty renty do tego portfela funduszy indeksowych, można bardziej skutecznie odważyć różne ryzyka wraz z potencjalnych zysków – a tym samym łatwiej zrobić decyzji inwestycyjnej czujesz się komfortowo.

Oczekiwany zwrot nie jest jedyną rzeczą, patrzeć; również wziąć pod uwagę poziom ryzyka, że ​​różne inwestycje są narażone na. Wyższe zyski pochodzą z wyższym ryzykiem. Jednym rodzajem ryzyka jest ryzyko płynności. Niektóre inwestycje płacić wyższe zyski w zamian za niższą płynnością – na przykład dłuższy termin CD lub obligacji płaci wyższy wskaźnik stopy procentowej lub kuponu niż krótsze opcji terminowych, ponieważ popełnili swoje fundusze przez dłuższy terminie.

Firmy korzystają z wewnętrzną stopę zwrotu obliczeń porównać jedną potencjalną inwestycję do drugiego. Inwestorzy powinni korzystać z nich w ten sam sposób. W zakresie planowania emerytalnego, możemy obliczyć minimalny zwrot trzeba osiągnąć aby spełnić swoje cele, a to może pomóc ocenić, czy cel jest realny, czy nie.

Wewnętrzna stopa zwrotu nie jest taki sam jak czas ważonej stopy zwrotu

Większość fundusze inwestycyjne i inne inwestycje, które zgłaszają powraca zgłosić coś o nazwie Return ważona Czas (TWRR). To pokazuje, jak jeden dolar zainwestowany na początku okresu sprawozdawczego byłaby wykonywana.

Na przykład, jeśli był to powrót pięciu lat kończącym się w 2015 roku, to pokazują wyniki inwestowania w dniu 1 stycznia 2001 roku do 31 grudnia 2015. Jak wielu z was inwestować w postaci jednej sumy na początku każdego roku? Ponieważ większość ludzi nie inwestują w ten sposób nie może być duża rozbieżność pomiędzy tymi zwrotów inwestycyjnych (opublikowane przez spółkę) i zwraca inwestorskich (co zwraca każdy indywidualny inwestor faktycznie zarabia).

Jako inwestor, czas ważone powroty nie pokazać, co rzeczywista wydajność konto zostało chyba miałeś żadnych depozytów lub wypłat na podstawie okresu przedstawionego. To dlatego wewnętrzna stopa zwrotu staje się bardziej dokładny pomiar wyników, gdy inwestują lub wycofania przepływy pieniężne na różnych ramach czasowych.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.