Dowiedz się, jak dużo pieniędzy, aby utrzymać na koncie oszczędnościowym

Home » Finance » Dowiedz się, jak dużo pieniędzy, aby utrzymać na koncie oszczędnościowym

Określenie odpowiedniego poziomu płynności na twoje własne oszczędności

 Dowiedz się, jak dużo pieniędzy, aby utrzymać na koncie oszczędnościowym

Jedną z rzeczy, zauważam wiele z niedoświadczonych inwestorów jest pogarda wydają się trzymać za utrzymanie pieniądze na koncie oszczędnościowym lub, jeśli wyższe wartości netto, zaparkowany bezpośrednio w bony skarbowe przy Skarbu Stanów Zjednoczonych. To jest problem, bo naprawdę nie można rozpocząć udanego programu inwestowania, dopóki masz dobre podstawy pod nogi finansowych.

Ogromna część tej fundacji jest sytuacja płynności.

 W ujęciu księgowym, płynność odnosi się do zasobów w bilansie, który jest w lub mogą być łatwo, tanio i szybko przekształcony, gotówką. Najwyższym priorytetem dla płynnych aktywów jest to, że są one tam będzie, kiedy dojdziesz do nich i bezpieczeństwa kapitału nigdy nie jest zagrożone.

Nie jest tajemnicą, że dla małych inwestorów, najbardziej popularnym sposobem parkowania pieniędzy przeznaczonych na cele płynności jest użycie konta oszczędnościowego.

Ile pieniędzy należy mieć na koncie oszczędnościowym

Wszystkim równe, i mówienie w szerokim sensie, akademickiej, odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Kwota pieniędzy inwestor powinien mieć na koncie oszczędnościowym ma być oparty na kilku czynników, w tym:

  • Stabilność jego sytuacja zatrudnienia lub innej podstawowym źródłem dochodów
  • Poziom kosztów stałych on lub ona ponosi każdy miesiąc
  • Jego lub jej pożądany standard życia
  • Prawdopodobieństwo dużych wymaganiach swoich środków, szczególnie tych, które mogłyby powstać w krótkim czasie
  • Kwota gotówki on lub ona musi czuć się bezpiecznie, co jest czysto emocjonalnym czynnikiem, który różni się od osoby, a nawet z roku na rok w zależności od etapu życia

Weźmy chwilę zbadać kilka z nich bardziej szczegółowe, dzięki czemu można zorientować poziomów pieniężnych, które mogą być odpowiednie dla konta osobiste oszczędności.

Szczerze mówiąc o stabilności swojej sytuacji dochodowej

Czy jesteś mianowany profesor prestiżowej uczelni Ivy League z kilkudziesięciu opublikowanych książek, zarezerwowanej harmonogramem intratnych płatnych występów mówiących, a kariera strona jako wysoki rozchwytywanych ekspertów, z których wszyscy spotykają się w celu wytworzenia głównie stabilne, dochodowe dochód sześć postać czy jesteś pracownikiem czasowym w branży sezonowej, która jest zwrócona wzrostu i spadku razy, więc nigdy nie wiesz, czy masz zamiar mieć pracę kolejnego kwartału?

Nawet jeśli dochody były identyczne, ta ostatnia osoba musiałaby mieć kilkakrotnie poziom gotówki siedzi w rachunku oszczędnościowego, aby odpowiednio chronić swoją rodzinę przed potencjalną katastrofą, ponieważ ta ostatnia osoba podlega większych osobistych szoków płynności.

Inną alternatywą jest śledzić, co nazywam modelu biznesowego Berkshire Hathaway. W ciągu wielu lat, można znacznie zmniejszyć ryzyko poprzez ciągłe dodawanie nowych strumieni dochodów. Czy jesteś prawnikiem, który posiada łańcuch lodziarzy lub profesora geologii, która stworzyła portfel mistrzowskich komandytowych bucha ropy naftowej, gazu ziemnego, a zyski rurociągów do swojego konta czekowego, tym bardziej zróżnicowany przepływ środków pieniężnych, mniej trzeba polegać na jednej czynności lub pracy, aby utrzymać światła i jedzenie w spiżarni.

Oblicz swój poziom kosztów stałych

Następnym krokiem, próbując ustalić, ile pieniędzy należy zachować w rachunku oszczędnościowego jest spojrzeć na swoje stałe wydatki. Jeśli stracił cały swój dochód na noc, ile miesięcy można utrzymać swój standard życia? Większość ekspertów zaleca rezerwę sześć miesięcy.

Osobiście myślę, że większość ludzi powinna uwzględniać co najmniej jeden do dwóch lat. To jest bardziej ambitny, ale uświadomić sobie, że nie trzeba budować rezerwa na noc. Można pracować na wielu lat, powoli gromadząc swoją nadwyżkę. Innym sposobem można to osiągnąć to poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na środki pieniężne finanse swojej rodziny. Na przykład, można spłacić kredyt wcześniej niż deklarowanego terminu zapadalności. Bez płatności hipotecznych, twój fundusz awaryjny siedzi w rachunku oszczędnościowego nie musi być tak duży, co daje więcej pieniędzy na inwestycje lub wydać.

Dowiedzieć się, czy są Państwo narażony na duże obciążenie On Your rezerw gotówkowych

Czy w obliczu groźby poważnej pozwie? Czy istnieje potencjał do znacznych rachunki medyczne? Czy Twoja firma rodzinna cierpi spadek przychodów? Jeśli tak, należy rozważyć gromadzenie środków pieniężnych na rachunku oszczędnościowym. Jeden z najgorszych scenariuszy jest to, że kończy się zbyt wiele pieniędzy w kasie. To jest problem wysokiej klasy mieć. Jeśli nic nie przychodzi z nim, zawsze można kupić aktywów do generowania pasywnego dochodu w przyszłym miesiącu lub w przyszłym roku.

Zajrzeć do środka i uczciwie ocenić, jak się czujesz emocjonalnie

Różni się dla każdego, i, ponownie, może nawet zmienić w zależności od fazy życia. Ile pieniędzy zajęłoby, siedząc bezpiecznie w rachunku oszczędnościowego, aby dobrze spać w nocy i nie martwić? Prawdopodobnie masz postać, nawet jeśli jest to irracjonalne, że pochodzi od razu przeszkadza.

Dla niektórych osób jest to $ 10,000. Dla innych, $ 100,000. Miliarder Warren Buffett lubi zachować minimum 20 miliardów dolarów wokół, choć parki go w bony skarbowe, obligacje i notatki, a nie konto oszczędnościowe. Każdy z nas ma „numer”. Rysunek je przez bycie uczciwym wobec siebie, a następnie znaleźć sposób, aby to się stało.

Należy pamiętać, że Investo Guru nie przewiduje podatku, inwestycji lub usług finansowych i porady. Informacje są prezentowane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji ryzyka lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem włącznie z możliwością utraty kapitału.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.