Dowiedzieć się, jak inflacja wpływa na konto bankowe

Home » Banking and Loans » Dowiedzieć się, jak inflacja wpływa na konto bankowe

Dowiedzieć się, jak inflacja wpływa na konto bankowe
Inflacja dzieje, gdy wzrost cen w czasie. Jeśli kiedykolwiek słyszałem ludzie mówią o niskich cenach w poprzednich dekadach, oni pośrednio opisujące inflację. Mimo to, inflacja może być trudno zrozumieć, zwłaszcza gdy chodzi o zarządzanie swoimi finansami. Jeśli inflacja nagrzewa się w najbliższych latach można się spodziewać kilka efektów:

  • Mniejsza siła nabywcza dla pieniędzy zapisaniu
  • Rosnące stopy procentowe na kontach oszczędnościowych, certyfikaty depozytowe (CD) i inne produkty
  • płatności kredytu „czuje się” bardziej przystępne w dłuższej perspektywie

Utrata siły nabywczej

Inflacja zarabia mniej wartościowe. Powoduje to, że jeden dolar kupuje mniej niż kiedyś co roku, więc towary i usługi  wydają  się droższe, jeśli tylko spojrzeć na ceny podanej w dolarach. Koszt uwzględnieniu inflacji może pozostać taka sama (lub nie może), ale liczba dolarów potrzeba, aby kupić przedmiot ciągle się zmienia.

Kiedy można zaoszczędzić pieniądze na przyszłość, masz nadzieję, że będzie mógł kupić co najmniej tyle, ile kupuje dzisiaj, ale to nie zawsze jest prawdą. W okresach wysokiej inflacji, to można założyć, że wszystko będzie droższe niż w przyszłym roku są dzisiaj tak jest zachętą do spędzenia pieniądze teraz zamiast zapisywania go.

Ale trzeba jeszcze, aby zaoszczędzić pieniądze i trzymać gotówkę w kasie, choć inflacja grozi obniżają wartość swoich oszczędności. Będziesz oczywiście trzeba miesięcznych wydatków pieniędzy w gotówce, a to również dobry pomysł, aby zachować środków nadzwyczajnych w bezpiecznym miejscu jak unii bankowej lub kredytowej.

Wzrost stóp procentowych

Dobrą wiadomością jest to, że stopy procentowe mają tendencję do wzrostu w okresach inflacji. Twój bank nie może zapłacić duże zainteresowanie dzisiaj, ale można spodziewać się roczny procentowy uzysk (APY) na rachunkach oszczędnościowych i CD, aby uzyskać bardziej atrakcyjny.

konto oszczędnościowe i konto stawki rynku pieniężnego powinny poruszać się dość szybko wraz ze wzrostem stóp. CD krótkoterminowe (6-12 miesięcy, na przykład) może również regulować. Jednak długoterminowe stopy CD prawdopodobnie nie ruszy dopóki nie będzie jasne, że inflacja przyjechał i że stopy pozostaną na wysokim poziomie przez jakiś czas.

Pytanie brzmi, czy te podwyżki stóp są wystarczające, aby nadążyć za inflacją. W idealnym świecie, można by przynajmniej wyjść na zero, a oszczędności będą tak szybko jak wzrost ceny rosną. W rzeczywistości, stopy pozostają w tyle inflacji i podatku dochodowego od odsetek można zarobić oznacza pewnie  utraty  siły nabywczej w banku.

Zapisywanie Strategie wzrostu inflacji

  • Zachować opcje otwarte: Jeśli uważasz, że stopy wzrosną szybko, to może być najlepiej poczekać do wprowadzenia gotówki do długoterminowych CD. Alternatywnie, można użyć drabinki strategię, aby uniknąć blokowania-in w niskich cenach, ponieważ trudno przewidzieć termin i prędkości (jak również kierunek) zmian przyszłych stóp procentowych.
  • Robić zakupy? Środowisko tempo wzrostu jest również dobry moment, aby mieć oko na lepsze oferty. Niektóre banki będą reagować z wyższych stóp procentowych szybciej niż inni. Jeśli bank jest powolna, być może warto otwarcie konta w innym miejscu. Banki online są zawsze dobrym rozwiązaniem dla zarabiania konkurencyjne ceny oszczędnościowe. Ale pamiętaj, że różnica w wynikach naprawdę musi być znacząca, aby wyjść na prowadzenie: Zmiana banku wymaga czasu i wysiłku, a pieniądze mogą nie zdobyć żadnego zainteresowania podczas przemieszczania między bankami. Plus, bank z  najlepszych  zmian stóp stale, ważną rzeczą jest to, że jesteś coraz konkurencyjne stawki. Zmienianie banki będą zarabiać najwięcej sensu ze szczególnie dużych sald kont lub znaczących różnic w stopach procentowych między bankami. Z niewielką uwagę lub różnicy stopy moll, to chyba nie warto swój czas, aby przenieść.
  • Oszczędności długoterminowe: Czy jakieś planowania, aby upewnić się masz odpowiednie ilości w odpowiednich rodzajów kont. Rachunki bankowe są najlepsze dla pieniędzy, które trzeba będzie lub może potrzebować w bliskiej i średniej perspektywie. Jeśli stracisz trochę siły nabywczej z powodu inflacji, to cena, jaką płacisz za mającą awaryjnego funduszy i że może być niewielka cena do zapłaty. Porozmawiać z planowania finansowego, aby dowiedzieć się, jakie jest, jeśli w ogóle, należy zrobić z długoterminową pieniędzy.

Kredyty i inflacji

Jeżeli obawiasz się o inflację, można uzyskać pewne pocieszenie ze świadomością, że długoterminowe kredyty faktycznie mogła uzyskać bardziej przystępne. Jeżeli wypłata kredytu od kilkuset dolarów czuje się jak dużo pieniędzy dzisiaj, nie będą czuć się jak zupełnie jak dużo w ciągu 20 lat.

  • Długoterminowe kredyty: Zakładając, że nie zamierzają płacić kredytów wcześnie, kredyty studenckie, które się opłaciło ponad 25 lat i 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu powinny uzyskać łatwiejszy w obsłudze. Oczywiście, jeśli twoje dochody nie rosną wraz z inflacją lub swojej zwiększenie płatności, będzie rzeczywiście być gorzej. Również zmniejszenie długu rzadko jest to zły pomysł, ponieważ nadal zapłaty odsetek w stosunku do wszystkich tych latach, jeśli trzymać kredytu w miejscu.
  • Kredytów o zmiennym oprocentowaniu: Jeśli oprocentowanie swoich kredytów zmian w czasie, istnieje szansa, że stawka wzrośnie w okresach inflacji. Kredytów o zmiennym oprocentowaniu mają stopy procentowe, które są oparte na innych stawek (LIBOR, na przykład). Wyższa stawka może doprowadzić do wyższego wymaganego miesięcznych płatności, więc być przygotowani na szok płatniczej, jeśli inflacja podnosi.
  • Blokowanie stóp: Jeśli masz zamiar pożyczyć szybko, ale nie masz solidne plany, należy pamiętać, że opłaty mogą być wyższe, gdy w końcu ubiegać się o pożyczkę lub blokady w tempie. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie zapłacić więcej w każdym miesiącu. Pozostawić pewien manewru w swoim budżecie, jeśli jesteś na zakupy do pozycji wysokiej wartości, które będzie można kupić na kredyt. Aby zrozumieć, w jaki sposób wpływa na oprocentowanie miesięczne koszty płatności i odsetek, należy uruchomić pewne obliczenia kredytowe z różnymi szybkościami.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.