Druhy sporiacim účtom – od základných účtov k úsporám podobný Alternatívy

Home » Banking and Loans » Druhy sporiacim účtom – od základných účtov k úsporám podobný Alternatívy

Druhy sporiacim účtom - od základných účtov k úsporám podobný Alternatívy

Sporiaci účet je to skvelé miesto, aby sa peniaze, ktoré nemáte v pláne ihneď minúť. Tieto účty, aby sa vaše peniaze v bezpečí a prístupné pri platení Máte záujem, ale existuje niekoľko rôznych typov sporiacich účtov z čoho vyberať. Každý variant (a banka alebo sporiteľné družstvo) má rôzne funkcie, takže je dôležité pochopiť svoje možnosti.

Budeme kopať do detailov pre každý z týchto spoločných skrýša svoje peniaze:

  1. Základné sporiace účty
  2. Online sporiace účty
  3. Peňažného trhu účty
  4. Vkladové certifikáty (CD)
  5. kontrola Záujem
  6. Špeciálne účty (úspora študent a cielená účty, napríklad)

Úročenie: Všetky účty uvedené na tejto stránke odmeňovania záujmu, ktorý vám pomôže rásť svoje úspory – aj keď tempo rastu môže byť pomalé. Ako ste si porovnať možnosti, vyhodnotiť úrokovú sadzbu, ktorá je často citovaný ako ročná percentuálna sadzba (APY) rozhodovať, ktorý účet je najlepší. Nemusíte nutne musieť vybrať účet s najvyššou úrokovou sadzbou – len získať konkurenčné sadzby. Najmä u menších zostatky na účtoch, úroková sadzba nie je tak dôležité ako iné rysy účtov, ako je likvidita a poplatkov.

Platenie poplatkov? Poplatky sú škodlivé pre zdravie sporiaci účet je. Vďaka relatívne nízke úrokové sadzby, prípadné poplatky môžu zničiť svoje ročné príjmy, alebo dokonca spôsobiť váš zostatok na účte zníži v priebehu času. Preveriť vyúčtovanie vašej banky pred uložením peňazí opatrne.

Základné účty Sporiace

Vo svojej najjednoduchšej forme, sporiaci účet je práve to miesto držať peniaze. Vložíte do účtu, úroky, a brať peniaze, keď ju budete potrebovať. Existujú určité obmedzenia na to, ako často si môžete vybrať peniaze (až šesťkrát mesačne za predschválených výbery – ale neobmedzený na osobu), a môžete pridať na účet tak často, ako sa vám páči.

Na tom nie je nič používate niektorý z týchto plain-vanilkovej účty zle, ale existujú aj  iné  typy sporiacich účtov, ktoré by mohli byť lepšou voľbou pre vás. Tie ostatné účty sú všetky variácie na tradičné sporiaci účet. To znamená, že ak vaše potreby sú pomerne jednoduché, môžete asi len otvoriť sporiaci účet v banke ste už pracujete a hotovo.

On-line sporiace účty

Upozorní na on-line bankových účtov patria:

  1. Vysoké úrokové sadzby z vašich vkladov
  2. Low (alebo nie) mesačné poplatky
  3. Žiadne požiadavky na minimálny zostatok
  4. najmodernejšie technológie

Tieto typy účtov boli spočiatku k dispozícii prostredníctvom on-line len pre banky. Ale väčšina tehla-a-malta banky teraz zahŕňajú online funkcie, ako je online platby účtov a diaľkového vkladu, a niektoré banky majú iba online volieb s nižšími poplatkami a vysoké ceny, než ich štandardné účty.

Self-service: Online sporiace účty sú najvhodnejšie pre sebestačné technicky zdatných zákazníkov. Nemôžete ísť na pobočku a získať pomoc od pokladníka – budete robiť väčšinu svojho bankovníctvo on-line sami. Avšak správe účtu je veľmi jednoduché, a môžete vždy zavolať zákaznícku službu o pomoc (všimnite si, že niektoré tehla-a-malta banky obmedzujú, ako často môžete volať zákaznícky servis, a oni môžu účtovať poplatky za získanie pomoci od človeka). Našťastie môžete dokončiť väčšina žiadostí sa – kedy a kde je to výhodné pre vás.

Prepojené účty: Ak chcete používať online účet, budete zvyčajne potrebovať tiež tehál a malty bankový účet (takmer akýkoľvek bežný účet bude robiť). To je Vaša “spojený” účet, a to je zvyčajne účet budete používať pre svoj počiatočný vklad. Akonáhle vaše online účtu sa rozbehne, môžete vykonávať vklady z iných zdrojov, rovnako – môžete pravdepodobne dokonca uložiť kontroly na účet s vaším mobilným telefónom.

Vreckové: Ak nie je žiadny fyzický vetva, môže vás zaujímalo, ako minúť svoje peniaze, pokiaľ ju rýchlo potrebovať. Našťastie, niektoré online banky tiež ponúkajú online  kontrolných  účtov, ktoré vám umožní vypisovať šeky, platiť účty online, a pomocou debetnej karty pre nákupy a výbery hotovosti. Ak potrebujete presunúť peniaze do miestneho bankového účtu, ktorý zvyčajne trvá prevod sa stane v priebehu niekoľkých pracovných dní. Navyše, niektoré online banky vám umožní objednať kontroly pokladníka, ktoré idú von poštou.

Variácie na sporiacich účtoch

Ak budete potrebovať viac než len štandardné (alebo on-line), sporiaci účet, existujú aj iné typy účtov, ktoré platia úroky a zároveň ponúka ďalšie výhody.

Peňažného trhu účty (MMAS):  peňažného trhu účty vyzerať a cítiť sa ako sporiace účty. Hlavným rozdielom je, že budete mať ľahší prístup k svojej hotovosti: Zvyčajne môžete vypisovať šeky proti účtu, a tie by mohli byť dokonca schopný stráviť týchto fondov s debetnou kartou. Avšak, rovnako ako u akéhokoľvek sporiaceho účtu, tam sú limity na to, koľkokrát za mesiac môžete výberom. Peňažného trhu účty často platí viac ako sporiace účty, ale môžu tiež vyžadovať väčšie vklady. Sú to dobrá voľba pre mimoriadne úspory, pretože máte prístup k vašej hotovosti, ale stále sú úročené.

Depozitné certifikáty (CD):  CD sú podobné sporiace účty, ale oni zvyčajne platiť viac. Kompromisom? Musíte zamknúť svoje peniaze do CD po určitú dobu (6 mesiacov alebo 18 mesiacov, napríklad). Je  možné  čerpať fondy skoro, ale budete musieť zaplatiť pokutu, takže CD zmysel iba za hotovosť, ktorú nebudete potrebovať v dohľadnej dobe. Pre viac informácií, prečítajte si o základoch CD.

Kontrola Záujem:  Ak naozaj potrebujú prístup k vašej hotovosti (a napriek tomu chcete úroky), môžete dostať to, čo potrebujete z bežného účtu. Tradičné kontrolné účty nemajú platiť úroky, ale niektoré typy účtov vám umožní získavať a míňať tak často, ako budete chcieť. On-line banky ponúkajú kontrolu účtov, ktoré platia trochu záujmu (zvyčajne menej ako sporiaci účet). Odmeny kontrolné účty platiť ešte viac, ale kvalifikácia môže byť ťažké.

Študent sporiace účty

S výnimkou online banky, sporiteľné účty môžu byť drahé, ak nechcete udržiavať veľký zostatok na účte. Banky účtujú mesačné poplatky, a oni zaplatí malý alebo žiadny záujem na malých účtov. Pre študentov (ktorí trávia väčšinu svojho času štúdiom – nefunguje), to je problém. Niektoré banky ponúkajú “študentská” sporiace účty, ktoré pomáhajú študentom, aby sa zabránilo poplatkov, až sa dostanú prácu a môžu získať mesačné oslobodenie od poplatkov.

Ak ste študent, študent sporiaci účet v tehál a malty banky alebo družstevnej záložne, je skvelá voľba pre váš prvý bankový účet. Uvedomte si, že účet môže previesť na “normálnu” účet na nejakom mieste, a budete musieť byť vedomí poplatkov po tomto prevode.

Cielená sporiace účty

Môžete ušetriť na čokoľvek – alebo nič konkrétneho – na sporiaci účet, ale niekedy je to užitočné, aby vyčlenila finančné prostriedky na konkrétny účel.

Napríklad môžete chcieť vytvárať úspory na nové vozidlo, váš prvý domov, na dovolenku, alebo dokonca darčeky pre blízkych. Niektoré banky ponúkajú sporiace účty, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dosiahnutie týchto cieľov.

Hlavným prínosom týchto účtov je psychologický. Vám zvyčajne nemajú viac zarábať na svojich úspor (aj keď niektoré banky a družstevné záložne ponúkajú výhody na podporu pravidelnej sporenie), ale môže byť s väčšou pravdepodobnosťou k dosiahnutiu cieľov úspor, ak je určitý účet viazaná na niečo, čo ste hodnotu. Ak to znie ako niečo, čo by ste využiť, pozrite sa na “klubu sporenie” (alebo podobnej) programov. Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný program, alebo si môžete vytvoriť “podúčty” alebo viacerých účtov (s popisnými prezývok) na väčšine internetových bánk.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.