Druhy spořícím účtům – od základních účtů k úsporám podobný Alternativy

Home » Banking and Loans » Druhy spořícím účtům – od základních účtů k úsporám podobný Alternativy

Druhy spořícím účtům - od základních účtů k úsporám podobný Alternativy

Spořicí účet je to skvělé místo, aby se peníze, které nemáte v plánu ihned utratit. Tyto účty, aby se vaše peníze v bezpečí a přístupné při placení Máte zájem, ale existuje několik různých typů spořících účtů z čeho vybírat. Každá varianta (a banka nebo družstevní záložna) má různé funkce, takže je důležité pochopit své možnosti.

Budeme kopat do detailů pro každý z těchto společných skrýš své peníze:

  1. Základní spořicí účty
  2. Online spořicí účty
  3. Peněžního trhu účty
  4. Vkladové certifikáty (CD)
  5. kontrola Zájem
  6. Speciální účty (úspora student a cílená účty, například)

Úročení: Všechny účty uvedené na této stránce odměňování zájmu, který vám pomůže růst své úspory – i když tempo růstu může být pomalé. Jak jste si porovnat možnosti, vyhodnotit úrokovou sazbu, která je často citován jako roční procentní sazba (APY) rozhodovat, který účet je nejlepší. Nemusíte nutně muset vybrat účet s nejvyšší úrokovou sazbou – jen získat konkurenční sazby. Zejména u menších zůstatky na účtech, úroková sazba není tak důležité jako jiné rysy účtů, jako je likvidita a poplatků.

Placení poplatků? Poplatky jsou škodlivé pro zdraví spořicí účet je. Díky relativně nízké úrokové sazby, případné poplatky mohou zničit své roční příjmy, nebo dokonce způsobit váš zůstatek na účtu sníží v průběhu času. Prověřit vyúčtování vaší banky před uložením peněz opatrně.

Základní účty Spořící

Ve své nejjednodušší formě, spořicí účet je právě to místo držet peníze. Vložíte do účtu, úroky, a brát peníze, když ji budete potřebovat. Existují určitá omezení na to, jak často si můžete vybrat peníze (až šestkrát měsíčně za předschválený výběry – ale neomezený na osobu), a můžete přidat na účet tak často, jak se vám líbí.

Na tom není nic používáte některý z těchto plain-vanilkové účty špatně, ale existují i  jiné  typy spořících účtů, které by mohly být lepší volbou pro vás. Ty ostatní účty jsou všechny variace na tradiční spořicí účet. To znamená, že pokud vaše potřeby jsou poměrně jednoduché, můžete asi jen otevřít spořicí účet v bance jste již pracujete a hotovo.

On-line spořící účty

Upozorní na on-line bankovních účtů patří:

  1. Vysoké úrokové sazby z vašich vkladů
  2. Low (nebo ne) měsíční poplatky
  3. Žádné požadavky na minimální zůstatek
  4. Nejmodernější technologie

Tyto typy účtů byli zpočátku k dispozici prostřednictvím on-line jen pro banky. Ale většina cihla-a-malta banky nyní zahrnují online funkce, jako je on-line platby účtů a dálkového vkladu, a některé banky mají pouze online voleb s nižšími poplatky a vysoké ceny, než jejich standardní účty.

Self-service: Online spořicí účty jsou nejvhodnější pro soběstačné technicky zdatné zákazníky. Nemůžete jít na pobočku a získat pomoc od pokladníka – budete dělat většinu svého bankovnictví on-line sami. Nicméně správě účtu je velmi jednoduché, a můžete vždy zavolat zákaznickou službu o pomoc (všimněte si, že některé cihla-a-malta banky omezují, jak často můžete volat zákaznický servis, a oni mohou účtovat poplatky za získání pomoci od člověka). Naštěstí můžete dokončit většina žádostí se – kdy a kde je to výhodné pro vás.

Propojené účty: Chcete-li používat online účet, budete obvykle potřebovat také cihel a malty bankovní účet (téměř jakýkoliv běžný účet bude dělat). To je Vaše „spojený“ účet, a to je obvykle účet budete používat pro svůj počáteční vklad. Jakmile vaše online účtu se rozběhne, můžete provádět vklady z jiných zdrojů, stejně – můžete pravděpodobně dokonce uložit kontroly na účet s vaším mobilním telefonem.

Kapesné: Pokud není žádný fyzický větev, může vás zajímalo, jak utratit své peníze, pokud ji rychle potřebovat. Naštěstí, některé online banky také nabízejí on-line  kontrolních  účtů, které vám umožní vypisovat šeky, platit účty online, a pomocí debetní karty pro nákupy a výběry hotovosti. Pokud potřebujete přesunout peníze do místního bankovního účtu, který obvykle trvá převod se stane během několika pracovních dní. Navíc, některé online banky vám umožní objednat kontroly pokladníka, které jdou ven poštou.

Variace na spořících účtech

Pokud budete potřebovat více než jen standardní (nebo on-line), spořicí účet, existují i ​​jiné typy účtů, které platí úroky a zároveň nabízí další výhody.

Peněžního trhu účty (MMAS):  peněžního trhu účty vypadat a cítit se jako spořicí účty. Hlavním rozdílem je, že budete mít snazší přístup ke své hotovosti: Obvykle můžete vypisovat šeky proti účtu, a ty by mohly být dokonce schopen strávit těchto fondů s debetní kartou. Nicméně, stejně jako u jakéhokoli spořícího účtu, tam jsou limity na to, kolikrát za měsíc můžete výběrům. Peněžního trhu účty často platí více než spořící účty, ale mohou také vyžadovat větší vklady. Jsou to dobrá volba pro mimořádné úspory, protože máte přístup k vaší hotovosti, ale stále jsou úročeny.

Depozitní certifikáty (CD):  CD jsou podobné spořicí účty, ale oni obvykle platit více. Kompromisem? Musíte zamknout své peníze do CD po určitou dobu (6 měsíců nebo 18 měsíců, například). Je  možné  čerpat fondy brzy, ale budete muset zaplatit pokutu, takže CD smysl pouze za hotovost, kterou nebudete potřebovat v dohledné době. Pro více informací, přečtěte si o základech CD.

Kontrola Zájem:  Pokud opravdu potřebují přístup k vaší hotovosti (a přesto chcete úroky), můžete dostat to, co potřebujete z běžného účtu. Tradiční kontrolní účty nemají platit úroky, ale některé typy účtů vám umožní získávat a utrácet tak často, jak budete chtít. On-line banky nabízejí kontrolu účtů, které platí trochu zájmu (obvykle méně než spořicí účet). Odměny kontrolní účty platit ještě víc, ale kvalifikace může být obtížné.

Student spořící účty

S výjimkou online banky, spořitelní účty mohou být drahé, pokud nechcete udržovat velký zůstatek na účtu. Banky účtují měsíční poplatky, a oni zaplatí malý nebo žádný zájem na malých účtů. Pro studenty (kteří tráví většinu svého času studiem – nefunguje), to je problém. Některé banky nabízejí „studentská“ spořící účty, které pomáhají studentům, aby se zabránilo poplatků, až se dostanou práci a mohou získat měsíční osvobození od poplatků.

Pokud jste student, student spořící účet u cihel a malty banky nebo družstevní záložny, je skvělá volba pro váš první bankovní účet. Uvědomte si, že účet může převést na „normální“ účet na nějakém místě, a budete muset být vědomi poplatků po tomto převodu.

Cílená spořící účty

Můžete ušetřit na cokoliv – nebo nic konkrétního – na spořicí účet, ale někdy je to užitečné, aby vyčlenila finanční prostředky na konkrétní účel.

Například můžete chtít vytvářet úspory na nové vozidlo, váš první domov, na dovolenou, nebo dokonce dárky pro blízké. Některé banky nabízejí spořící účty, které jsou speciálně navrženy pro dosažení těchto cílů.

Hlavním přínosem těchto účtů je psychologický. Vám obvykle nemají více vydělávat na svých úspor (i když některé banky a družstevní záložny nabízejí výhody k podpoře pravidelné spoření), ale může být s větší pravděpodobností k dosažení cílů úspor, pokud je určitý účet vázána na něco, co jste hodnotu. Pokud to zní jako něco, co byste využít, podívejte se na „klubu spoření“ (nebo podobné) programů. Můžete si také vytvořit svůj vlastní program, nebo si můžete vytvořit „podúčty“ nebo více účtů (s popisnými přezdívek) na většině internetových bank.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.