Emekli Planlama Hakkı Get Nasıl binyılına Kadınlar

Home » Retirement » Emekli Planlama Hakkı Get Nasıl binyılına Kadınlar

 Emekli Planlama Hakkı Get Nasıl binyılına Kadınlar

Emeklilik için kaydetme yeterince zorlayıcı olabilir ama 34’e 18 yaş arası bin yıllık kadınlar için daha çok olabilir.

Bir göre son NFCC anket , bin yıllık jenerasyon mücadelesinde kadınların yüzde 39’u tam zamanında onların düzenli aylık fatura ödeme yetişmek için. Kadınlar öğrenci kredi borcu erkeklere oranla yönetilemez olduğunu hissetmek iki kat fazladır. Ve tabii ki, cinsiyet ücret farkı kadınlar anlamına gelir 82 oranında kazanmak mali zorluklar ekleyerek, erkek ortalama olarak kazandıklarının.

Bu engellere karşısında emeklilik güvenliğini oluşturma bin yıllık kadınlar için yokuş yukarı tırmanmaya gibi görünebilir. Doğru stratejiyle Ancak mümkündür.

Millennial Kadınlar için Emeklilik Planlama İpuçları

milenyum kadınlar için emeklilik planlama hakkını alma uzun vadeli hedef ve amaçları hakkında net olmasının yanı sıra, varlık ve kaynakların stok almak demektir. Birlikte, bu kadınlar olarak çalışıyor olmaları gerektiği konusunda bir bakış açısı sunabilir.

Big Picture, Sonra Yakınlaştırma ile başlayın

genç kadınlar için emeklilik planlamasında önemli bir adım hedef tasarruf hedefi için bir temel kuruyor. Eğer sonuçta seçim numara emekli aradığınız yaşam tarzı türüne bağlıdır.

Örneğin, seyahat etmek gerekir milenyum kadınlar küçücük evine küçültmeyi veya emekli yarı zamanlı çalışmaya devam etmek olanlara göre emekli fazla para gerekebilir. Eğer net bir emeklilik vizyon geliştirmek için zaman almamış, bu da geç, er bunu yapmak önemlidir.

Bir emeklilik hesap makinesi seçtiğiniz yaşam tarzı fon emekli gerekir ne kadar para belirlemede yararlı olabilir. Daha sonra doldurmak için orada ne kadar bir boşluk görmek kaydettiğiniz ne kadar karşılaştırabilirsiniz. Ve bu oldukça büyük olabilir; Bir 2018 araştırmasına göre , kadınların yüzde 45 emeklilik için kenara az $ 10,000 var.

Tasarrufuseçildiğinde engeller çıkarın

Toplu olarak, kadınlar borçlu fazla üçte ikisinden ulusun neredeyse 1.5 trilyon $ öğrenci kredi borcu içinde. Milenyum erkeklere kıyasla, bin yıllık kadın üç kez tam olarak üniversite eğitimi finanse etmek için borç etkilerini anlamak değil rapor olasılığı daha yüksektir. Genel olarak, bin yıllık kadın öğrenci kredileri, kredi kartları ve diğer borç da dahil olmak üzere ortalama $ borcu 68.834 sahiptir.

borç kaydetmek için ekstra para bulma yolunda duran zaman en öncelikli olmalıdır ondan kurtulmak. Yüksek faiz oranları herhangi bir çekiş kazanıyor engellemek zaman milenyum kadınlar için büyük bir yardımcı olabilir Refinansman.

Özel öğrenci refinansmanına daha düşük bir faiz oranı verebilir ve aynı zamanda aylık ödemeler kolaylaştırabilirsiniz. Federal krediler özel krediler içine yeniden finanse edilebilse de, bu nedenle bu tür tecil veya sabır dönemleri gibi bazı federal korumaları, kaybetmek anlamına yapıyor.

öğrenci kredileri, kredi kartları veya diğer borçları için olsun, herhangi bir refinansman seçeneği düşünmeden önce bin yıllık kadınlar, faiz oranlarını borç veren teklif ve onlar en iyi anlaşma mümkün alıyoruz sağlamak için ücret ücretleri karşılaştırmak gerekir.

Kaldıraç Vergi-Avantajlı Tasarruf Fırsatları

Bir işveren katkılı emeklilik planı milenyum kadınlar için bir nimet olabilir ama araştırmalar onları altında yararlandığınız öneriyor. Bir ankete göre, ortalama kadın erkekler için 74.000 $ ile karşılaştırıldığında, onların 401 (k) ‘de $ 38,000 kurtardı.

En azından, bin yıllık kadınlar sunulsa dahi, tam katkıpayı hak kazanmak için onların işverenin planında en az yeterli tasarruf edilmelidir. Oradan, onların gelirlerinin yüzde 15 (veya daha fazla) 10 tasarruf yönelik çalışmalar başlayabilir. Otomatik yükseltme bunu başarmak için nispeten kolay bir yoludur.

Otomatik yükseltme da önceden belirlenmiş bir yüzdeyle her yıl otomatik olarak katkınız oranını artırmak için izin verir. Örneğin, bin yıllık kadın 1 yıllık yüzde zam almayı beklediği, bunlar buna 1 oranında yıllık tasarruf oranını artırabilir. Bu önemli bir yaşam tarzı tutam hissetmeden, onları daha hızlı yuva yumurta büyümeye olanak sağlar.

Bir Sağlık Tasarruf Hesabı kurtarmak için başka bir yoldur. HSAs yüksek indirilemeyen sağlık planları ile ilişkili ve üçlü vergi avantajlar sunmaktadır: sağlık harcamaları için vergiden düşülebilir katkılar, vergi ertelenmiş büyüme ve vergiden muaf para çekme. Iken teknik olarak değil bir emeklilik hesabı, sağlık veya olmayan sağlık giderleri için emekli tasarruflarını üzerinde çizebilirsiniz sağlıklı kalmak bin yıllık kadınlar. 65 yaşına sonra, sadece tıp dışı çekme üzerindeki gelir vergisi ödeyecek.

Nihayet, bin yıllık kadın ve kaydetmek için bir Roth bireysel emeklilik hesabı düşünmelisiniz olabilir. Bir Roth IRA daha yüksek bir gelir vergisi diliminin içinde olmasını bekliyoruz kadınlar için önemli bir fark olabilir emekliliğinde vergiden muaf nitelikli çekme, yararına sunuyor. Geleneksel IRA, karşılaştırma, emeklilikte tamamen vergiye tabi olacaktır, ama bu vergiden düşülebilir katkıların fayda teklif yok.

Yapma Gecikme Emekli Planlama

En önemli şey milenyum kadınlar emeklilik planlaması için geldiğinde sadece oldukları yerde başlamaktır yapabilirsiniz. Zaman tasarrufu ve ilgi bileşik yoluyla servet biriktirmek yeteneğinizi belirlemede güçlü bir etki unsuru olabilir. küçük başlangıç ​​anlamına gelse bile – – Başlangıç ​​doğru yolda emeklilik planlamasını almak için kritiktir.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.