Emeklilik Gelir İçin Doğru: Hayat Sigortası vs maaşlar?

Home » Insurance » Emeklilik Gelir İçin Doğru: Hayat Sigortası vs maaşlar?

Emeklilik Gelir İçin Doğru: Hayat Sigortası vs maaşlar?
rantlar ve hayat sigortası hem benzerlikler var, onlar aynı değildir. Eğer farklılıkları anlamak ve plan bir emeklilik geliri planına ilişkin için doğru olabilir belirlemek için, önce ilk her temel unsurları anlamak gerekir.

Hayat Sigortası : Eğer beklenenden daha çabuk ölürsen Hayat sigortası planları bakmakla yükümlü için gelir sağlarlar. En hayat sigortası planları vadede ömrü veya bütün hayat sigortası ya ayrılabilir. Bütün hayat sigortası poliçesi poliçe bütün ömrü boyunca ise bir dönem hayat sigortası, belirli bir zaman periyodu, genellikle 10, 20 veya daha fazla yıldır. Bazı terim hayat sigortası poliçeleri terim süresi dolduğunda bir bütün hayat sigortası dönüştürülebilir seçeneği sunuyoruz.

Birçok hayat sigortası poliçeleri nakit değeri ve gelir getirici seçeneklerinin yanı sıra bir yoğun bakım kapsama seçenek gibi diğer yaşam faydaları sunuyoruz; Ancak, bu bir hayat sigortası politikasının temel işlevi değildir. Temel işlevi sen öldükten sonra da bağımlı olanların bakım ve sonu ömrü / son masraflar için ödeyecek.

Rant : Rant planları o beklenen ömrü ötesinde yaşıyorsa planı sahibine emeklilik geliri sağlamak üzere tasarlanmıştır. Anüiteler emeklilik geliri için vergi ertelenmiş tasarrufu sağlarlar. Rant lehtarlara bir ölüm faydası var olsa da, bu vergiden muaf değildir. Maaşlar genelde ertelenmiş, acil veya uzun ömürlü rant planları olarak anılır.

  • Ertelenmiş Anüite : göründüğü kadar ertelenmiş yıllık gelir adildir. Primleri daha sonraki bir tarihte, belki de birkaç yıl kadar ödenir sonra gelir ertelenir. Ertelenmiş rantlar ayrıca ayrılır sabit (geleneksel , Sabit Endeksli (FIA) ve Değişken rant. Ertelenmiş rant planlarının türlerinde temel farklar faiz kazanılır nasıl içindedir ve bireysel güvenli bir yatırım yapmak isteyen olup olmadığını veya büyük birikim değeri potansiyeli ile piyasa benzeri getiri arıyoruz.
  • Derhal Anüite : hemen rant Eğer sigorta şirketi için prim ödemiş sonra en geç bir yıldan itibaren faydaları öder. En yakın rantlar bir kerelik, toptan ödeme ile satın alınır ve en geç prim ödenmiş olan bir yıldan daha sonra ödemeye başlamak üzere tasarlanmıştır. Bu rant planı ömür boyu garantili gelir isteyen kişiler için tasarlanmıştır.
  • Ömür İrat : Bir uzun ömürlü rant planı 45 yıla kadar ertelenmiş gelir her yaşta verilebilir sabit gelirli rant türüdür. Tutucu yaş veya daha büyük 80 yıl kadar Tipik olarak, bu tip planları dışarı planı yok. Normal emeklilik planı onun bir ödemeye azalan olabilir ya da tamamen durduruldu kez tekme bir tamamlayıcı emeklilik planı olarak düşünün.

Hangi Planı Daha İyi mi?

rant ya da hayat sigortası – – hangi planı belirlemede anahtar size uygun olup amacınıza bakmaktır. Ana amacı size bağımlı ve diğer yararlanıcılar nihai giderleri, faturalar ödemek ve para yaşamaya terk kalan var yardımcı olmaktır Eğer bu vergi-ücretsiz yararlananlar geçirilir beri, en iyi bahis hayat sigortasıdır.

Öte yandan, size o zaman maaşlar dikkate alınmalıdır emeklilik geliri sunan bir plan arıyorsanız. rant vergi ertelenmiş tasarruf ve emeklilik geliri bulunmaktadır. Eğer beklenenden daha uzun yaşamak eğer rant gelir korur iken erken ölürsen hayat sigortası sevdiklerinize korur – Basitçe söylemek gerekirse.

Her iki plan ölüm faydaları sağlarlar ama her biri farklı amaçlarla çok farklı bir seçenektir. Bir hayat sigortası planı veya yıllık gelir sizin için uygun olup olmadığına karar vermek için de rehberlik gerekiyorsa, tüm seçenekleri tartışmak için bir hayat sigortası veya yıllık planlama müşavirinize.

Nerede Emeklilik Gelir için Hayat Sigortası / Rant Planı Alabilirim?

hayat sigortası ve emeklilik planları hem sunan birçok saygın şirket vardır. Kendi başına veya kendi sigorta acentesi aracılığıyla ya bir şirket bulabilirsiniz. AIG, Symetra, Sagicor, Americo, Amerikan Fidelity, New York Yaşam, Bankacılar Yaşam ve Kaza ve daha: Arama kendinizi yapıyor ise oranlarını karşılaştırırken her iki planları sunan bu en beğenilen şirketlerden bazılarının düşünün. Böyle AM ​​Best ve JD Power & Associates olarak sigorta değerlendirmesi kuruluşları ile şirketin mali gücü derecelendirme ve müşteri hizmetleri kayıt kontrol ettiğinizden emin olun.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.