Enflasyon Banka Hesabınızı Nasıl Etkiler öğrenin

Home » Banking and Loans » Enflasyon Banka Hesabınızı Nasıl Etkiler öğrenin

Enflasyon Banka Hesabınızı Nasıl Etkiler öğrenin
zamanla fiyatların arttığı durumlarda Enflasyon olur. Hiç insanlar önceki yıllarda düşük fiyatlar hakkında konuşmak duydum, bunlar dolaylı olarak enflasyonu bunlar. Yine de, enflasyon sizin mali yönetmek söz konusu olduğunda, anlamaya zor olabilir. Enflasyon önümüzdeki yıllarda ısınırsa, birkaç sonuçları beklediğinizden:

  • Kaydettiğiniz parayla Az satın alma gücü
  • tasarruf hesapları, mevduat sertifikaları (CD) ve diğer ürünler faizlerini Rising
  • Kredi ödemeleri uzun vadede daha ekonomik “duygu”

Satın alma Gücü Kaybı

Enflasyon para az değerli kılar. Sonuç bir dolar her yıl eskisinden daha az satın alır, böylece mal ve hizmetlerin olmasıdır  görünen  sadece dolar teklif edilen fiyat bakarsak daha pahalı. Enflasyondan arındırılmış maliyet aynı kalmak olabilir (ya da olmayabilir), ancak dolar sayısının bir öğe hala değiştirir satın alır.

Eğer gelecek için tasarruf yaptığımızda, bunu en azından kadar bugün satın alır olarak satın almak mümkün olacağını umuyoruz, ancak bu her zaman böyle değil. yüksek enflasyon dönemlerinde, bunların bugün-bu yüzden kurtarmak yerine şimdi para harcamaya teşvik var olduğundan daha daha pahalı gelecek yıl olacağını varsaymak makul.

Ama yine de tasarruf ve enflasyon birikiminizi değerini aşındırmaya tehdit rağmen eldeki nakit tutmak gerekir. Açıkçası nakit olarak aylık harçlık gerekir ve aynı zamanda bir banka veya kredi birliği gibi güvenli bir yerde acil fon tutmak iyi bir fikirdir.

Faiz Oranları Rise

İyi haber faiz oranları enflasyon dönemlerinde artış eğiliminde olmasıdır. Bankanız bugün pek ilgi ödemek olmayabilir, ama sen daha çekici olsun tasarruf hesapları ve CD’ler üzerinde yıllık yüzde verimi (APY) bekleyebilirsiniz.

Tasarruf hesabı ve para piyasası hesabı oranları oldukça hızlı oranları arttıkça yukarı hareket etmelidir. Kısa vadeli CD’leri (örneğin 6-12 ay) da ayarlayabilirsiniz. enflasyonun geldiğini ve oranlarının bir süre daha yüksek kalacak açıktır kadar Ancak, uzun vadeli CD oranları muhtemelen ödün vermez.

Sorusu olanlar oranı artar enflasyona ayak uydurmak için yeterli olup olmadığın. İdeal bir dünyada, en azından bile kırardım ve tasarruf olduğunca çabuk fiyatların artması olarak büyüyecektir. Gerçekte, oranlar enflasyonun gerisinde ve kazanmak faiz gelir vergisi muhtemelen demektir  kaybetme  bankada satın alma gücü.

Artan Enflasyon Stratejileri kaydetme

  • Açık seçenekleri tutun: Eğer oranları yakında artacak düşünürseniz, uzun vadeli CD’leri içine nakit koymak için beklemek iyi olabilir. Gelecekteki faiz oranı değişikliklerinin zamanlamasını ve hızını (yanı sıra yönünü) tahmin etmek zor çünkü Alternatif olarak, kilitleme-düşük oranlarda önlemek için bir laddering stratejisini kullanabilirsiniz.
  • Dükkânları dolaşmak? Yükselen oranı ortamı da daha iyi fırsatlar için bir göz dışarıda tutmak için iyi bir zamandır. Bazı bankalar diğerlerine göre daha çabuk yüksek faiz oranları ile tepki verecektir. Bankanız yavaşsa, başka bir yerde hesap açma değebilir. Çevrimiçi bankalar hep rekabetçi tasarruf oranlarını kazanç için iyi bir seçenektir. Ama öncesinde çıkması için kazanç farkı gerçekten önemli olması gerektiğini unutmayın: Switching bankalar zaman ve çaba gerektirir ve bankalar arasında hareket ederken paralardan faiz geliri olmayabilir. Artı, banka  iyi  kurundaki dalgalanmalar sürekli-Önemli olan rekabetçi bir oran alıyoruz olmasıdır. Değişen bankalar özellikle büyük hesap bakiyeleri veya bankalar arasında faiz oranlarında önemli farkları en mantıklı olacaktır. Küçük bir hesap veya minör oran farkı ile, muhtemelen taşımak için zaman ayırmaya değer değil.
  • Uzun vadeli tasarrufları: Eğer hesap doğru türlerinde doğru miktarda olduğundan emin olmak için bazı planlama yapın. Banka hesapları ihtiyacınız olacak veya yakın-orta vadede gerekebilir para için en iyisidir. Eğer enflasyon nedeniyle satın alma gücü biraz kaybederseniz, o acil durum sahip bedeli budur fon üstelik bu küçük bir bedel ödemek olabilir. Şey varsa, daha uzun vadeli para ile ne yapması gerektiğini öğrenmek için bir mali planlayıcısı ile konuşun.

Krediler ve Enflasyon

Eğer enflasyon ilgili endişeleriniz varsa, uzun vadeli krediler aslında daha uygun alabilir bilerek bazı teselli alabilirsiniz. bir kaç yüz dolarlık bir kredi ödeme para bugün bir sürü gibi hissediyor, oldukça kadar 20 yıl içinde gibi hissetmezsiniz.

  • Uzun vadeli krediler: kapalı erken kredileri ödemek niyetinde değilim varsayarsak, 25 yıl ve 30 yıl vadeli sabit oranlı ipotek üzerinde kapalı ödeme öğrenci kredileri ele almak daha kolay almalısınız. Gelir enflasyon veya ödemeleriniz artışla yükselmeye başarısız olursa Elbette, gerçekten daha kötü olacaktır. Eğer bir yerde kredi tutmak eğer hala tüm bu yıllar boyunca faiz ödemek çünkü Ayrıca, borç azaltarak nadiren kötü bir fikirdir.
  • Değişken faizli krediler: zaman içinde kredi değişikliklerin faiz oranı, ücret enflasyon dönemlerinde artacağı ihtimali varsa. Değişken faizli krediler diğer oranları (örneğin LIBOR) dayanmaktadır faiz oranlarına sahiptir. Daha yüksek oran daha yüksek zorunlu aylık ödeme neden olabilir, bu nedenle enflasyon alırsa ödeme şok hazırlıklı olun.
  • : Oranlarındaki Kilitleme yakında ödünç planlıyorsanız, ancak, firma planları var sonunda bir oranında bir kredi veya kilit için uyguladığınızda oranları daha yüksek olabileceğini unutmayın olma. Bu olduğu takdirde, her ay daha fazla ödeme gerekir. Eğer kredi alacağım yüksek değerli öğe için alışveriş Eğer bütçeniz bazı esneklik payı bırakın. Faiz oranı aylık ödeme ve faiz maliyetlerini nasıl etkilediğini anlamak için, farklı oranlarda bazı kredi hesaplamalarını çalıştırın.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.