Erinevus tagatud ja tagamata võlad

Home » Credit and Debt » Erinevus tagatud ja tagamata võlad

Erinevus tagatud ja tagamata võlad

Kui tegemist on võla, on olemas kaht liiki: tagatud võla ja tagatiseta laenu. Teades Erinevus on oluline raha laenamine, esikohale seadmist oma võlad ajal pistis ja tegemise kindel, et sa hoida oma vara.

tagatud laenud

Turvaline võlad on seotud vara, et tema leidis tagatiseks võla. Laenuandjad panna pandiõigus vara, mis annab neile õiguse võtta vara, kui jääte maha oma maksetele.

Kui laenuandja on võtta oma vara, sest olete saanud kurjategija, vara müüakse. Ja kui müügihind vara ei kata täielikult võlg, laenuandja võib jätkata teid erinevust.

Hüpoteek ja auto laenu on mõlemad näited tagatud laenust. Teie hüpoteeklaenu tagatiseks oma kodus. Samamoodi oma auto laenu tagatiseks on autos. Kui jääte kurjategija nende laenumaksete laenuandja võib sulgeda või tagasi võtma vara. Tagatislaen on ka tüüpi tagatud võlaga, kuna olete seotud oma sõiduki võla.

Sa kunagi täielikult oma vara seotud tagatud võlaga kuni laen on makstud välja. Seejärel saate küsida laenuandja vabastada vara ja annab teile pealkirja, mis on vaba igasugusest kinnipidamise.

tagatiseta Võlad

Mis tagatiseta võlad, laenuandjad ei ole õigust tagatise eest võlga. Kui jääte maha oma maksetele, nad üldiselt ei saa võtta oma vara võla.

Laenuandja võib võtta muid meetmeid, et saan teile maksma kurjategija võlad. Näiteks, nad palgata võla koguja meelitama et te saaksite maksta võlga. Kui see ei tööta, laenuandja võib pöörduda teie ja paluda kohtul kaunistate oma palk, võtta vara või panna pandiõigus teise oma vara enne, kui olete maksnud oma võla.

Nad ka aru kurjategija makse staatuse krediidiinfo mistõttu võib kajastada oma krediidi report. Laenuandjad tagatud laenud neid toiminguid ka.

Krediitkaardi võlg on kõige laialt levinud tagatiseta laenu. Muud tagamata võlgade hulka õppelaenu, palgapäev laenud, raviarvete ja kohtu tellitud lapse toetust.

Prioritiseerimine tagatud ja tagamata võlad

Kui võlg on seotud kindla tükk vara, siis on tagatud laenust. Kui olete rihmaga raha ja silmitsi raske otsus maksta ainult mõned arved on tagatud laenud on tavaliselt parim valik. Need maksed on sageli raskem jõuda ja sa kaotada olulised vara – nagu peavarju – kui jääte maha makseid.

Sa võid enam tähelepanu tagamata võlad kui teete lisatasud, et maksta ära osa võlast. Tagatiseta võlad mõnikord kõrgemad intressimäärad, mis muudab kallis veeta pikka aega pöörates need välja. Isegi kui sa oled võlgade tagasimaksmise režiimis, siis on oluline, et hoida minimaalne ja osamaksed kõiki oma kontosid.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.