Financial 5 goli Trzeba dotrzeć Przed 30

Home » Finance » Financial 5 goli Trzeba dotrzeć Przed 30

 5 goli finansowe trzeba dotrzeć przed 30

Kiedy jesteś w latach 20., można przejść przez wiele zmian. Będziesz ukończyć studia i rozpocząć swoją pierwszą pracę. Możesz przejść do drugiej pracy i swój sposób pracy do góry po szczeblach kariery. Można powrócić do absolwent szkoły, aby uzyskać tytuł magistra. Można wziąć ślub i założyć rodzinę. Trudno jest ustawić kamienie milowe dla tej dekady, ponieważ ludzie podejmują różne ścieżki kariery i życia. Jednak te pięć goli korzystać ci bez względu na to w jakim kierunku podjąć, czy jesteś żonaty lub single. Jeśli wziąć te czynności, a następnie plan finansowy, będziesz na dobrej drodze do bycia sukces finansowy w całym swoim życiu.

1. Get Out of Debt

Chociaż może nie być w stanie spłacić całą równowagę kredyt studencki do czasu jesteś 30, należy podjąć kroki, aby być blisko robić. Można również wyjaśnić wszelkie zadłużenia karty kredytowej, który wstrząsnął się w szkole, i rozpocząć oszczędzanie i planowanie, dzięki czemu nie muszą pożyczać pieniędzy na swoim następnym samochodzie. Kiedy uda Ci dobrego zadłużenia i spłacić ją, otwiera drzwi dla innych etapów w swoim życiu, jak posiadanie domu. Trochę czasu teraz skonfigurować plan płatności długu tak, że można wyjść z długu. Jeśli masz duże wypłaty pożyczki studenckiej, zajrzeć do jednej z opcji, które mogą pomóc mają niektóre lub wszystkie swoje kredyty studenckie wybaczone.

2. oszczędzać na emeryturę

Począwszy od swojej pierwszej pracy, należy rozpocząć oszczędność 15 procent swojego dochodu na emeryturę. Jeśli robisz to z pierwszej pracy, nie zabraknie pieniędzy, bo dopiero zaczynasz z budżetu. Jeśli wrócić do szkoły i przestać działać podczas uczestniczy, pieniądze na koncie emerytalnym będzie stale rosnąć, i można zacząć przyczyniając się ponownie po otrzymaniu stopnia swojego pana. Ustanowienie tego nawyku i uczynienie jej priorytet oznacza, że ​​nie będzie musiał martwić się o emeryturę, jak się starzeć.

3. Zapisz na zaliczkę na dom

Zaliczki dla domu sprawia, że ​​łatwiej ubiegać się o kredyt hipoteczny. To również daje większą siłę nabywczą, aby znaleźć odpowiedni dom w sąsiedztwie, które chcesz. W zależności od Twoich wyborów życiowych, można nabyć swój pierwszy dom w latach 20., czy może poczekać, dopóki nie są około 30. To zależy od sytuacji, pojedynczym lub małżeńskim i wyboru zawodu. Jednakże, oszczędzając pieniądze pomogą Ci być gotowy, gdy nadejdzie czas.

4. skupić się na karierze

Jest to doskonała okazja, aby nawiązać solidną karierę. Poświęć trochę czasu, aby stworzyć solidną sieć profesjonalnych i rozważyć wszystkie opcje, które są dostępne. Twoje 20s to świetny czas, aby zbadać różne opcje. Jeśli jesteś osobą samotną, można przejść do innych miast, aby realizować swoją wymarzoną pracę, a także można naprawdę skupić się na stworzeniu dobrej reputacji. To może pomóc, jeśli zdecydujesz się rozpocząć pracę jako konsultant lub Freelancing jako twoja sytuacja rodzinna zmienia się w przyszłości.

5. Ustanowienie Silne nawyki finansowe

Trochę czasu, że jesteś w 20s do ustanowienia dobrych nawyków finansowych. Oznacza to także zarządzanie kredyt i mocowania żadnych błędów, takich jak opóźnienia w płatnościach, które zostały dokonane w przeszłości. Oznacza to tworzenie i następujących budżetu co miesiąc. Oznacza to również ustanowienie dobry fundusz awaryjny, który może obsłużyć rzeczy niczym niespodziewanym zwolnieniu lub nagłego zachorowania. Jeśli masz te nawyki ustalone, będzie łatwiej się naprzód jak życie staje się bardziej skomplikowana, relacje z dziećmi i innych posunięć kariery.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.