Gdy jest to bezpieczne, aby zamknąć kartę kredytową?

Home » Credit and Debt » Gdy jest to bezpieczne, aby zamknąć kartę kredytową?

Gdy jest to bezpieczne, aby zamknąć kartę kredytową?

Ciężko pracować, aby utrzymać dobre wyniki kredytowe, ale prawda jest taka, że ​​nawet jeden pozornie niewinna pomyłka ma potencjał, aby cofnąć swoje wysiłki. błędy kredytowe jak zaległych płatności, kont kolekcji lub maxing karty kredytowej może szybko przekształcić swoje wcześniej imponujące ocenę kredytową do czegoś znacznie mniej atrakcyjne. Oznacza to, że wyższe oprocentowanie przyszłych kredytów, które można dodać do tysięcy dodatkowych dolarów wypłacanych odsetek.

Zamknięcie kont stare karty kredytowej jest kolejnym błędem kredytowej, która ma potencjał do obniżenia Ci wyniki. Ale nie jest to gwarancja, że ​​to się wydarzy. Jeśli masz konto karty kredytowej, które chcą lub muszą się zamykać, istnieją środki ostrożności można podjąć, aby chronić swoje wyniki kredytowych jednocześnie pozbawienie się niepożądanego rachunku.

Dlaczego Zamknięcie karty kredytowej może uszkodzić zdolność kredytową

Jest raczej uparty kredytowej mit o wpływie zamknięcie rachunku karty kredytowej i co to oznacza dla swoich partytur. Mit jest to, że po zamknięciu starego konta karty kredytowej, stracisz korzyści z wiekiem konta.

modeli scoringowych, jak Fico i VantageScore rzeczywiście rozważyć wiek najstarszego konta i średni wiek kont przy obliczaniu ocenę kredytową. Jednak zamknięcie konta nie usuwa jej historii – w tym jego wiek – z raportów kredytowych.

Nie tylko historia rachunku zamkniętego pozostają na swoich raportów kredytowych, ale modele punktacji kredytowej będzie nadal rozważać wiek rachunku, jak również. A jeszcze lepiej, konto zamknięte w dalszym ciągu życia. Tak więc, jeśli zamknięte pięć-letniego dziś … karty kredytowej w ciągu 12 miesięcy to będzie sześć-letni karty kredytowej.

Teraz, kiedy zdemaskował mit, oto prawdziwy powód zamknięcia że stary rachunek karty kredytowej może zranić swoje wyniki: modeli scoringowych rozważyć relację między stanami i limitów kredytowych na swój rachunek karty kredytowej. Dokładniej, modele punktacji kredytowej obliczyć współczynnik wykorzystania odnawialnego lub, innymi słowy, jak duża część dostępnego kredytu wykorzystujesz w postaci salda karty kredytowej.

Stosunek jest obliczana przez zsumowanie sald na plastiku i dzieląc tę ​​liczbę przez sumę wszystkich limitów kredytowych – nawet na wciąż otwartych kart, które nie używasz. Oznacza to, że nawet jeśli nie używasz karty niewykorzystany limit kredytowy pomaga utrzymać ten wskaźnik wykorzystania niższe. Jeśli zamkniesz to konto, będziesz natychmiast tracą wartość niewykorzystanego limitu kredytowego, a twoje wyniki będą prawdopodobnie przejdzie przez jakiś kwoty. Dlatego często można przeczytać artykuły o zagrożeniach związanych z zamknięciem rachunków kart kredytowych.

Dlaczego to może być konieczne, aby zamknąć karty kredytowej

W większości przypadków, nie jest wskazane, aby zamknąć nieużywane konto karty kredytowej ze względu na potencjalny negatywny wpływ na ocenę kredytową. O ile nie jest to naprawdę konieczne, powinieneś opuścić swoje konta karty kredytowej otwarte.

Istnieją jednak wyjątki od tej reguły.

Może trzeba będzie zamknąć wspólne konto karty kredytowej po separacji. Innym przykładem, gdzie może chcesz zamknąć rachunek karty kredytowej może być, gdy masz kartę w portfelu z nieatrakcyjne opłaty rocznej. I może być przyczyną przypadkowego zamknięcia konta przez nie przy użyciu karty przez pewien dłuższy okres czasu. emitentów kart nienawidzić bezczynność, bo bezczynność oznacza brak przychodów.

Jak zamknąć stary rachunek karty kredytowej jak najbezpieczniej

Niezależnie od przyczyny zamknięcia rachunku karty kredytowej, z właściwego planowania może być możliwe, aby to zrobić z małą lub bez uszkodzenia kredytowej gości.

Pamiętaj, że prawdziwym powodem zamknięcia starego konta może zaszkodzić ocenę kredytową jest fakt, że zamknięcie konta może podnieść swój współczynnik wykorzystania odnawialnej. Jednakże, jeśli wszystkie karty kredytowe mają już $ 0 salda, a następnie zamykając nieużywane konto nie wzrośnie współczynnik wykorzystania. Dlatego zamknięcie konta prawdopodobnie nie mają wpływu na ocenę kredytową w tej sytuacji.

Na wszelki wypadek, jeśli jesteś naprawdę dąży do zamknięcia rachunku karty kredytowej, należy pomyśleć o czasie. Nie zamykaj kartę, jeśli myślisz o ubieganiu się o kredyt lub innej karty. Czekać aż do zamknięcia kredytu, a następnie zamknąć konto. W ten sposób można zaoszczędzić potencjalnego spadku ocenę po już zostały zatwierdzone.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.