Hayat Sigortası Ben Ne Kadar İhtiyacım Var?

Home » Insurance » Hayat Sigortası Ben Ne Kadar İhtiyacım Var?

Hayat Sigortası Ben Ne Kadar İhtiyacım Var?

ardından varlıklarını çıkarma, uzun vadeli finansal yükümlülükleri hesaplayarak başlayın. Ne kaldıysa hayat sigortası doldurmak zorunda kalacak boşluğudur.

Sen kuruş aşağı satın almalı hayat sigortası ideal miktar belirlemekte olamaz. Ama şu anki mali durumu göz önüne alırsak bir ses hesaplamasını ve sevdiklerinize önümüzdeki yıllarda gerekenleri tahmin edebilirsiniz.

Genel olarak, uzun vadeli finansal yükümlülükleri hesaplayarak ve sonra varlıklarını çıkarılarak ideal hayat sigortası poliçesi miktarını bulmak gerekir. Geri kalan hayat sigortası doldurmak zorunda kalacak boşluğudur. Ama hesaplamalarına dahil etmek bilmek zor olabilir, bu nedenle doğru kapsama miktarını karar yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış Başparmak birkaç tirajlı kurallar vardır. İşte bunlardan bir kaçıdır.

Başparmak 1 No’lu Kuralı: 10 ile gelirinizi çarpın.

“Bu çok kötü bir kural değil ama ekonomimiz bugün ve faiz oranlarına dayanmaktadır, bu modası geçmiş bir kuraldır,” Marvin Feldman, sigorta sektörü grup Hayatın Yaşandığı başkanı ve CEO’su diyor.

“10 kez gelir” kuralı ailenizin ihtiyaçlarına detaylı bir bakış almaz, ne de hesaba tasarruf veya mevcut hayat sigorta poliçeleri sürer. Ve bu stay-at-home ebeveynler için kapsama miktarını sağlamaz.

Her iki ebeveyn de sigortalı olmalıdır Feldman diyor. kal evde oturan ebeveyn tarafından sağlanan değer o ölürse değiştirilmesi gerektiğini olmasıdır. Çıplak En azından, kalan ebeveyn stay-at-home ebeveyn ücretsiz olarak verilmektedir ki, çocuk bakımı gibi hizmetler sunmak için birini ödemek zorunda kalacak.

Başparmak 2 No’lu Kuralı: 10 kez gelir, artı kolej masrafları için çocuk başına 100.000 $ al

Eğer çocuklar varsa Eğitim masrafları sizin hayat sigortası hesaplama önemli bir bileşenidir. Bu formül “10 kez gelir” kuralına katmanı sağlayan, ama yine de ailenizin ihtiyaçlarına varlık ya da zaten yerinde herhangi hayat sigortası kapsamının tüm derin bir bakmak almaz.

Başparmak No.3 Kuralı: DIME formül

Bu formül, diğer ikisinden daha Mali durumunuzu daha detaylı bakmak için teşvik eder. DIME borç, gelir, ipotek ve eğitim hayatınızı sigorta ihtiyaçlarını hesaplarken dikkate almanız gereken dört alanda kısaltmasıdır.

Borç ve son giderler : En ipotek dışındaki borçları, artı cenaze masrafları tahmini ekleyin.

Gelir : Ailen desteğine ihtiyacımız ve bu sayısına göre yıllık geliri katlayacak kaç yıl için karar verin. En küçük çocuk liseden mezun öncesi çarpan yılların sayısı olabilir. Sizin aylık bağlama ihtiyacını hesaplamak için bu hesap makinesini kullanın:

İpotek: Eğer ipotek ödemek için gereken miktarını hesaplayın.

Eğitim: Üniversiteye Çocuklarınızı gönderme maliyetini tahmin edin.

formülü daha kapsamlı, ama zaten var hayat sigortası kapsamı ve tasarruf dikkate almaz ve bir konaklama evde oturan ebeveyn yapar ödenmemiş katkıları dikkate almaz.

En iyi numarasını bulmak için nasıl

finansal yükümlülükleri eksi likit varlıkları: Kendi hedef kapsama miktarını bulmak için bu genel felsefeyi takip edin.

  1. yükümlülükleri hesaplayın: Yıllık maaş (kez gelir değiştirmek istiyor yıl sayısı) + mortgage dengesini + diğer borçlarını + böyle kolej ve cenaze masrafları olarak gelecekteki ihtiyaçları ekleyin. Eğer bir stay-at-home ebeveyn iseniz, bu tür çocuk bakımı gibi sunmak hizmetlerini yerine maliyet içerir.
  2. Bu itibaren, gibi likit varlıklara çıkarma: tasarrufları + mevcut üniversite fonları + akım hayat sigortası.

akılda tutulması gereken ipuçları

Eğer kapsama ihtiyaçlarını hesaplamak gibi düşünülerek bu ipuçlarını tutun:

  • Aksine izolasyon hayat sigortası planlama yerine, genel bir mali planın bir parçası olarak satın düşünün yeminli mali planlayıcısı Andy TILP, Portland, Oregon yakınlarındaki Trillium Vadisi Finansal Planlama başkanı diyor. Bu plan böyle kolej maliyetleri ve gelir veya varlıkların gelecekteki büyüme gibi hesap gelecekteki harcamalar içine almalıdır. “Bu bilgi bilindikten sonra, o zaman tarifenin üzerine hayat sigortası ihtiyacını eşleyebilir” diyor.

cimrilik yapmayın. bunun yerine daha az satın alma gerekir düşündüğünüzden daha Feldman biraz daha kapsama satın önerir. Unutmayın, gelir olasılıkla yılda artacak ve böylece giderleri irâde. Eğer bunlardan birini artacaktır tam olarak ne kadar tahmin edemesek de, bir yastık eşiniz ve çocuklar kendi yaşam tarzını sürdürmek emin olun yardımcı olur.

  • Eşiniz ile sayılar aracılığıyla konuşun Feldman önerir. Eşiniz aile sensiz devam etmek gerekir ne kadar para düşünüyor? tahminleriniz Kendisi ile mantıklı mı? Örneğin, ailenizin tam geliri, ya da sadece bir kısmını değiştirmek gerekir?
  • İhtiyaçlarınız kabarıp çekilmeye olarak kapsama çeşitlendirmek yerine daha büyük bir politika, küçük birden fazla hayat sigorta poliçeleri satın düşünün. “Gerekli zamanlarda yeterli kapsama sağlarken Bu, toplam maliyetleri azaltabilir,” TILP diyor. Örneğin, size emeklilik ve üniversiteden mezun olana kadar çocuklarınızı kapsayacak şekilde 20 yıllık bir dönem politikası kadar eşinizi kapsayacak şekilde 30 yıllık dönem politikasını alabilirdik. Maliyetleri tahmin etmenin süreli hayat sigortası tırnak karşılaştırın.
  • Turner küçük çocukların anne onlara varlıklarını oluşturmak için bol zaman vermek için 20 yıllık bir dönem karşı 30 yıl seçebilirsiniz önerir. Daha uzun vadede ile, kısa yakalanmak daha az olasıdır ve sen büyüksün ve oranları yüksek olduğunda tekrar kapsama için alışveriş yapmak zorunda.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.