Health Insurance 101: Ako si vybrať medzi zdravotnou starostlivosťou Možnosti plánu

Home » Insurance » Health Insurance 101: Ako si vybrať medzi zdravotnou starostlivosťou Možnosti plánu

Health Insurance 101: Ako si vybrať medzi zdravotnou starostlivosťou Možnosti plánu

Dostupnej zdravotnej starostlivosti je v popredí našich mysliach týchto dňoch. Podľa Národného pacienta advokáta Foundation (NPAF), možnosť nákupu pre zdravotné poistenie je cieľom nájsť možnosti, dostupnej zdravotnej starostlivosti a ušetriť peniaze na zdravotné poistenie plánu veľmi dôležitá.

Ako si vybrať medzi zdravotnou starostlivosťou Možnosti plánu

Musieť vybrať medzi niekoľkými plánoch zdravotnej starostlivosti môže byť skľučujúca úlohu. Okrem pochopenie svoje rôzne možnosti a aké sú termíny znamenajú vo svojom zdravotnom poistení, tam sú niektoré kľúčové oblasti by ste mali porovnať pri výbere plán zdravotnej starostlivosti.

Tu je 10 kľúčových oblastí, aby zvážila, ak potrebujete nájsť najlepšie zdravotnej starostlivosti plán:

1. Váš lekár: Niektoré programy zdravotnej starostlivosti vyžadujú, aby ste používať svoje siete lekárov. Ak ste v súčasnej dobe sa s lekárom, ktorý by ste chceli, aby videl, potom najprv skontrolujte, či je váš lekár je súčasťou plánu starostlivosti o zdravie uvažujete. Ak potrebujete vybrať nový lekár z plánu zdravotnej starostlivosti zvážiť skúmanie lekármi poverenia volaním ordinácii pracujú, čítajú internetové hodnotenie lekára a poraďte sa s American Medical Association ( AMA ). Umiestnenie a dostupnosť sú ďalšie faktory, ktoré treba pri výbere lekára. Zistite hodiny zariadenia, kde lekár pracuje a zistiť, či je k dispozícii všetkým týmto hodín alebo len pár lekár.

2. Odborníci: Ak máte konkrétne zdravotné ťažkosti, alebo sa domnievate, možno budete musieť použiť odborníkmi v budúcnosti zistiť, či budete môcť používať špecialista a to, čo je postup je.

Pozrite sa, či budete vždy nutné kontaktovať primárnej starostlivosti lekára prvý a ak už máte špecialistov, ak budú prijaté.

3. Pre-existujúce podmienky alebo čakacie doby:  Niekedy sa v zmätku výbere zdravotnej starostlivosti plánu mnohé zabudol potvrdiť, ako pre-existujúce podmienky sa budú vzťahovať, a či tam sú čakacie doby.

Uistite sa, a preskúmanie týchto údajov.

4. Núdzové a Hospital Care: Zistite, aké núdzové izby a nemocnice sú hradené z vášho plánu. Okrem toho, zistiť, čo predstavuje “stav núdze”. Niekedy sa vaša definícia núdze nemusí byť rovnaký ako plán zdravotnej starostlivosti uvažujete, a to nemohlo byť pokryté. Tiež skontrolujte, či je potrebné sa obrátiť na primárnej starostlivosti lekára, než sa dostane neodkladnú starostlivosť.

5. Pravidelné physicals a zdravie projekcie:  Ak máte radi dostať pravidelné physicals a zdravotné projekcie sa uistili, že sú pokryté. Plány väčšiny riadené starostlivosti pokrytie týchto typov projekcií ročne, ale niektoré nezávislé poistné plány nepokrývajú im vôbec. Ak máte deti, zistiť, či sú pokryté dobre detské prehliadky a očkovanie.

6. liekov na predpis pokrytie:  Ak v súčasnosti používajú lieky pravidelne, alebo myslíte, že budete musieť v budúcnosti kontrolovať podrobnosti o pokrytí lieku na predpis. Máme uvedené niekoľko dobrých tipov na predpis pokrytie drog, vrátane tipov od NPAF v našom článku o úsporu peňazí na type zdravotné care.This pokrytie môže značne líšiť od plánu plánu.

7. OB-GYN:  Ak pravidelne vidieť pôrodník alebo gynekológ, zistiť, či váš lekár je pokrytá v pláne uvažujete.

Ak uvažujete o plodnosť ošetrenie alebo budú v budúcnosti, uvidíme, čo sa môže vzťahovať aj niektoré plány sú teraz vrátane rôzneho typu pokrytia plodnosti. To isté by platilo pre tehotenstvo pokrytie: zistiť, koľko budete musieť zaplatiť z vlastného vrecka na tehotenské a pôrodné starostlivosti, ak ste tehotná, alebo sa rozhodne v úmysle otehotnieť v budúcnosti.

8. Doplnkové služby:  zvážiť, aké ďalšie služby sú zahrnuté pri porovnávaní zdravotných plánov. Niektoré príklady ďalších služieb, ktoré môžu byť pre vás dôležité, zahŕňajú: užívanie drog a alkoholu rehabilitácie, starostlivosti o duševné zdravie, poradenstvo, domácej zdravotnej starostlivosti, domovoch s opatrovateľskou službou, hospic, experimentálne liečby, alternatívnej liečby, chiropraxe starostlivosti.

Majte na pamäti, že existujú aj politiky, ako je kritické choroby alebo dlhodobej poistenia sociálnej starostlivosti, ktorý budete chcieť prezrieť, zatiaľ čo vy zhodnotiť svoje možnosti zdravotného poistenia, tieto sú považované za doplnkové zdravotné poistenie.

9. Náklady:  Zistiť, čo spoluúčasťou budete musieť platiť skôr, ako zdravotná politika bude platiť. Zistite si, koľko percent zdravotnej starostlivosti bude platiť po vašej spoluúčasťou, a tiež, koľko percent budú platiť, ak budete musieť použiť lekára, nemocnice, alebo špecialistu, ktorý je zo siete. Zistite si, či tam bude spoluúčasť, to sú poplatky, ktoré musíte zaplatiť, keď navštívite svojho lekára, nemocnicu alebo pohotovosť. A konečne, poznať svoje limity. Niektoré plány majú životnosť limity, koľko bude plán zdravotnej starostlivosti platiť a niektoré majú životnosť limity spolu s ročnými limitmi.

10. Vylúčenie:  Posledným aspektom je zoznam výnimiek. Budete chcieť skontrolovať zoznamu vylúčených každý plán, aby zistili, čo sa nevzťahuje a zistiť, či niektorý stav v súčasnosti máte, alebo očakávať, že v budúcnosti, je zahrnutá v tomto zozname.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.