Her şey Sen Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Home » Insurance » Her şey Sen Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her şey Sen Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayat sigortası sigorta şirketi bireysel ( “sigortalı”) hayat sigortası süresince ölürse, sigorta şirketi para önceden belirlenmiş miktarda ödeme kabul eder ettiği bir sigorta şirketi ve bir birey arasında bir sözleşmedir onların ölümünden sonra sigortalı tarafından seçilen lehtara.

Hayat sigortası genellikle 5-30 yıl, önceden belirlenmiş bir süre için satın alınan veya sürekli olarak olabilir.

Nedenleri Hayat Sigortası Satın

İnsanlar birçok nedenden dolayı hayat sigortası satın almak. En yaygın nedeni kayıp gelire mali krizde sonunda yok, böylece die durumunda ailene biraz para bırakmaktır. Ancak, dikkate almak isteyebilirsiniz hayat sigortası satın almak için birkaç nedeni vardır:

 1. cenaze masraflarını karşılamak için
 2. yerine banka aracılığıyla sigorta satın alma ipotek güvenliğini sağlamak için
 3. böylece emlak veya aile borçlarınızı ile takılıp kalmayın kredi borçları veya diğer kredileri ödemek için
 4. emlak vergi ödemek için
 5. Eğer çocuk sahibi olmasa bile, eşinizin yaşam tarzını korumak için
 6. Eğer, daha sağlıklı genç iken düşük bir hayat sigortası fiyatına kilitleyerek gelecekteki yaşam tarzını korumak için, ve bir sağlık sınavı ile herhangi bir sorun yok
 7. Mali stratejisinin bir parçası olarak zenginlik inşa etmek

Sizi şaşırtabilir Hayat Sigortası Gerçekler

Bir 2016 göre  Eğilimler Yaşamda Sigorta Sahipliği  çalışmasında:

 • Amerikalıların yüzde 84’ü çoğu insan hayat sigortası gerektiğini düşünüyorum
 • Yüzde 70’i onlar hayat sigortası ihtiyacı olduğunu söyledi, ancak Amerikalıların yüzde 41’i bunu yoktu
 • Millennials fazla tahmin 3 veya 4 kez gerçek maliyet ile 250.000 $ hayat sigortası fiyatını
 • Daha kolay anlaşılmasını olsaydı Amerikalıların 83 yüzde hayat sigortası dikkate alacağını düşünmüş

veriler, daha sonra, ortalama bir kişiye kafa karıştırıcı hayat sigortası ile ilgili bazı şeyler olduğunu düşündürmektedir. Biz, bazı yanlış anlaşılan açıklık bazı hayat sigortası temelleri açıklayan ve benzeri birkaç önemli sorulara cevap olacak:

 • Gerçekten hayat sigortasına ihtiyacım var mı?
 • Ne zaman satın almalıyım?
 • hayat sigortası ne tür en iyisidir?
 • Nasıl hayat sigortası tasarruf edersiniz?

Hayat Sigortası Türleri Nelerdir?

hayat sigortasından farklı türde ve her artılarını ve eksilerini yürürken başlayalım.

 • Vadeli Hayat Sigortası: Terim hayat sigortası size için, hem de sigorta limitine politikasını ne kadar süre açısından büyük esneklik sağlayan uygun maliyetli bir seçenektir. Bir ecele olduğundan, ayrıca belirli bir dönem için bütçe ödemelerinizi olanak tanıyan bir sabit oran için isteyebilir. Terim sigortası Bu en ucuz seçenektir 5 yıl başlar ve 30’a kadar gidebilir.
 • Tüm Hayat Sigortası: hayatınızın dönem için sizi kapsar çünkü Bütün hayat sigortası hayat sigortası kalıcı şeklidir. Eğer için kendini sigortalı yıl seçilen süre sonra sona aksine vadeli sigorta. bütün bir hayat politikasında bazı insanlar için dezavantaj primleri genellikle daha yüksek olmasıdır.
 • Evrensel Hayat Sigortası:  Evrensel hayat bütün hayat sigortası türüdür. Geçmişte evrensel yaşamın tarihi performans birçok kişi nedeniyle primlerin bir kısmının yatırım faktörüne temkinli olmaya neden oldu. Böyle daha sonra hayat sigortasından para ödünç olasılığı olarak, yararları hakkında bilgi edinin eğer ilginç bir seçenek olabilir.

Tüm Hayat Sigortası için Vadeli Hayat dönüştürme

Eğer politika tür sizin için en iyi sonucu vereceğini emin değilseniz, ayrıca soran düşünmelisiniz size bir terim hayat sigortası gibi ucuz, daha az pahalı bir seçenek satın alırsanız, bütün bir yaşama dönüştürme seçeneğine sahip olacak eğer politika daha sonra.

Nerede Hayat Sigortası al?

Bir hayat sigortası komisyoncu veya mali planlayıcısı yoluyla veya grup veya üyelik dernekler aracılığıyla, bir sigorta şirketi aracılığıyla doğrudan hayat sigortası satın alabilirsiniz. Giderek daha fazla insan sigorta şirketleri üzerinden online veya doğrudan hayat sigortası satın alıyor. Bazen bu hızlı ve kolay bir çözüm gibi görünüyor, ama sen ödüyoruz fiyat için en iyi kapsama alamıyor olabilirsiniz. Her zaman birkaç yerde kontrol edin veya durum için bazı tavsiyeler almak için bir mali planlayıcısı veya komisyoncu ile çalışır.

Hayat Sigortası tasarruf için 4 İpuçları

Bir dönem politikasını seçerek yanı sıra, hayatınızı sigorta tasarruf yolları vardır.

 1. En iyi fiyatları bulmak için hayat sigortası için çevresinde alışveriş. Sizin için çok farklı hayat sigorta şirketleri ve politikaları kontrol ve size çeşitli seçenekler sunabilir bir hayat sigorta komisyoncusu kullanmayı düşünün. Bir komisyoncu veya mali danışman kullanmak da ihtiyaçlarını analiz ve işinize yarayan çözümler gelecektir biriyle çalışmanın size avantaj sağlayacaktır. Güvendiğiniz ve kim ile çalışan keyfini birisi tüm sorularınızın yanıtlarını bulun. Hayat sigortası fiyatları düzenlenir, böylece birçok broker aramaya gerek gibi hissetmiyorum – sadece, aynı oranları elde edersiniz en beğendiğiniz biri ile anlaşma.
 2. Eğer daha genç ve sağlıklı olduğunda hayat sigortası satın alın. Hayat sigortası fiyatları yaşınıza ve sağlık durumunun dayanmaktadır. İleride geliyor biliyorum, böylece artık sağlıklı olup olmadığını, tıbbi sınavı geçmek ve kilitli iyi bir fiyat almak bir politika alma düşünmüyoruz. Garantili düzey prim hakkında sormak emin olun yapabilirsiniz böylece seçip herhangi bir sürpriz yok Sigorta süresi boyunca istikrarlı bir oranda yararlanabilirsiniz. Eğer sağlık koşulları varsa, emin olun ve çevresinde alışveriş, bazı hayat sigorta şirketleri diğerleri daha talep edecektir belirli tıbbi durumlar için daha iyi oranları verecektir çünkü bir komisyoncu kullanımı hakkında yukarıdaki ilk noktaya bakın. Bir finansal danışman size yardımcı olacaktır.
 3. Sigara içmeyin. Sigara içenler içmeyenlere göre daha düşük hayat sigortası oranları olsun. Eğer sigara içiyorsanız, bırakmaya düşünün. Eğer 12 aylık bir süre boyunca çıkmak eğer sen, bir sigara içen olarak bir ilke satın olsa bile sen dumansız olarak geçirildikten sonra, en hayat sigortacıları oranlarını ayarlayacaktır. Ama planlar içinde var özellikle eğer sigarayı bırakmak kadar hayat sigortası satın ertelendi yoktur; Sadece politikasını almak ve dumansız girince maliyeti ne olacağını öğrenmek. Bu uzun vadede motive yardımcı olabilir ve bunun üzerinde çalışırken yeniden aile korunacaktır.
 4. Aylık yerine yıllık olarak sizin prim ödeyerek için daha iyi bir oran olup olmadığını sor. Eğer yıllık bazda ödeme yaparken bazı şirketler daha iyi oranları sunacak.

Çalışmanız sayesinde Hayat Sigortası: yeterli mi?

Göre En Yaşam Oranları 2017 çalışma , hayat sigortası Amerikalıların üçte biri sadece bir grup sigortası hayat politikamız var. Hiçbir şey daha iyi olmakla birlikte, mesai geçmek hayat sigortası güvenmemelisiniz birkaç nedeni vardır:

 1. Eğer iş değiştirmek gerektiğinde bu şifreye kaybedebilir
 2. Eğer yeni bir politika yaptırmak isterseniz yeni bir bilirkişi incelemesi gerekecektir
 3. çalışmayla grup hayat sigortası limiti sınırlıdır – örneğin, sadece iki kez maaş (veya daha az) olabilir. Bu ailenizi yardım etmek, ya da uzun vadede borç ve mali sorumluluklarını kapsayacak şekilde, çoğu durumda, yeterli olmayacaktır.

Debunked Hayat Sigortası Hakkındaki Yanlış

Hayat sigortası genellikle gereksiz bir masraf veya ertelemeye alır biri olarak kabul edilir. Burada hayat sigortası şu anda sizin için değil karar vermeden önce düşünmek isteyebilirsiniz bazı şeyler var.

“Do not Work İnsan ve Yaşam Sigortası ihtiyacınız etmeyin”

Çalışırken bile ortak çalışır iken bakıcı veya ev işleri ile uğraşma görevlerini yerine eğer, ölümün hala mali sonuçlar doğurabiliyor. Sana bir şey olursa, gelir kaybı olabilir, ancak giderler ciddi bir artış olacaktır. Aniden ölsen maliyetleri ve temizlik masrafları Çocuk bakımı, örneğin, gerekli olabilir. Onların yaşam sürdüren ve şu anda ne benzer bir şekilde şeyler halledilir olmasını ailenizi isteyeyim varsa, eşiniz çalışıyor ve kazanç devam etmesi için bu görevlere devralacak kişileri işe pahasına bakmak gerekir Gelir.

“Çocuklar veya Eşler olmadan insanlar Hayat Sigortası ihtiyacınız etmeyin”

Eğer hiçbir bakmakla veya çocuk sahibi ancak daha sonra hayatında bir aileye sahip planlıyorsanız daha genç iken, sen hayatında daha önce hayat sigortası satın düşünebilirsiniz. Hayat sigortası masrafları yaşınıza ve sağlık gibi faktörlerin bir dizi dayanmaktadır. Eğer daha genç olduğunuz zaman nihayet evlendiklerinde önemli ölçüde daha düşük oranlarına sahiptir ve bu aileye sahip olacaktır.

“Hayat sigortası Çok pahalı”

hayat sigortası satın iyi bir fikir gibi geliyor, ama bir şey yarın senin de başına olsaydı, Ailene borcunuzu bırakacağını önce borçlarını peşin ödemek bekliyorum. bunlar nedeniyle yokluğu bu borçlarını kapatmak ve kayıp gelir telafi etmek bir konumda olabilir mi?

Günde birkaç dolar gibi az satın alınabilir ucuz hayat sigortası için seçenekler vardır. Şimdi hayat sigortası az miktarda olması aileniz için iyi bir güvenlik ağı izin verebilir.

Ne kadar Hayat Sigortası Get için zaman ayırın mu?

Genel olarak, hayat sigortası işlemi 3 adımdan oluşur ve normalde uygulamada dolum zamanından 4-6 hafta içinde tamamlanabilir:

 1. seçeneklerini tartışmak ve daha sonra hayat sigortası için bir uygulama doldurarak
 2. Tıbbi Sınava girmek
 3. faydaların tıbbi sınav ve müteakip onay, faiz ayarlaması veya reddi sonuçlarını alma

Hayat Sigortası Hemen Sen Satın Al Out sonra öde olacak mı?

Birçok şirket Eğer koşullar bu konuda başvuruda andan itibaren hayat sigortası yararları için “sen örtülü tutun” olacaktır:

 • Her şey uygulama başına olarak ilan edilmiştir
 • tıbbi sınav hiçbir yeni bilgilerle yoluyla geliyor.

ilkeyi satın alıp uygulamayı imzalamak için karar zamanda bu konuda sizin hayat sigortası şirketi sorun. kapsama hemen başlarsa ya da bekleme süresi olup olmadığını öğrenin. Ayrıca, bu tür intihar maddesi ve yarışabilirlik dönemi olarak ilkesinde istisnalar sakının.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.