Hrozné spôsoby, ako splatiť dlh

Home » Uncategorized » Hrozné spôsoby, ako splatiť dlh

Hrozné spôsoby, ako splatiť dlh

Ak používate nejaký druh dlhu splácania taktiku, ktorá zamieša okolo dlhu namiesto skutočne vypláca, potom idete na to zle. Nie ste vlastne znížiť svoj dlh. V niektorých prípadoch sa váš dlh môže byť v skutočnosti rastúce miesto zmenšuje.

Ako budete premýšľať o spôsoboch, ako sa zbaviť svojich dlhov zaťaženia, spýtajte sa sami seba: “Je to len rýchle, jednoduché riešenie prílivu Me Over alebo bude to naozaj, raz a navždy, zbaviť dlhov?” Tu sú niektoré z najhoršie (a najnákladnejšie) spôsoby, ako “oplatí” svoj dlh.

1. Borrow z vášho 401K

Nemali by ste si požičať od svojho 401K doby, nieto splatiť svoj dlh. Poďme sa baviť o tom, čo sa stane, keď si požičať od svojho 401K.

Po prvé, váš zamestnávateľ nemusí vám umožní prispieť k tomu ešte, kým spláca úver. Po druhé, vaše odviezť domov plat je nižší (pretože budete musieť splácať úver), kým peniaze sú vrátené. Po tretie, ak opustíte svoju prácu, budete musieť ihneď zaplatiť celú pôžičku, alebo skončíš s predčasný výber poplatkov a daní z príjmov.

Keď príde na splatenie vášho dlhu, požičiavanie zo svojho dôchodkového fondu je hrozný nápad.

2. Refinancovať hypotéku

Refinancovanie dlhu na hypotéku je ďalší dobrý nápad, najmä, ak váš dlh nezaistený začať. Viazanie zlého dlhu k vlastnému kapitálu vášho domova nie je šikovný. Keď ste nemohli platiť svoje dlhy z kreditných kariet, ste skončil so zlou kreditnou rating. Zabezpečenie svoj dlh s vašej domácnosti znamená, že by ste mohli prísť o svoj domov a získať zlou kreditnou rating, ak nemožno vykonávať platby.

osídlenia 3. Dlh

Aj keď sa zdá, ako útočisko v nepokojnej situácii, o vyrovnanie dlhu spoločnosti majú tendenciu, aby sa situácia ešte horšia. Pre tento systém fungovať, musíte prestať platiť svoje veriteľa. Keď sa platby zastaví, telefónne hovory štart a to isté platí poplatky za neskoré a negatívne záznamy kreditnej správy. Tridsať dní po termíne, šesťdesiat dní neskôr. Netrvalo dlho a váš účet je spoplatnený off a vaše kreditné skóre je ožratý.

Na konci, môže sa vaše veritelia nesúhlasí s vysporiadaním navrhnuté vašej spoločnosti. Predstavte si, že cez všetko a stále dlhuje peniaze. (Poznámka: vysporiadanie už delikventné dlhy na vlastnú päsť, je iný, niekedy aj lepšiu stratégiu.)

Usadzovanie dlhy je zdĺhavý proces. Dokonca aj keď je to úspešné, budete stráviť najbližších niekoľko rokov prestavať kreditnej skóre ste prišli.

4. Konsolidácia s vysokou úrokovou úveru

konsolidáciu dlhu môže byť riešenie, ak môžete získať úver na správnych podmienok. V prípade, že jediný úver môžete získať má vyššiu úrokovú sadzbu ako je priemer vašej kreditnej karty dlhu, nechaj to byť.

Vaše mesačné platby môžu vyzerať nižšia ako u vyrovnanie dlhov, ale to len preto, že úver je rozložená na dlhú dobu splácania. Ak pridáte sa záujem by ste platiť po celú dobu trvania úveru, uvidíte, že budete míňať viac peňazí, než keby si sa konsolidované s týmto úverom.

5. Prenos zostatky na ostatných kreditných kariet

Prenos zostatky na kreditných kariet s týmito nízkymi úvodnými ceny zmysel len vtedy, keď: ste finančne schopní splatiť zostatok pred vypršaním úvodný kurz a nebudete používať kartu k nákupom alebo uzavrieť peňažné zálohy. Ak sa vám nedarí prevod zostatku za týchto podmienok, nebude pracovať pre vás. A zabudnúť na miešanie váš zostatok na novú kreditnú kartu s novou sadzbou teaser, prenosové bilancia poplatky negovať úspory záujmu.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.