Ile kart kredytowych należy mieć?

Home » Credit and Debt » Ile kart kredytowych należy mieć?

Ile kart kredytowych należy mieć?

Jeśli kiedykolwiek spędził swoją drogę do ogromnego stosu zadłużenia karty kredytowej, odpowiedź może być „none” Ale dla każdego innego, odpowiedź prawdopodobnie nie przychodzi tak łatwo.

Według Banku Rezerwy Federalnej w 2009 Survey Boston płatności Consumer Choice (opublikowane 7 kwietnia 2011), 72,2% konsumentów mieć kartę kredytową. Przeciętny konsument, który korzysta z kart płatniczych (kategoria, która obejmuje karty kredytowe, karty debetowe i karty prepaid) wynosi średnio 3,7 kart kredytowych. Przeanalizujmy dlaczego warto swoje własne zachowanie, aby dopasować te statystyki, jeśli nie już.

Wiele Karty kredytowe i Twój wynik kredytowych

Twoja ocena kredytowa jest prawdopodobnie z twoich głównych obaw dotyczących posiadania wielu kart kredytowych.

Posiadanie więcej niż jedna karta kredytowa może rzeczywiście pomóc swój wynik kredytowej przez co łatwiej utrzymać swój dług stosunek niskiemu zużyciu. Jeśli masz jedną kartę kredytową z limitem kredytowym $ 2,000 i ładować średnio $ 1800 miesięcznie na kartę, twój wskaźnik wykorzystania dług, czy kwota dostępnego kredytu, który używasz, wynosi 90%.

Gdzie ocenę kredytową są zainteresowane, wskaźnik wykorzystania wysoki dług będzie cię zranić. Może to nie fair – jeśli tylko mają jedną kartę i spłacić ją w całości i na czas każdego miesiąca, dlatego powinno być karane za korzystanie większość swojego limitu kredytowego? – ale to jest, jak działa system. Aby poprawić swój wynik kredytowej, należy unikać używania więcej niż 10-30% dostępnego kredytu na karcie w danym momencie, według eksperta kredytowej Liz Pulliam Weston.

Poprzez rozłożenie Twój $ +1.800 w zakupach na kilku kartach, staje się o wiele łatwiejsze do utrzymania zadłużenia Stopa niskiemu zużyciu. Stosunek ten jest tylko jednym z czynników, który model punktacji kredytowej FICO bierze pod uwagę w „kwotach należnych” składnikiem swój wynik, ale ten składnik stanowi 30% kredytu gości.

FICO ostrzega, że ​​otwarcie konta, które nie są ci potrzebne, żeby zwiększyć całkowitą dostępną kredyt może spalić na panewce i obniżyć swój wynik. (Płacenie tych stawek mogą wpłynąć na swoje dochody i zyski inwestycyjne jednorazowych).

Różne karty, różne korzyści

Mając tablicę kart kredytowych może pozwolić Ci zarobić maksymalnych dostępnych nagród na każdy zakup można zrobić za pomocą karty kredytowej.

Na przykład można mieć kartę Discover wykorzystać jego obracających kategorii 5% środków pieniężnych z powrotem, tak że w niektórych miesiącach, można zarobić 5% z powrotem na zakupy, takich jak artykuły spożywcze, hotele, bilety lotnicze, modernizacje i gazu. Może masz inną kartę, która daje 2% z powrotem na miesiąc gazu w miesiącu i na zewnątrz; używać tej karty w okresie dziewięciu miesięcy roku, kiedy Discover nie płaci 5% środków pieniężnych z powrotem na gaz. Wreszcie, można mieć kartę, która oferuje płaską 1% plecami wszystkich zakupów. Ta karta jest domyślny dla każdego zakupu, gdzie wyższa nagroda nie jest dostępna. Na przykład, może być w stanie zarobić 5% na wszystkie zakupy odzieży w październiku, listopadzie i grudniu z karty Discover; reszta roku, kiedy żadna specjalna premia była dostępna, należy użyć karty 1% cash back.

Oczywiście, nie chcesz iść za burtę – jeśli masz zbyt wiele kont, łatwo zapomnieć, płatności rachunków, a nawet stracić kartę. Problemy, które mogą wynikać z takiego nadzoru szybko zrujnować żadnych oszczędności może zarobiłeś. (Dziesięć lat przed powstaniem Mastercard lub Visa, jako pierwsza firma wprowadza karty kredytowej).

Utworzyć kopię zapasową

Czasami karty kredytowej będzie zamrażać lub anulować swoją kartę z niebieskim jeśli wykryje potencjalnie oszukańczych czynności lub podejrzewasz, że Twój numer konta mogły zostać naruszone. W najlepszym wypadku, nie będzie mógł korzystać z karty aż do rozmowy z wystawcą karty kredytowej i potwierdzić, że jesteś rzeczywiście na wakacjach w Chinach, a karta nie została skradziona. To nie jest telefon można zrobić z kasą, jednak, ponieważ będziesz musiał dostarczyć poufnych informacji osobistych, aby potwierdzić swoją tożsamość. trzeba zapłacić w inny sposób, jeżeli chcesz dokonać zakupu.

W najgorszym scenariuszu, firma wyda nowy numer konta, a będziesz całkowicie bez tej karty przez kilka dni, dopóki nie otrzyma nową kartę pocztą.

Inną możliwością jest to, że można stracić kartę lub mieć jeden skradziony. Aby przygotować, może chcesz mieć co najmniej trzy karty: dwie, które nosić ze sobą i jeden, który należy przechowywać w bezpiecznym miejscu w domu. W ten sposób, zawsze należy mieć co najmniej jedną kartę, której można użyć.

Ze względu na możliwości, takich jak te, że to dobry pomysł, aby mieć co najmniej dwa lub trzy karty kredytowe. Jeśli chcesz tylko mieć jeden, upewnij się, że jesteś zawsze przygotowany z kopii zapasowej metody płatności. (Karty te oferują wygodę i bezpieczeństwo, ale czy warto?)

Nagły wypadek

Byłoby najlepiej, gdyby nie trzeba używać karty kredytowej, na wszelki wypadek – najlepiej, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na koncie w ciekłym jak konto oszczędnościowe użyć w takiej sytuacji. Jednakże, jeśli nie masz oszczędności lub jeśli chcesz mieć możliwość nie drenażu oszczędności niespodziewanie, może chcesz mieć jedną kartę kredytową, że uchylenie tylko w nagłych przypadkach. Idealnie, ta karta nie miałaby opłaty rocznej, wysoki limit kredytowy i niskie oprocentowanie.

Bottom Line

Istnieje wiele korzyści z posiadania wielu kart kredytowych, ale tylko jeśli uda je poprawnie. Aby upewnić się, że posiadanie kilku rachunków kart kredytowych będzie pracować dla Ciebie, a nie przeciwko tobie, zdawać sobie sprawę z korzyści, co oferuje karty, limit kredytowy na każdej z nich, a płatność z powodu terminów. Wykorzystywać każdą kartę do swojej najlepszej strony i upewnij się, aby utrzymać równowagę niskie i je spłacić w całości i na czas.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.