Intressiriski juhtimise

Home » Investing » Intressiriski juhtimise

Intressiriski juhtimise

Intressimäära risk on olemas intressi kandva vara, nagu laen või side tõttu võimalust muutus vara väärtus, mis tuleneb varieeruvus intressimäärasid. Intressimäära risk juhtimine on muutunud väga oluline, ja assortii vahendid on välja töötatud tegelema intressiriski.

Käesolev artikkel vaatleb mitmeid viise, et nii ettevõtete ja tarbijate hallata intressiriski kasutades erinevaid intressimäära tuletisinstrumendid.

Mis liiki investoreid on vastuvõtlikud Intressirisk?

Intressirisk on risk, et tekib absoluutne tase intressimäärad kõiguvad. Intressimäära risk mõjutab otseselt väärtusi püsituluväärtpaberitesse. Kuna intressimäärade ja võlakirjade hinnad on pöördvõrdeliselt seotud, riski seostatakse intressimäärade tõusu põhjustab võlakirjade hinnad langema, ja vastupidi. Bond investorid, eriti neid, kes investeerivad pikaajalise fikseeritud intressimääraga võlakirjad, on rohkem otse vastuvõtlik intressimäära risk.

Oletame individuaalne ostab 3% fikseeritud intressimääraga 30-aastase võlakirja $ 10.000. See side maksab $ 300 aastas läbi tähtaja. Kui selle aja jooksul, intressimäärad tõusta 3,5%, uus emiteeritud maksma $ 350 aastas läbi tähtaja, eeldades $ 10.000 investeeringuid. Kui 3% Võlakirja omaniku jätkuvalt hoida oma side kaudu tähtaeg, ta kaotab välja võimaluse teenida kõrgemat intressi. Alternatiivina võiks ta müüa oma 3% võlakirjade turul ja osta side kõrgema intressimääraga. Kuid selle tulemuseks investor saada madalama hinnaga oma müüki 3% võlakirjade kui need ei ole enam nii atraktiivne investoritele, sest äsja välja 3,5% võlakirjad on ka olemas.

Seevastu intressimäärade muutused mõjutada ka aktsiainvestorid kuid vähem otseselt kui võlakirjainvestoritest. Seda seetõttu, näiteks siis, kui intressimäärad tõusevad, korporatsiooni laenukulusid Samuti suureneb. See võib kaasa tuua ettevõtte edasilükkamise laenamine, mis võib põhjustada vähem kulutusi. See vähenemine kulutusi võib aeglustada ettevõtete kasvu ja põhjustada vähenenud kasumi ja lõpuks madalam aktsia hinnad investoritele.

Intressirisk ei tohiks ignoreerida

Nagu iga riskijuhtimise hinnangu, on alati võimalus teha midagi, ja see on, mida paljud inimesed teevad. Ent olukorras, ettearvamatust, mõnikord ei maandamiseks on katastroofilised. Jah, seal on kulu maandamiseks, kuid mida on kulu suur samm vales suunas?

Tarvitseb ainult vaadata Orange County, California, 1994 näha tõendeid lõkse ignoreerides oht intressimäära risk. Lühidalt, Orange County laekur Robert Citron laenatud raha madalama lühiajaliste intressimäärade ja laenatud raha kõrgema pikaajalise hindu. Strateegia oli algselt suur kui lühiajalise määrad langesid ja tavalise tulukõveral hoiti. Aga kui kõver hakkas omakorda ja lähenemine tagurpidi tulukõveral staatus, asjad muutunud. Kahjum Orange County, ja peaaegu 200 avalik-õiguslike üksuste puhul, mis Citron õnnestus raha, hinnati $ 1,6 miljardit ja tulemuseks valla pankroti. See on kopsakaid hind maksta ignoreerides intressimäära risk.

Õnneks neile, kes tahavad, et maandada nende investeeringute intressiriski maandamiseks on palju tooteid valida.

Investeeringud tooted

Ründajad:  forvardlepinguga kõige baasintressimäära juhtimise toodet. Idee on lihtne, ja paljusid teisi tooteid arutatakse käesolevas artiklis põhinevad idee kokkuleppele täna vahetada millegi konkreetse tulevikus.

Edasi lepingud (FRA):  FRA põhineb idee Forvardlepingut, kus määrav kasum või kahjum on intressimäär. Selle lepingu kohaselt üks pool maksab fikseeritud intressimääraga ja saab ujuva intressimääraga võrdne baasintressimäära. Tegelikud maksed arvutatakse põhineb põhisumma ja makstakse määratud ajavahemike pooled. Ainult netoülekande tehakse – kaotaja maksab võitja, nii rääkida. FRA alati arveldada rahas.

FRA kasutajad on tavaliselt laenuvõtjad või laenuandjad ühe tulevase kuupäeva, mil nad puutuvad kokku intressimäära risk. Rida Tähtajakasviku sarnaneb vahetusveovahendi (arutletud allpool); Kuid swap kõik maksed on sama kiirusega. Iga FRA seeria on hinnaga erineva kiirusega, kui termin struktuur on lame.

Futures:  futuurilepingu sarnaneb edasi, kuid see annab osapooltele väiksema riskiga kui Forvardlepingut – nimelt langeda vaikimisi ja likviidsusriski tõttu kaasamine vahendajana.

Vahetab:  Just nagu see kõlab, swap on vahetada. Täpsemalt intressivahetuslepinguga näeb välja palju nagu kombinatsioon FRA ja hõlmab kokkulepe vastaspoolte vahel vahetada komplekti tulevasi rahavoogusid. Kõige levinum intressimäära swap on Tavavormis swap, mis hõlmab ühe osapoole maksab fikseeritud intressimäära ja saab ujuva intressimääraga, ja teine pool maksab ujuva intressimääraga ja saavad fikseeritud intressimääraga.

Valikud:  Intressimäär juhtimise võimalused on optsioonilepingud, mille aluseks olev väärtpaber on võlakohustuse. Need vahendid on kasulikud kaitsmisel kaasatud pooled ujuva intressimääraga laenu, nagu reguleeritava kiirusega hüpoteegid (relvad). Rühmitus intressimäära ostuoptsioone nimetatakse intressimäär kork; kombinatsioon intressimäära panna võimalusi nimetatakse intressimäära korrusel. Üldiselt kork on nagu kõne ja põrand on nagu panna.

Vahetusoptsioonidest:  swaption või vahetada võimalus on lihtsalt võimalus sõlmida swap.

Embedded võimalusi:  Paljud investorid puutuvad huvi juhtimise tuletisinstrumentide kaudu varjatud võimalusi. Kui teil on kunagi ostetud sideme kõne säte, ka teie olete klubi. Emitent oma sissenõutava side kindlustamiseks, et kui intressimäärad langema, nad saavad helistada oma side ja emiteerida uusi võlakirju madalama kupongi.

Caps:  Kate, mida nimetatakse ka lagi, on ostuoptsiooni intressimäära. Näiteks selle kohaldamine oleks laenuvõtja läheb pikk, või maksavad lisatasu osta kork ja vastuvõtmise sularahamaksed kork müüja (lühike), kui viitintressimäär ületab kork optsioonide määra. Maksed on kavandatud kompenseerida intressimäärade tõus ujuva intressimääraga laenu.

Kui tegelik intressimäär ületab streigi määr, müüja tasub vahe streigi ja intressimäära korrutatakse põhisumma. See valik “kork” või asetage ülemine piir, selle omanikule intressikulud.

Intressimäär kork on tegelikult sarja osa võimalusi, või “tabletid,” iga perioodi kork kokkulepe olemas. Kaplettide eesmärk on anda maandada tõus baasintressi aasta, nagu London Interbank Offered Rate (LIBOR), määratud aja.

Korruseid:  Just nagu müügioptsioon peetakse peegelpilt ostuoptsiooni, põrandal on peegelpilt kork. Intressimäär korrus, nagu kork, on tegelikult sarja osa võimalusi, välja arvatud, et nad pannakse võimalusi ja seeria komponente nimetatakse “floorlets.” Kes on pikk, põrand tasuda tähtaeg floorlets kui viide on allpool põranda streik hind. Laenuandja kasutab seda kaitsta kukkuvate määrad tasumata ujuva intressimääraga laenu.

Kraed:  Kaitsev krae aitab ka juhtida intressimäära risk. Kraedega saavutatakse samaaegselt osta kork ja müüa korrusel (või vastupidi), nagu krae kaitseb investor, kes on pikka börsil. Null-kulude krae saab ka kindlaks, et madalam hind maandamiseks, kuid see vähendab võimalikku kasumit, mis oleks nautida intressimäära liikumist teie kasuks, kui olete pannud lae oma potentsiaali kasumit.

Alumine rida

Kõik need tooted annab viis intressimäära riski maandamiseks, erinevate toodete sobivam erinevaid stsenaariume. On siiski enam tasuta lõunasöök. Mis tahes neist alternatiividest üks loobub midagi – kas raha, nagu makstud lisatasude võimalusi või alternatiivkulu, mis on kasumi üks oleks teinud ilma maandamiseks.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.