İyi mi: Tasarruf Hesabı vs CD?

Home » Banking and Loans » İyi mi: Tasarruf Hesabı vs CD?

İyi mi: Tasarruf Hesabı vs CD?

Tasarruf hesapları ve mevduat sertifikaları (CD) güvenli para tutmak ve faiz ödemek. Onlar önümüzdeki birkaç yıl içinde geçirmek gerekebilir fonları için mükemmel bir seçim hem konum, ancak hakkında bilmek önemlidir farklı özelliklere sahiptir. Yani, para için en iyisi hangisi?

Cevap genellikle iki faktöre bağlıdır:

  1. Kolay erişim: Tasarruf hesapları CD’lere kıyasla daha esnektir. İstediğiniz zaman ceza olmadan para çekme yapabilir ve bir tasarruf hesabına sürekli para yatırabilirsiniz. Ama bu CD’leri ekarte gerektiği anlamına gelmez.
  2. Faiz oranları: CD’ler genellikle değişmez bir garanti faiz oranı sağlarlar. Eğer faiz oranları yakında artacak düşünüyorsanız, bir tasarruf hesabı daha mantıklı olabilir. Bir CD faiz oranı memnunsanız ve paranızı kilitlemek çekinmiyorsanız Ama CD iyi çalışabilir.

CD’ler bağlılığını için You Ödül

CD’ler zaman minimum uzunluğu için bir hesaptaki paranızı bırakarak taahhüt gerektirir vadeli mevduat bulunmaktadır. Örneğin, üç ay gibi kısa ve uzun beş yıl gibi terimleri CD’leri satın alabilirsiniz. Daha uzun vadeler için taahhüt olarak karşılık, banka veya kredi birliği teklifler daha yüksek fiyatlar ödemek için.

En iyi kullanım alanları: CD’ler belirli gelecekteki bir tarihte ihtiyaç fonları için idealdir. Örneğin, size 19 ay içinde ders ödeyeceğim biliyorsanız, 18 aylık bir CD Eğer faiz kazancı maksimize yardımcı olabilir. Eğer yakında para harcama amacı olmaksızın, güvenli tutmak istiyorsanız ekstra para varsa Alternatif olarak, bir CD yararlı olabilir.

Daha yüksek oranlar: Bankalar genellikle onlar tasarruf hesapları için benden CD’lerde yüksek faiz oranları ödemek. Yani (2 yıllık CD 3 aylık CD daha fazla ödemesi gereken) daha uzun şartlarına gitmek gibi özellikle doğrudur. Eşit olduğu tüm diğer şeyler, oranlar CD’ler vs. tasarruf hesapları daha yüksek olma eğilimindedir.

Garantili oranları: bir CD ile, size ne kadar kazanacağınızı tam olarak tahmin edebilirsiniz. Çoğu banka CD’nin başında hızını ayarlamak ve bu oran hiç değişmez. Faiz oranları aynı veya damla kalırsan Bu senin lehine çalışır, ancak oranları önemli ölçüde yükselmesi halinde ekstra kazanç kaçırabilirsiniz.

Cezalar matter: Genellikle erken bozdurabilirim, size yağmurlu bir gün fonuna sahip ötesinde acil nakit gerekiyorsa gerekli olabilir hangi. Ama genellikle kazanmak-ve orijinal anapara mevduat içine yemek herhangi bir ilgi silip hangi erken çekilmesi cezaları ödemek. Sıvı CD’ler olarak bilinen bazı CD’ler, erken para çekme, ancak bu araçlar kullanmadan önce detayları anlamak emin olmasını sağlayacaktır.

Stratejiler sorunları önlemeye yardımcı olur: CD’ler para kilitlemek ve faiz oranları yükselir eğer düşük oranı ile sıkışıp kalabilir. Ama riskini azaltmak ve CD’lerin en iyi şekilde CD merdivenleri ve uzun barlar gibi stratejiler kullanabilir.

Tasarruf seçenekleri açık tutmak Hesap

Tasarruf hesapları yatırmak ve minimal ile çekilmeye izin kısıtlamalara-her ne kadar federal yasa ayda altı belli çekme sınırlar. Onlar ile çalışmak kolay ve anlaşılması kolaydır.

En iyi kullanım alanları: Tasarruf hesapları bir sonraki altı ay ya da harcama yapmayı planladıklarını para yanı sıra herhangi bir zamanda erişmek gerekebilir nakit için idealdir. Örneğin, bir tasarruf hesabı muhabir önlemek için kontrol transfer küçük bir acil durum fonu veya nakit yastığı için mükemmel bir yerdir.

Hiçbir Minimaları: Tasarruf hesapları küçük başlamasına izin, bu yüzden sınırlı para varsa onlar iyi çalışır. Bundan sonra, sürece bilerek bunu gibi tasarruf anlamlı dengeleri tutmak yanlış bir şey yok. CD’ler, diğer taraftan, bazen minimum depozito gereksinimleri vardır. Tuğla ve harç bankaları en az $ 1,000 yatırım gerektirebilir, ancak çeşitli çevrimiçi bankalar hiçbir başlangıç minimum şartlara CD’leri sunuyoruz.

Yüzer faiz oranları: CD’lerin tersine, tasarruf hesapları zaman içinde değişebilir faiz oranları bulunmaktadır. Bankalar ekonomik ortamda, rekabet ve mevduat almak için kendi arzusu karşılık olarak tasarruf hesabı oranları ayarlayın. Oranları yükseliyor ise (bankalar oranlarını artırmak için yavaş olsa da) şimdi öder daha da tasarruf hesabı daha gelecek ay ödeyebilir. Oranları keskin düşerse CD’den olsaydı kazancınızın değiştirmek olmaz iken Fakat, bankalar genellikle daha az ödeyerek yanıt verirler.

Hepsi ya da hiçbiri?

Neyse ki, CD’ler vs. tasarruf hesapları arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Her iki kullanabilir ve başka alternatifler de ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

  • Bir tasarruf yakın dönemde herhangi bir ihtiyaçlarını karşılamak için hesabınızda yeterli para tutun. O paraya kolay erişim gerekecek ve zaman zaman para çekme gerekirse ceza verilmeyecek.
  • CD faiz oranları gibi ve yükselen oranları endişe değilsin, tasarruf yeterli nakit varsa fazla paranın birazını için CD’leri kullanmayı düşünün.
  • CD’ler yeterli ödemezseniz damak-ama tasarruf hesapları için çok kısıtlayıcı ise diğer alternatiflere bakın. Bunlar sınırlı çekme tanır, ancak bu genellikle standart tasarruf hesapları biraz daha fazla ödeme: Para piyasası hesapları hem CD’ler ve tasarruf hesaplarının özelliklere sahiptir. Nakit yönetimi hesapları da daha fazla kazanç sağlayabilir. Sadece fonları güvenlik (tıpkı güvenlidir kredi birlikleri NCUSIF sigortası) sizin için önemli ise FDIC sigortalı olduğundan emin olun.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.