Izmēģiniet šo vienkāršo 5-kategorija budžets

Home » Budgeting » Izmēģiniet šo vienkāršo 5-kategorija budžets

Izmēģiniet šo vienkāršo 5-kategorija budžets

Jūs vēlaties izveidot izdevumu plānu, citādi zināma kā budžetu, bet jūs nevēlaties, lai veiktu sarežģītā detalizētu rindas vienībai budžetu, tāpat kā veidu, kas varētu atvieglot šos budžeta plānošana darblapas. Tā vietā, jūs vienkārši vēlaties budžetu, kas pārstāv “plašu pārskatu.”

Tajā pašā laikā, jūs nevēlaties, lai budžetu, kurš ir tik plaša kā veidu mēs kontūru 80/20 budžetā vai 50/30/20 budžetā.

Jūs vēlaties budžetu, kas ir nedaudz vairāk specifiskas un strukturēta. Jūs vēlaties Goldilocks budžetu, laimīgu vidēja starp diviem. Jūs vēlaties budžeta veidu, kas ļauj sadalīt savus izdevumus piecās vai sešās kategorijās: ne pārāk maz, bet ne pārāk daudz. Ko tev vajadzētu darīt?

Lūk sadalījums, ko jūsu budžets būtu jāizskatās, ja tas ir norādīts piecās kategorijās. Šis budžets ir viens, ka Šodien Rādīt redaktors Žans Chatzky atklāta Oprah parādu diētu. Te nu mēs esam:

apvalks

Mājokļu jāietver par 35 procentiem no jūsu veikt mājas ienākumiem. Tas ietver hipotēku vai nomas maksu, visi mājas remontu un apkopi, īpašuma nodokļi, pakalpojumi, piemēram, elektrības, gāzes, ūdens un kanalizācijas, kā arī mājas īpašnieku vai Nomnieks ir apdrošināšana. Īsāk sakot, tas ietver visas mājokļu saistītiem izdevumiem.

transportēšana

Transports būtu aizņem ne vairāk kā 15 procentus no savas veikt mājas ienākumiem. Tas ietver jebkuru auto maksājumus, kas jūs gūstat, benzīnu, auto apdrošināšana, visi remontu un apkopi, summu, kas jums jāmaksā par stāvvietu, vai (ja jūs braukt ar sabiedrisko transportu), summu, kas jums jāmaksā par vilcienu vai metro biļetes.

Atcerieties, ka transportēšana ne tikai ietver jūsu auto maksājumu. Tas ietver visu: savu auto maksājumu, jūsu eļļas maiņu un savu melodija-ups, savu jauno radiatoru un laika jostas.

Citi Living Izdevumi

Citas uzturēšanās izdevumus, kas ir pārsvarā diskrecionāros izdevumus, būtu aizņem 25% no jūsu ienākumiem.

 Tas ietver ēšanas restorānos, pērkot koncertu biļetes, pērkot jaunu apģērbu, dodoties uz sporta pasākumiem, kā arī ņemot ģimeni jauku atvaļinājumā.

ietaupījums

Ietaupījumi būtu patērē 10 procentus no sava budžeta. Tas ir galvenokārt pensijas, kā arī veidot ārkārtas fonds.

Parādu izmaksa

Parādu izmaksa vajadzētu patērēt 15 procentus no jūsu ienākumiem. Tas ietver jūsu kredītkartes vai studentu aizdevumiem. Tas neietver jūsu minimālo hipotēku vai automašīnu maksājumu, kas ir uzskaitītas sadaļā “mājokļiem” un “transportu.” (Tas ietver visas papildu maksājumus, kas jūs gūstat uz jūsu hipotēkas un auto aizdevumu, virs-and-tālāk minimumam.)

Jūs varētu domāt: pagaidiet otru, kāpēc tu tikai propagandē uzkrājumu līmenis ir 10 procenti? Vai ne 80/20 budžets un 50/30/20 budžeta aizstāv gan uzkrājumu likmes par 20 procentiem? Jā, viņi darīja, bet, kā jūs pamanīsiet zem 80/20 budžeta un 50/30/20 budžetu, “ietaupījums” iekļauti parādu paydown.

Šajā piecu kategoriju budžetu, jūsu ietaupījumi un parāds tiek uzskaitīti kā divas atsevišķas kategorijas. Ar 10 procentiem uz vienu un 15 procentu apmērā no otras puses, jūs faktiski tērēt par 25 procentiem (kopā) par kombināciju uzkrājumiem un parādu samaksas leju.

Tas ir vēl agresīvāka un ambicioza nekā iepriekšējie divi budžeti ieteikt.

Izmantojiet šo piecu kategoriju budžetu, ja jūs vēlaties, lai izveidotu budžetu, kas ir nedaudz detalizēti, bet ne pārāk tik.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.