Ja jūs pavadīt ar debetkartes vai kredītkartes?

Home » Banking and Loans » Ja jūs pavadīt ar debetkartes vai kredītkartes?

Ja jūs pavadīt ar debetkartes vai kredītkartes?

Maksājot ar plastmasu, ir viegli, bet tas ir svarīgi izvēlēties pareizo veida plastmasas. Jūs varat izmantot gan debetkartes un kredītkartes gandrīz jebko: ikdienas tēriņu, iepirkšanās tiešsaistē, un pat maksājot rēķinus. Bet kāda veida kartes ir labākais?

Kredītkartes ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar debetkaršu – it īpaši, ja jūs uztraucaties par jūsu norēķinu konta aizsardzībai – bet debeta kartēm ir sava vieta.

Pirms jūs apņemties vienu no kartes veida (kas jums nav to darīt, jo jūs varat izmantot dažādas kartes, dažādiem mērķiem), tas ir noderīgi zināt plusus un mīnusus katram veidam.

Priekšrocības debetkartes

Nav parādu:  Daudziem apelācijas debetkaršu, ka tie neļauj jums iet parādos. Jūs esat atļauts tērēt to, kas ir pieejama jūsu norēķinu kontā, un tas arī viss. Ja vien jūs pierakstīties uz  izvēles  overdrafta aizsardzību, jūsu karte būs tikai pārtraukt darbu, kad jūs darbināt no naudas, un tas ir noderīgi, ja jums ir grūti kontrolēt jūsu izdevumus. Ir dažas situācijas, kad jūs joprojām varat saņemt hit ar nepietika līdzekļu maksājumiem, bet šie gadījumi ir salīdzinoši reti. Jūs neatradīsiet sev dziļi parādos, un jums nebūs jācīnās ar augstām procentu maksājumiem katru mēnesi.

Izmaksas jūs maksājat:  debetkartes ir lēti izmantot. Atšķirībā no kredītkartes, debetkartes nav iekasēt gada maksu.

Dažas pārbaudes konti (kas jums ir nepieciešams, lai ar standarta debetkarte) maksas uzturēšanas maksu, ja jūs nevar pretendēt uz atbrīvojumu, bet norēķinu konts ir praktiski nepieciešamība – kredītkarte nav. Plus, jūs varat droši atrast bezmaksas pārbaudi citur. Ja jums ir nepieciešams naudu no bankomāta, jums ir labas izredzes saņemt to bez maksas ar savu debetkarti, bet kredītkartes naudas avansi ir notoriously dārgi.

Izmaksas tirgotāji maksā: debetkartes var būt arī lēti mazumtirgotājiem. Tirgotājiem jāmaksā apstrādāt savus maksājumus, un debetkartes vilkšana maksas parasti ir daudz zemākas nekā kredītkartes maksu (lai gan ir izņēmumi). Tā rezultātā, daži tirgotāji, jāizpilda minimālās pirkuma slieksni, kad jūs izmantot kredītkarti ($ 10 minimums, piemēram). Jūs varat palīdzēt jūsu mīļākie uzņēmumiem saglabāt zemas izmaksas, ja jūs maksājat ar debetkarti.

Vienkāršība:  Jūsu debetkarte nāk ar savu norēķinu kontu, un jums ir nepieciešams norēķinu konts, tāpēc pievienojot kredītkarti mix ir tikai pievienojot slāni sarežģītības jūsu finansēm. Tas ir vēl viens lietotājvārds un parole, citu kartes numuru, kas var saņemt nozagts, un papildus maksājumu jums ir nepieciešams, lai paliktu uz augšu par katru mēnesi. Jūsu debetkartes strādās gandrīz visur kredītkarte darbus.

Nē kredīts nepieciešams:  debetkartes ir vieglāk iegūt, ja jums ir slikta (vai nav) kredītu. Ja jūs varat saņemt norēķinu kontu, jūs varat saņemt debetkarti. Jūs pat varat izmantot priekšapmaksas debetkarti vai iegūt bankas konts nav risinājums. Vai jums nepatīk ideja par parādu, vai jūs nevarat saņemt apstiprinājumu parāda produktu, debetkartes ļauj izvairīties no kredītkartes.

Viss, kas teica, kredītkartes ir savas priekšrocības.

Priekšrocības kredītkartēm

Mazāks risks:  Kad izmantot debetkarti, nauda nāk no jūsu norēķinu konta nekavējoties. Ar kredītkarti, jūs (vai zagļi ar savu kartes numuru) tērēt bankas naudu, un jums ir labvēlības periods, pirms maksājums. Tas dod jums vairāk laika, lai pamanīt kļūdas un apstrīdēt tos, – saglabājot savu norēķinu kontu neskarts. Kredītkartes piedāvā arī labāku aizsardzību pret krāpšanu (lielākā daļa debetkartes ar brīvprātīgo “nulles atbildību” pārklājums ir līdzīgs): ar kredītkartēm, jūs nevarat zaudēt vairāk nekā $ 50 līdz krāpšanu, bet ar debeta kartēm, Jūsu atbildība ir potenciāli neierobežots saskaņā federālo likumu.

Papildus aizsardzība:  Kaut nulle atbildības politiku padarīt debetkartes gandrīz tikpat droša kā kredītkaršu (ignorējot laiku, kas nepieciešams, lai saņemtu naudu atpakaļ savā norēķinu kontā), kredītkartes piedāvāt papildu ieguvumus.

Tas ir vieglāk, lai apstrīdētu maksu, ja tur ir problēma, un dažas kredītkartes piedāvā pagarināt garantijas par posteņiem jūs iegādāties, kā arī ierobežota ceļojumu apdrošināšanu.

Veidot un uzturēt kredīts:  K eeping kredītkartes konts atvērts palīdz jums izveidot spēcīgu kredītvēsturi – vai saglabāt savu kredīta labā formā. Debetkartes, lielākoties, neietekmē jūsu kredītu. Daži konservatīvs debetkaršu lietotājiem apgalvo, ka viņiem nerūp kredīta rādītājus, jo viņi nekad nevajadzēs aizņemties, taču šie rādītāji ir svarīgi. Jūs varētu vēlēties, lai aizņemties  kādu dienu  (lai iegādātos māju vai automašīnu, piemēram), un, sākot no nulles, ir grūti. Jums nebūs jāmaksā nekādas procentu maksājumi, ja jūs atmaksāties jūsu kredītkartes bilanci pilnībā katru mēnesi, un daži kartēm bez gada maksas, tāpēc tur ir maz ko zaudēt.

Atlīdzības:  Ja jūs esat tipu, kurš vēlas nedaudz extra, kredītkartes piedāvāt labāku atalgojumu nekā debetkartes (vai tas nozīmē, ka pieeja atlaides, naudas atpakaļ, vai ceļojumu punkti).

Augstas robežas:  Kredītkartes bieži nāk ar ierobežojumiem, kas ir lielāka par summu, naudas jums saglabāt pārbaudīt. Tā rezultātā, jums nav jāuztraucas par hitting jūsu limitu dēļ atļaujām un tur. Jums būs mazāk problēmu, izmantojot savu karti nomas automašīnām, viesnīcas, gāzes pie sūkņa, un ēdamistaba (ja iepriekš atļauja tur ieslodzīt līdzekļus vairākas dienas, vai jūs maksājat ar karti).

Citi pabalsti: Atkarībā no situācijas (un jūsu kartes izsniedzējs), var būt citas priekšrocības, izmantojot kredītkartes. Piemēram, daži nomas auto aģentūrās, kredītkarte ir vienīgais pieņemamais maksājuma veidu.

Kurš ir labāks?

Galu galā, jums ir izlemt, kas ir vissvarīgākais. Ja jūs vēlaties labāko no abām pasaulēm, izmantot abas kārtis:

Kredītkarte ir labākais vairumam pirkumiem. Kad jūs iepirkties tiešsaistē vai personīgi, kredītkartes aizsargā jūs dažādos veidos, ka debetkarte nevar (ieskaitot patvērumu savu norēķinu kontu, pagarināt garantijas, un vairāk). Galvenais ir, lai nomaksātu kartītes bilanci pilnībā katru mēnesi, lai izvairītos no finanšu izmaksas.

Debetkarti ir labākais par skaidras naudas izņemšanu un parādu maksāšanas . Par skaidras naudas izņemšanu bankomātos, jūsu debetkarte ir labākais risinājums. Jūs saglabāt maksu vismaz, un jūsu kartes informācija ir maz ticams, lai saņemtu nozagts ja jūs stick ar drošiem bankomātiem. Ja kredītkarte kārdināt jūs uzņemties kalnu parādu, stick ar debetkarti. Bet galu galā, jums ir nepieciešams uzņemties atbildību par savu izdevumu (no kartes veida jūs izmantojat nevarat to izdarīt jūsu vietā). Ja jums nav darīt, ka jūs atradīsiet veidus, apkrāptu un tērēt vairāk, nekā jums vajadzētu, neatkarīgi no tā, kas ir jūsu maku.

Priekšapmaksas debetkartes

Ja jūs vienkārši nevar izlemt, priekšapmaksas debetkartes piedāvā dažas priekšrocības gan kredītkaršu un debetkaršu.

Tāpat kā kredītkartes , viņi saglabā savu primāro norēķinu kontu tiek pakļauti pasaulē. Ja tur ir kļūda, vai kāds nozog jūsu kartes numuru, vienīgā pieejamā nauda ir nauda, jūs esat ielādēta uz kartes. Taču jūs nevarēsiet tērēt savus līdzekļus (kas jums var būt nepieciešams), un iegūt līdzekļus nomaiņu var būt lēns un sarežģīts process.

Tāpat kā debetkartes , priekšapmaksas kartes neļaut nonākšana parādos. Jūs varat tikai tērēt līdzekļus, kas jūs esat ielādēti uz kartes. Pēc tam, kad, ka nauda tiek izlietota, karte pārstāj darboties.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.