Jak długo potrwa oszczędności emerytalne – i jak się rozciągnąć

Home » Retirement » Jak długo potrwa oszczędności emerytalne – i jak się rozciągnąć

Jak długo potrwa oszczędności emerytalne - i jak się rozciągnąć

Dowiedzieć się, jak wiele lat oszczędności emerytalne potrwa nie jest nauką ścisłą. Istnieje wiele zmiennych w grę – zyski z inwestycji, inflacja, nieprzewidziane wydatki – a wszystkie z nich mogą znacząco wpływać na długowieczność swoich oszczędności.

Ale jest jeszcze wartość w wymyślanie oszacowania. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, aby ważyć swoje łączne oszczędności, plus zyski z inwestycji w czasie, wobec swoich rocznych wydatków.

Sposobów, aby uczynić swoje oszczędności dłużej

Kalkulator jak ten powyżej, może być pomocny przewodnik. Ale to ledwie ostatnim słowem o tym, jak daleko mogą rozciągnąć swoje oszczędności, zwłaszcza jeśli jesteś w stanie dostosować swoje wydatki, aby spełnić pewne wspólne strategie emerytalne odstawienia.

Poniżej przedstawiamy kilka inteligentne reguły kciuka, w jaki sposób wycofać swoje oszczędności emerytalne w sposób, który daje najlepszą szansę posiadania pieniędzy tak długo, jak jest to potrzebne, aby, bez względu na to, co świat wysyła na swój sposób.

Zasada 4%

Zasada 4% opiera się na badaniach William Bengen, opublikowanej w 1994 roku, który stwierdził, że jeśli zainwestował co najmniej 50% swoich pieniędzy w akcje i resztę w obligacje, to masz duże prawdopodobieństwo, że będzie mógł wycofać uwzględnieniu inflacji 4% lokowania oszczędności rocznie przez 30 lat (i ewentualnie dłużej, w zależności od zwrotu z inwestycji w tym czasie).

Podejście jest proste: można wyjąć 4% z oszczędności w pierwszym roku, a każdy kolejny rok wykupienie że sama ilość dolarów plus regulacja inflacja.

Bengen testowano teorię całej jedne z najgorszych rynków finansowych w historii Stanów Zjednoczonych, w tym Wielkiego Kryzysu, a 4% było bezpieczne tempo wycofanie.

Zasada jest prosta 4%, a prawdopodobieństwo sukcesu jest silny, tak długo, jak twoje oszczędności emerytalne są inwestowane co najmniej 50% w akcje.

dynamiczne wypłaty

Reguła 4% jest stosunkowo sztywny. Kwota wypłacić każdego roku jest regulowana przez inflację i nic innego, więc eksperci finansowe mają pochodzić z kilku metod, aby zwiększyć swoje szanse na sukces, szczególnie jeśli szukasz pieniędzy trwać o wiele dłużej niż 30 lat.

Metody te nazywane są „dynamiczne strategie odstawienia.” Ogólnie rzecz biorąc, wszystko to oznacza to wyregulować w odpowiedzi na zwroty z inwestycji, ograniczenie wypłat w latach, kiedy powraca inwestycyjne nie są tak wysokie, jak się spodziewano, i – ach, szczęśliwy dzień – ciągnięcie więcej pieniędzy kiedy wraca rynkowe na to pozwalają.

Istnieje wiele strategii dynamicznego wycofania, o różnym stopniu złożoności. Może chcesz z pomocy doradcy finansowego, aby utworzyć.

Strategia piętro dochód

Strategia ta pozwala zachować swoje oszczędności na dłuższą metę, upewniając się, że nie muszą sprzedawać akcje, gdy rynek jest w dół.

Oto jak to działa: Dowiedzieć się łączną kwotę w dolarach, czego potrzeba do podstawowych wydatków, takich jak mieszkania i żywności, i upewnij się, że masz te wydatki objęte gwarancją dochodu, takich jak Social Security, a także drabiny obligacji lub renty.

Słowo o rent: Chociaż niektóre są zbyt drogie i ryzykowne, jednorazową premię natychmiastowe renta może być skutecznym narzędziem emerytalny dochodach – ty stołu ponad ryczałt w zamian za gwarantowane płatności za życia. W odpowiednich okolicznościach, nawet odwrotnej hipoteki może pracować, aby wzmocnić podłogę dochodowego.

W ten sposób zawsze wiesz, twoje podstawowe są objęte gwarancją. Następnie pozwól zainwestowali oszczędności być odpowiedzialny za swoje uznaniowych wydatków. Na przykład, można zadowolić się staycation podczas tankowania na giełdzie. Która rodzi się pytanie: Czy nadal nazwać staycation kiedy jesteś na emeryturze?

Nie całkiem gotowy do przejścia na emeryturę?

Kiedy jesteś na krawędzi emeryturę, jesteś zobowiązany do zastanawiać, na ile istniejące oszczędności zabierze Cię. Ale jeśli jesteś jeszcze kilka lat od opuszczenia siły roboczej, za pomocą kalkulatora emerytalnego jest to świetny sposób, aby ocenić, jak zmiany w swojej stopy oszczędności wpłyną ile będziesz miał po przejściu na emeryturę.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.