Jak Konsolidacja zadłużenia karty kredytowej Oddziaływania swoją zdolność kredytową

Home » Credit and Debt » Jak Konsolidacja zadłużenia karty kredytowej Oddziaływania swoją zdolność kredytową

Jak Konsolidacja zadłużenia karty kredytowej Oddziaływania swoją zdolność kredytową

Jeśli chodzi o karty kredytowe, najlepiej jest zawsze spłacić saldo w całości co miesiąc. Niestety, to nie zawsze jest możliwe. Czasem życie się dzieje, a ludzie popełniają błędy, jeśli chodzi o zarządzanie ich rachunków kart kredytowych. Inne razy ludzie korzystać z karty kredytowej w taki sposób, że po prostu nie mają wystarczająco dużo jednorazowy dochód do ich wypłaty w całości.

Tak czy inaczej, jeśli już naładowany więcej na rachunek karty kredytowej, niż można sobie pozwolić, aby po prostu opłacać, konsolidacja długu jest jedną z opcji, które mogą pomóc wyeliminować swój dług wysokiej procentowej. Rozważając, czy konsolidacja zadłużenia będzie zaoszczędzić pieniądze, to również ważne, aby zastanowić się, jak konsolidacja Karta kredytowa oddziaływań dług ocenę kredytową.

News jest na ogół dobre. Konsolidacja zadłużenia karty kredytowej, nie tylko ma potencjał, aby zaoszczędzić pieniądze na koszty odsetek, ale może również dać ocenę kredytową impuls w tym samym czasie. Oczywiście, wszystko zależy od tego, który sposób wybrać, aby skonsolidować swoje zadłużenie, a jak dobrze zarządzać tym procesem.

Jak zadłużenia karty kredytowej Oddziaływania ocenę kredytową

Aby można było zrozumieć, jak konsolidacja karty kredytowej może pomóc ocenę kredytową, to pomocne w zrozumieniu jak zadłużenia karty kredytowej wpływa na te numery w pierwszej kolejności. Jeśli chodzi o ocenę kredytową są zainteresowane, wykorzystanie wysokiej karta kredytowa nie jest dobrą rzeczą. W rzeczywistości, to jest wręcz przeciwnie.

modeli scoringowych, jak Fico i VantageScore, są zaprojektowane, aby zwracać szczególną uwagę na związek pomiędzy swoimi limitów kart kredytowych i sald. Jest to znane jako odnawialnego wskaźnika wykorzystania. Jak używać bardziej swojego limitu kredytowego, twój odnawialnego wykorzystania wzrost proporcji. To prawie zawsze obniża ocenę kredytową.

Najlepsze sposoby na konsolidację zadłużenia karty kredytowej

Konsolidacja zadłużenia jest procesem, w którym wziąć kilka salda konta wybitny i połączyć je ze sobą. Z kart kredytowych konkretnie, istnieje wiele sposobów można skonsolidować swoje zadłużenie. Oto dwa popularne opcje:

  • Przeniesienie salda : Przeniesienie równowaga polega na użyciu innego konta karty kredytowej (nowego lub istniejącego) do spłacenia salda na innych kartach kredytowych. Przenieść salda z kart wysokiej procentowych na karcie niższego oprocentowania – czasami nawet przy 0% APR okresu wprowadzającego.
  • Prywatne pożyczki:  osobiste pożyczki lub niezabezpieczonej pożyczki rata może być wykorzystane do spłacenia salda na swoim obrotowych rachunek karty kredytowej. W tym przypadku, jesteś pożyczania pieniędzy w formie pojedynczego kredytu w celu spłacenia swoich długów różne karty kredytowej, a będziesz spłacić jeden kredyt.

Kiedy Konsolidacja Pomaga ocenę kredytową

Jeśli uda Ci proces mądrze, istnieje duża szansa, że ​​konsolidacja zadłużenia karty kredytowej może poprawić ocenę kredytową.

Pamiętaj, że wysoki wskaźnik wykorzystania na kartach kredytowych może potencjalnie prowadzić swoje wyniki w dół. Podczas korzystania z prywatnego kredytu, aby spłacić wszystkie swoje salda karty kredytowej, wykorzystanie odnawialnego spada do 0%, ponieważ jesteś spłacać swój dług z odnawialnego kredytu ratalnego. A gdy mają taką samą kwotę długu, nowy dług nie jest już uważane za zadłużenia karty kredytowej.

Oczywiście, jeśli skonsolidować swoje karty kredytowe na nowej karcie przekazania bilans, twój wskaźnik wykorzystania obrotowe nie zostanie zmniejszona o tyle. Karta przeniesienie salda z niskim wskaźnikiem wprowadzające mogą potencjalnie zaoszczędzić więcej pieniędzy na koszty odsetek, czy można spłacić dług przed upływem stopa zapowiedź, ale pozytywny wpływ na Twoje wyniki mogą nie być zauważalne.

Potencjalne problemy

Nie powinno się zdecydować na konsolidację zadłużenia karty kredytowej, nie biorąc na chwilę przynajmniej rozważyć potencjalne wady. Mimo że konsolidacja będzie często zaoszczędzić pieniądze i może pomóc ocenę kredytową, też, istnieje szansa, że ​​proces może spalić na panewce, jeśli nie jest dobrze zarządzane.

Czasami ludzie skonsolidować swoje karty kredytowe, ale z iluzji czystym kontem, dostać się do jeszcze większego zadłużenia w końcu. Jeśli spłacić istniejące salda karty kredytowej z nowego kredytu lub przeniesienia bilansu, musisz umieścić te stare nawyki wydatków na przerwie.

Jeśli w dalszym ciągu wykorzystywać istniejące karty kredytowe i wydawać więcej niż można sobie pozwolić na spłatę w danym miesiącu, jesteś prawdopodobnie skończy się w dwa razy tyle długu.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.