Jak měsíční předplatné služby mohou zničit váš rozpočet

Home » Budgeting » Jak měsíční předplatné služby mohou zničit váš rozpočet

Předplacené služby nejsou tak cenově dostupné, jak si myslíte

Jak Předplacené služby mohou zničit váš rozpočet

Existuje tolik přesvědčivé předplatitelské služby se tam v těchto dnech, to vše s poměrně rozumnou měsíční cenovky.

Máte možnost volby mezi dodávky jídla služby, knihy nebo audioknih služby, počítačový software, hry, předplatné streamování hudby služeb, oblečení porodu, a seznam by mohl pokračovat dál.

Předplatné služby jsou všude kam se podíváš, a oni obvykle propagovat něco pohodlí.

Nemusíte jít nakupování – jen získat doručovací jídlo službu! Nemusíte jít do knihovny – stačí se přihlásit k odběru měsíčního neomezenou ebook služby! Vše za přijatelnou cenu každý měsíc … jo?

Bohužel, jak přesvědčivé, protože tyto nabídky se může zdát, předplacené služby mohou zničit vážnou katastrofu na vašem rozpočtu, pokud si nedáte pozor.

„Subscription Creep“ se stane snadno

Dvojitý-meč s předplatné služby je, že jsou pohodlné. Až příliš pohodlné. Most automaticky obnovovat každý měsíc, takže pokud nejste pravidelně sledovat své výdaje, pravděpodobně neuvědomují dopad oni mající na vašem rozpočtu.

Jindy, předplatné se může stát, aniž bychom věděli. Možná jsme si mysleli, že se rozhodly do platebního systému jednorázově, nebo možná podmínky změnily v určitém okamžiku a nikdy nevšiml. Ještě horší je, pokud jste  se  přihlásili k odběru něco, cena se může změnit.

Pokud budete mít nic jiného od tohoto článku, nezapomeňte, že vaše první obranná k tomu, že jste zůstat na trati se váš rozpočet je sledovat své výdaje. Pokud ano, pak je pravděpodobné, že nejste zažívá předplatné tečení, nebo přinejmenším, že jste zaregistroval pouze ke službám, které jsou poskytují větší hodnotu, než by stálo.

S tím z cesty, pojďme se podívat na důvod, proč tyto služby pravděpodobně nebudou poskytovat tuto hodnotu.

Předplacené služby nejsou Great Deal Jsou vyrobeny z Be

Který byste raději: zaplatit $ 120 předem mít roční hodnotě přístup k streaming hudby, nebo zaplatit $ 10 každý měsíc po dobu jednoho roku?

Většina lidí by si vybrat volbu $ 10 za měsíc, protože se zdá být levnější. Není to tak ohromující. Možná nemáte $ 120 až utratit hned, ale $ 10 je naprosto proveditelné.

Je to skoro jako s použitím své kreditní karty kupovat věci, které si nemohou dovolit v této chvíli. Nemáte $ 200 za této nové kabelce, ale vaše kreditní karta má,  a  budete muset provést pouze minimální platby každý měsíc na jeho splácení. Co je hit!

Že je to  špatný  způsob, jak se dívat na to, jak používat kreditní kartu, a ve stejném duchu, opakující měsíční platby mohou být ten nejhorší způsob, jak zaplatit za věci.

Bohužel, měsíční služby jsou nakloněni této krátkodobé myšlení a krátkodobé myšlení není nikdy dobré pro vaše finance.

Takže pořád přihlášení k těmto službám – $ 10 za měsíc zde, $ 15 tam za měsíc, $ 50 za měsíc tady – protože samostatně, to nevypadá jako hodně. Ale dříve nebo později, můžete zjistit sami platit mnohem víc, než jste si mysleli.

V tomto okamžiku byste skutečně byli lépe jít s „platit předem“ model.

Měsíční předplatné může snadno vymknout z rukou, když jste prezentovány s možnostmi, jako je placení $ 600 předem za rok ve srovnání s nižší měsíční cenu $. 50 V tomto kontextu, $ 50 se jeví jako velkou, ale když se vzdálíte na větší obrázek, všechny $ 50 se zabývá jste zaregistroval, aby vám může stát tuny v dlouhodobém horizontu.

Předplacené služby může stát víc, než si myslíte

Zapomeňme na tu roční způsob platby za vteřinu. Některé služby, jako je Netflix, ani nabídnout one – prostě nabízejí měsíční opakující se poplatek na vaší kartě. Jestli je to váš případ, jste možná ještě ani vypočítá, kolik peněz je služba vás to stálo za rok, protože to není zarámovaný takhle na příkazech.

Řekněme, že jste zůstat přihlášeni k Netflix po dobu 5 let na standardní $ 10 / měsíc cena.

To je $ 120 / rok a do 5 let, budete mít platil $ 600. Není to špatné, vzhledem kabelové účty mohou dostat do stovek dolarů každý měsíc, je to tak?

No … pojďme přístup big-obraz tady. Co kdyby jste si nechali, že předplatné jít celou cestu do důchodu? To je $ 120 / rok náklady budete muset vysvětlit ve svých úspor.

Pravidlo 25 je populární pro odhad, kolik peněz budete muset uložit do důchodu: 25 x svůj roční výdaje. V tomto případě je 25 * 120 = $ 3,000. To znamená, že budete muset ušetřit $ 3,000 jen na pokrytí vašich Netflix předplatné v důchodu.

Co když jste přihlášeni k několika službám, že celkové $ 100 za měsíc? 25 * 1200 = $ 30,000 je třeba uložit na pokrytí těchto nákladů v důchodu. Při pohledu na to z tohoto pohledu vám může dát hodně vhled do toho, jak moc jsou vaše výdaje opravdu stát, zejména pokud jde o svobodu.

Další způsob, jak se na něj podíval – Opportunity Cost

Možná, že si nejste zájem o spoření na důchod, nebo myšlenku, že bude muset ušetřit dalších $ 3,000 a $ 30,000, není velký problém pro vás.

Je tu ještě jeden způsob, jak se dívat na své výdaje: kolik byste mohli vydělávat, když se místo toho investovali peníze. Jinými slovy, to, co je příležitost náklady na trávení, že $ 10 nebo $ 100 za měsíc oproti jej investovat na trhu?

Je možné, že si myslí, že investovat $ 10 za měsíc, stojí za to, ale pojďme se podívat na to, co by se stalo, pokud jste se pokusili za použití měsíčního sloučenina úrokovou kalkulačku. Za předpokladu, že začnete s 10 $ rovnováhy a investovat $ 10 každý měsíc po dobu 30 let, pokud vaše peníze rostly na 7 procent úrokové sazby, měli byste mít celkem $ 12,280.87 na konci těch 30 let. Nezní to lepší, než ušetřit extra $ 3,000?

Co by se stalo, kdyby jste začali s $ 100 a nadále přispíval $ 100 měsíčně za stejných podmínek? Byste skončit s $ 122,808.75 po 30 letech. Většina lidí by raději mít takovou růstu než utratit 1200 $ ročně.

Co dělat, namísto

Po přečtení těchto příkladů, měli byste si uvědomit, jak hrozné předplacené služby mohou být jak svého aktuálního rozpočtu a výdajů, a do svého budoucího růstu.

Dobrou zprávou je, že většina služeb nemají smlouvy, což znamená, že máte možnost zrušit kdykoli si budete přát. Ano, možná jste strávili stovky dolarů už ale nemají nechat potopena cenu dostat do cesty ke zlepšení své finanční budoucnosti.

Zrušit veškeré předplatné, které se nevejdou do svého rozpočtu, nebo které nepoužíváte často, a kriticky zkoumat ty, které baví.

Zeptejte se sami sebe v případě, že cena je odůvodněno vaše použití. Například, pokud platíte $ 100 za měsíc pro doručovací služby jídlo, to zastaví vás od jíst venku v restauracích? Byste být ve skutečnosti vyšší výdaje na potraviny  , aniž by  služby? Pokud ano, přemýšlet o tom, udržet ji.

Navíc, pokud máte možnost, placení předem je obvykle levnější, protože slevy jsou nabízeny pro platbu v plném rozsahu, jak je to výhodnější pro poskytovatele služeb. Raději obdrží platbu v plné výši, než menší měsíční splátky. To je běžné v případě auto pojištění.

Takže pokud jste náhodou vidět službu, která vás zajímá, nebo pokud můžete přejít na výplatu jednorázově, vážně uvažovat o sestavování rozpočtu pro něj a placení větší množství, a to zejména v případě, že vám ušetří peníze v dlouhodobém horizontu.

A konečně, je to dobrý nápad, aby se ujistil, můžete se dostat na stejnou nebo podobnou službu zdarma jinde. Pokud jste se snaží ušetřit peníze, nebo splatit dluh, a potřebují další manévrovací prostor ve svém rozpočtu, může být vhodné využít dočasné snížení odhlášením a jít na volnou volbu.

Například, možná máte Netflix, Audible, Spotify nebo členství v tělocvičně. Volné alternativy by pronájem sezón televizních pořadů a filmů v knihovně, půjčování knih z knihovny, poslechu rádia online nebo předplacení hudební podcasty a chůzi, běh, nebo dělat tělesné hmotnosti cvičení, které nevyžadují zařízení.

Ať tak či onak, kdykoli snížit na tom, kolik peněz jste chodit každý měsíc, můžete vytvořit větší prostor ve svém rozpočtu na svých cílů, a snížit kolik peněz budete potřebovat podporu, aby výdaje v budoucích letech.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.