Jak mogę Budżet z nieregularnymi dochodowy?

Home » Budgeting » Jak mogę Budżet z nieregularnymi dochodowy?

Jak budżetu, jeśli jesteś na własny rachunek lub freelancer

 Jak budżetu, jeśli jesteś na własny rachunek lub freelancer

Jak można budżetu, jeśli masz nieregularne dochody?

Załóżmy, że jesteś freelancer, wykonawca, albo są w inny sposób na własny rachunek. Nie dostaniesz regularne czeki co dwa tygodnie. Zamiast tego, można uzyskać płatności sporadyczne najbliższych w losowych odstępach czasu.

Kilka miesięcy dokonać dublet, co zrobiłeś w poprzednim miesiącu. Pozostałe miesiące zrobić połowę tego, co zrobiłeś poprzedni miesiąc. Jak na ziemi można utrzymać budżet z tym wszystkim przypadkowości w swoim życiu?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci budżet pomimo swojej nieregularnych dochodach.

Krok pierwszy:  Przejrzyj zapisy swoich ostatnich dwóch latach dochody.

Jaka jest największa ilość pieniędzy, które wykonane w danym miesiącu? Jaka jest najmniejsza ilość pieniędzy, które wykonane w danym miesiącu? I jaka jest średnia?

W tej chwili mamy zamiar skupić się na najmniejszą liczbą, najmniejszym, że dokonane w danym miesiącu.

Krok drugi:  Użyj tych budżetowania arkusze do tworzenia budżetu w oparciu o najmniejszej ilości, że dokonane w danym miesiącu w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ponieważ był to najmniej dokonane, można założyć, że w większości zarobisz trochę więcej niż to co miesiąc naprzód. Ale należy oprzeć budżet na najmniejszy że wykonana zachować margines bezpieczeństwa.

Prowadzony przez wszystkich swoich wydatków – w tym swoich wydatków stałych i zmiennych – i zobaczyć, czy można zrobić to pasuje do Twojego budżetu, w oparciu o najmniejszym że zarobione w ciągu miesiąca.

Jeśli nie można, a następnie uruchomić wymieniając swoje wydatki w kolejności najważniejszych do najmniej ważne.

Ten arkusz pomoże Ci przejść przez wszystkie swoje potrzeby. Potrzeby są, z definicji, najważniejsze pozycje na liście. Są to artykuły spożywcze, mieszkanie, energię elektryczną, wodę i inne rzeczy, które nie można było rozsądnie żyć bez.

Uznaniowych elementów, z drugiej strony, są najmniej ważne wydatki na liście. Są to koszty, które trzeba wyciąć, jeśli starasz się, aby budżet dopasować swoje dochody.

Krok trzeci:  Tworzenie planu dla „nadmiar” pieniędzy.

Pamiętaj, że jesteś budżetowania na podstawie najmniejszej ilości, które zostały zarobione w ciągu ostatnich dwóch lat. Jeśli poprzednie pozostałe 23 miesięcy są wskazania, będziesz zarabiać dodatkowe pieniądze przez większość tego czasu.

Tworzenie planu teraz za to, co masz zamiar zrobić z tym dodatkowych pieniędzy. W przeciwnym razie ryzykujemy dmuchanie go.

Chcesz zaoszczędzić te pieniądze do zakupu kolejnej samochód w gotówce? Chcesz otworzyć fundusze oszczędnościowe kolegium dla swoich dzieci? Chcesz stworzyć duży emeryturę konto oszczędnościowe lub umieścić, że pieniądze na spłatę długu?

Wyznacz swoje cele i umieścić wszystkie swoje nadwyżki pieniędzy w stosunku do niego.

Krok czwarty:  Kiedy kontrola ma przyjść, podzielić go na podstawie swoich kategoriach budżetowych.

Powiedzmy na przykład, że masz stworzył budżet na pięć kategorii. Zdecydowałeś, że jesteś gotów wydać 35% pieniędzy na mieszkania, 15% na wypłat zadłużenia, 10%, 15% oszczędności na transporcie, a kolejne 25% na wszystko inne.

Po otrzymaniu czeku od klienta, który natychmiast podzielić sprawdzić w odpowiednich kategoriach (po pierwsze uchylenia odpowiednim zakresie podatków).

 Można nawet tak daleko, by spieniężyć czek i umieścić pieniądze w kopertach tak, że używasz strategii budżetowania koperty.

Dzieląc każdy czek, który przychodzi, można mieć pewność, że budżet jest wyrównany z twoich idealnych procentach. Innymi słowy, nie będą narażone na ryzyko spędzeniu 50% swoich pieniędzy na przedmioty dyskrecjonalnych i nie mają na tyle pozostało do bakalii.

Krok piąty:  zbudować dużą poduszkę gotówki.

Jeśli masz nieregularną dochodów, „poduszki gotówka” jest twoim najlepszym przyjacielem.

Utrzymując równowagę kilku tysięcy dolarów na koncie, będziesz mieć jakieś pole manewru, aby poradzić sobie z miesięcy, kiedy klienci są powolne płaci.

Poduszka gotówki jest różny od funduszu awaryjnego. Poduszka jest tam po prostu, aby upewnić się, że można zapłacić wszystkie rachunki, podczas gdy czekasz na pojawienie dochód sporadyczne i nieregularne w skrzynce pocztowej.

 Fundusz awaryjny, jednak jest odrębnym rachunku, którego nie można dotknąć, chyba najgorszy scenariusz rozwija.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.