Jak poprosić o skierowania i uzyskać więcej klientów

Home » Small Business » Jak poprosić o skierowania i uzyskać więcej klientów

Prosząc o skierowania nie jest tak trudne, jak myślisz

Jak poprosić o skierowania i uzyskać więcej klientów

Skierowania są jednym z najlepszych sposobów na rozwój firmy . Już wiesz, że.

Co może nie zdało sobie sprawę, że można gwałtownie zwiększyć liczbę skierowań masz, znacznie zwiększając swoją bazę klientów, wykonując jedną prostą rzecz – nauczyć się prosić o skierowania.

Widać, niezależnie od powodu, wiele osób małych firm nie przeszkadza ze skierowań. Może po prostu zakładamy ich klienci będą przechodzić wzdłuż dobre słowo-of-mouth o nich.

Może Kowalski prosząc o skierowania niewygodne. Mają nadzieję dostać skierowania, oczywiście, ale nie jawnie robić nic na ten temat. Więc, gdy praca jest wykonywana, po prostu odejść, pozostawiając połowę obiad na talerzu.

Z drugiej strony stołu, klient ma swoje własne problemy – i żaden z nich nie ma nic wspólnego z pomagając rozwijać swoją działalność i uzyskać większą liczbę klientów. Ale zakładając, że zrobiłeś dobrą pracę, a klient jest zadowolony ze swojej wydajności, to nie tak, że nie chcą, aby ci pomóc; jest to, że nigdy nie wejdzie ich umysły … chyba że je zadać.

Więc chcesz uzyskać więcej klientów? Następnie odstawić swój przeczulenia i zmusić się, aby w zwyczaju pytać o skierowanie z każdego zadowolonego klienta.

Jak poprosić o skierowania: Get Over swój strach pytać

  • Pamiętaj, że większość ludzi lubi pomagać innym ludziom (jeśli nie ma ujemny koszt do nich).
  • Przypomnij sobie, że najgorsze, co może się zdarzyć, że klient mówi: „Nie”. To nie jest zbyt straszne, prawda?
  • Uczynić z prośbą o skierowanie części rutynowych projektu. W przypadku większości projektów, jest to ostatnie spotkanie z klientem, idealny czas, aby poprosić o skierowanie.

Użyć skryptu, aby poprosić o skierowanie

Przynajmniej dopóki prośbą o skierowanie stała się nawykiem dla ciebie i są wygodne z pytaniem.

Pamiętaj, nie jesteś dokonywania odbioru mowy Oscar tutaj.

Kiedy prosisz o skierowanie, bądź szczery i bezpośredni. Powiedzieć coś takiego jak,

„Cieszę się, że jesteś zadowolony z mojej pracy. I tak naprawdę to doceniam, jeśli chcesz przekazać moje imię wzdłuż nikomu wiesz, kto byłby zainteresowany _____________ (co robią). Czy mogę zostawić te dodatkowe wizytówki z wami?”

Pozostawienie dodatkowych wizytówki z osobą ułatwia im przekazać swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe do kogoś innego.

Kolejna wariacja na ten skrypt ma być jeszcze bardziej bezpośredni i poprosić o nazwach gdy prosisz o skierowania. Na przykład, można powiedzieć:

„Cieszę się, że jesteś zadowolony z mojej pracy. Zawsze szukam skierowań i zastanawiam się, czy znasz kogoś innego, kto mógłby być zainteresowany _______ (co robisz).”

Pauza tutaj i zobacz co mówią. Niektórzy ludzie będą oferować kilka nazwisk. Niektórzy powiedzą: „Tak, być może”, a nie oferują żadnych dodatkowych informacji. Niektórzy powiedzą, „Nie”, ale przynajmniej próbował.

Jeśli oni nie oferują imiona, nazwiska wziąć w dół i poprosić osobę, jeśli przeszkadza, jeśli bezpośredni kontakt ludzi czy woleliby, aby przekazać swoje dane wraz z nimi samodzielnie. Jeśli nie oferują nazwiska, podobnie jak w poprzednim poprosić o skrypt polecającego, zapytać, czy można zostawić kilka dodatkowych wizytówki z nich, że mogą przekazać je dalej.

Wskazówki dotyczące sprzedaży za polecone

  • Polecone powinny być zawsze prosił o twarz w twarz. Jest to nie tylko bardziej dba o swoich klientów, ale bardziej skuteczne. Ludzie zawsze będą bardziej prawdopodobne, aby zrobić coś dla kogoś innego, czy dana osoba stoi tuż przed nimi. (Dopuszcza się, aby poprosić o skierowania za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie w przypadku pracy w warunkach, gdzie twarzą w twarz spotkania nie są zwykle albo bardzo trudne. Na przykład, projektant strona może stworzyć stronę internetową dla klienta po drugiej stronie kraj.)
  • Jeśli to możliwe, nigdy nie prosić o skierowanie przedstawiając projekt ustawy.
  • Czas, że pytasz o skierowania jest także doskonały czas, aby poprosić klienta o referencje , krótkie pisemne potwierdzenie od firmy i / lub pracy, które można wykorzystać na swojej stronie, jeśli masz jedną i w drugą marketingu materiały takie jak broszury. (Nie należy oczekiwać, że ktoś napisać referencje dla Ciebie na miejscu, albo zostawić je wydrukowaną kartkę lub stanowić, że mogą korzystać lub poprosić ich, aby wysłać je do Ciebie).

Im więcej poprosić o skierowania Więcej dostaniesz

Nie pozwól swoją nieśmiałość lub obawiać się w sposób budowania biznesu. Polecone będzie Ci więcej klientów. A im więcej poleconych prosisz, tym więcej dostaniesz skierowania – tylko dlatego, że klient wie, że chcesz czegoś. Jest to niewielki wysiłek dla wielkiej nagrody.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.