Jak priorytety swojego budżetu

Home » Budgeting » Jak priorytety swojego budżetu

Jak priorytety swojego budżetu

Budżet ciągnie cię na milion różnych kierunkach: naprawiać swój samochód, oszczędzać na emeryturę, spłatę karty kredytowej, kupić nowy zestaw ubrań związanych z pracą i zapisać na wyższe wykształcenie swoich dzieci.

Jak można zrównoważyć te odrębne cele oszczędnościowe, z których wszystkie wymagają różnych ilości gotówki i mają różne terminy?

1: Emerytury Comes First

Postawmy sprawę jasno: nie ma absolutnie żadnego cel, który jest ważniejszy niż oszczędzanie na emeryturę.

Większość ludzi ignoruje emeryturę z dwóch powodów-One, wydaje się daleko, a dwa, że ​​zakładamy, że mogą po prostu kontynuować pracę w ich 70s.

Niestety, nie wszystkie emeryturę są dobrowolne. Zwolnienia pracy, dyskryminacja wiek wobec starszych pracowników, obowiązków opieki rodzinnej i problemów zdrowotnych może zmusić ludzi do wczesnego przechodzenia na emeryturę. Nie myśl o „emeryturze” jako wybór; myśleć o tym jak o czymś, co najlepiej jest wyborem, ale może być wynikiem przymusowej bezrobocia.

Jeśli pracodawca oferuje „wkładu,” w pełni wykorzystać. Niektórzy pracodawcy przyczyni się 50 centów za każdego dolara, do maksymalnej kwoty, które przyczyniają się do funduszu emerytalnego. Inni pracodawcy mogą nawet pasuje dolara za dolara.

Jest to jedyna sytuacja, w której będziesz zarabiać gwarantowany „zwrot z inwestycji”. Zmaksymalizowania wkładu, nawet jeśli masz zadłużenia karty kredytowej. Twoja emerytura jest na pierwszym miejscu.

Jeśli pracodawca nie oferuje wkładu, albo jeśli już spełnił swój limit, wtedy następnym priorytetem jest …

2: spłatę zadłużenia karty kredytowej

Nie wszystkie dług jest zły. Nie może być ze względów strategicznych dlaczego chcesz wybrać, aby tylko zrobić minimalne płatności na niskim zainteresowaniem, hipoteka lub student kredytu podatkowego dotowane.

Ale jeśli trzyma zadłużenia karty kredytowej, należy zwrócić go w dół, nawet jeśli karty kredytowe są obecnie oferuje „zwiastuna” zero procent stopy procentowej. To tylko kwestia czasu zanim to skyrockets stóp Teaser język podwójnego cyfr.

Spłatę karty kredytowej daje gwarantowany „zwrot”, który sprawia, że ​​o wiele bardziej atrakcyjna opcja niż inwestować pieniądze gdzie indziej lub zapisywanie kupić jakiś inny element.

3: Start funduszu kryzysowego

Ta końcówka ściśle odnosi się do jednego nad nim: uniknąć przyszłego zadłużenia karty kredytowej poprzez utworzenie funduszu kryzysowego. Ten fundusz pomoże pokrycie niespodziewanych wydatków, takich jak główny rachunek medycznych lub koszty związane z utratą pracy.

Eksperci zgadzają się jak duży fundusz awaryjny powinien być. Niektórzy mówią, że powinno być tak małe jak 1000 $. Inni mówią, należy zapisać 3 miesiące koszty utrzymania. A jeszcze inni iść tak daleko, aby polecić oszczędność 6-12 miesięcy kosztami utrzymania. Najważniejszą rzeczą jest jednak to, że uchylenie coś.

4: Keep fundusze na przewidywane koszty, przerywany

Wiesz, że kiedyś, dach będzie przeciekać. Zmywarka złamie. Musisz wezwać hydraulika. silnik twojego samochodu będzie eksplodować. Musisz nowe opony. Skała będzie latać przedniej szyby.

To nie są „katastrofy” lub „niespodziewane wydatki.” Są to koszty nieuniknione.

Ty wiesz, że będą potrzebne do domu i auto naprawy. Po prostu nie wiem kiedy.

Odstawić fundusz dla tych nieuniknionych domowych i samochodowych napraw. Jest oddzielona od funduszu awaryjnego. Jest to po prostu fundusz konserwacji przewidywalne, nieuniknionych kosztów, które zdarzają się w losowych odstępach czasu.

Podobnie, wiesz, że pewnego dnia będziesz musiał kupić inny samochód. Więc zacznij płatności samochód dla siebie. Będzie to uniemożliwić konieczności sfinansowania następny pojazd.

5: Zrób listę pozostałych Celów

Brainstorm listę wszystkich pozostałych bramki chcesz zaoszczędzić na: a 10-dniową wycieczkę do Paryża, ze stali nierdzewnej i-granit kuchnia przebudować i wystawnych świątecznych prezentów dla swoich rodziców.

Na tym etapie nie należy wstrzymać się zastanawiać, w jaki sposób płacisz za to. Wystarczy burzy mózgów listę.

Następnie napisać datę docelową dla każdego z tych celów.

Nie martw się o to, czy jest to „realistyczny” -Jesteś jeszcze mózgów.

6: Tally kosztów

Następnie napisać kwot docelowych obok każdego celu. Twój wymarzony urlop do Paryża będzie kosztować 5000 $. Kuchnia przebudować będzie kosztować $ 25.000. Bogate prezenty wakacje będzie kosztować $ 800.

7: Divide

Podzielić koszt każdego celu jego terminu. Jeśli chcesz $ 5,000 wyjazd do Paryża w ciągu jednego roku (12 miesięcy), na przykład, trzeba zaoszczędzić 416 $ miesięcznie. Jeśli chcesz $ 25,000 przebudować kuchnię w dwa lata (24 miesięcy), musisz zapisać 1041 $ miesięcznie.

W tym momencie pewnie zauważyć, że nie można spełnić wszystkie swoje cele poprzez ich zamierzonym terminie, szczególnie po wliczeniu do emerytury, spłacać dług i budowania funduszu kryzysowego, które są Twoje Ulubione trzy priorytety.

Więc nadszedł czas, aby rozpocząć edycję tych celów. Można wyciąć kilka goli całkowicie, być może nie trzeba się przebudowany kuchnia, po wszystkim. Można też zmienić ten termin na pewne cele, być może Paryżu w jeden rok jest nierealne, ale Paryż w 18 miesięcy (277 dolarów miesięcznie) czuje się bardziej osiągalne.

8: Zarabiaj więcej

Pamiętaj: zarządzanie pieniędzy jest równanie dwukierunkowy. Najprostszym sposobem na zwiększenie stopy oszczędności jest zarabiać więcej. Szukać dodatkowych zadań, które można rozwiązać w godzinach wieczornych iw weekendy. Zapisać każdy grosz, który można zarobić od drugich miejsc pracy. Wkrótce będziesz na lot do Paryża.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.