Jak rozdělit výdaje za pár

Home » Budgeting » Jak rozdělit výdaje za pár

Přečtěte si, jak rozpočet a utratit při zachování oddělených účtech

Jak rozdělit výdaje za pár

Jak může pár spravedlivě rozdělit náklady, pokud každý z nich vydělávat různé částky? Některé páry shromáždit všechny své peníze dohromady do fondu, který je společně „naše.“ Ale co když nechcete dělat, že? Některé páry raději nechat své peníze odděleně, a to i poté, co jste si vzal. Každý čip platit za určitých sdílených nákladů, například hypotéky nebo nájemné.

Nicméně, rozcházíme náklady surovým dolarů – například rozdělením položky $ 100 do $ 50 přírůstcích každý – není udržitelným řešením v případě, že se dva lidé mají divoce různé platy.

Pokud jeden z partnerů činí $ 200,000 za rok, zatímco druhá dosahuje $ 20,000 za rok, to by mohlo být těžké požádat každého partnera, aby se podílel na nákladech na hypotéku. Co můžeš udělat?

Jak vést oddělené účty, ale stále Fair

Pokud jste odhodlána udržet oddělené účetnictví, zkuste tuto taktiku: Rozdělte své výdaje na základě určité procento svého příjmu. Například, můžete se shodují, že každý z vás bude čip 35 procent svého příjmu na náklady na bydlení.

Čím vyšší-vydělávat partner bude platit více dolarů (v surovém peněz), zatímco nižší vydělávat partner bude platit méně syrové dolarů. Ale oba partneři budou platit stejné procento svých příjmů. Dalo by se to u každé kategorii rozpočtování – smíšené zboží, pomůcky, veterinární péči a další.

Jaké další možnosti máme?

Nezapomeňte, že tato rada platí i pro páry, které chtějí vést oddělené účty a jak čip sdílených nákladů.

To není jediná strategie, která spojuje pouze k udržení „oddělené“ bazény peněz.

Zde jsou některé další způsoby, jak páry mohou vést oddělené peníze:

  • Dotace:  Každý partner dostane „příspěvek.“ To může být buď stejné množství peněz (v surových dolarech), nebo to může být úměrná jejich příjmů. To umožňuje každý partner tráví svůj příspěvek na cokoliv chtějí při zachování převážnou část svých peněz do sdílené paměti. To je zvláště užitečné strategie, pokud jeden z manželů je shopaholic, zatímco druhý má tendenci být střídmější.
  • Výběr:  Každý partner platí pro určité účty. Jeden partner zaplatí hypotéku, zatímco druhý partner zaplatí za potraviny a pojištění vozidel. Pokud jeden z partnerů vydělává víc než ostatní, možná on nebo ona rozhodnout platit za dražší účty.
  • Výkon Bonus:  Jeden partner se zaměřuje na uvedení tolik peněz do vztahu jak je to možné, zatímco druhá, nižší vydělávat partner se soustředí na řezání zpět náklady co nejvíce. Tímto způsobem partnera, jehož čas je „cennější“ maximalizovat příjem, zatímco nižší placená partner může vykonávat šetrnost a pomoci duo zachránit co nejvíce. Partner, který se zaměřuje na úsporu peněz by mělo vést shodují, kolik mu zachránil každý měsíc, a obdržíte „příspěvek“ nebo „bonus výkonu“ na základě této částky. Koneckonců, cent ukládal je cent vydělal.
  • Manželské Plat:  Co když jeden partner je na plný úvazek rodiče, zatímco druhý partner pracuje mimo dům, ale oba partneři chtějí vést oddělené účty? Partner, který získává příjem by mohl platit „plat“ na plný úvazek rodiče. Zní to radikální, já vím, ale slyšel jsem o úspěšných ze šťastných párů, kteří mají rádi udržují oddělené účetnictví, i když jeden z partnerů se zaměřuje na domácí práce na plný úvazek.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.