Jak se chránit před podvody poukázkou

Home » Banking and Loans » Jak se chránit před podvody poukázkou

Jak se chránit před podvody poukázkou

Poukázkou podvody jsou běžné při nákupu nebo prodeji online. Před předáním zboží nebo peníze, být jisti, že máte co do činění s legitimní kupující, a být obzvláště opatrní, pokud se vás někdo zeptá, posílat peníze poté, co se vám platit poštovní poukázkou.

Falešná poukázky jsou nejčastějším typem podvodu, jako prodávající lodi zboží nebo drát peněz na „kupujícího“, který je ve skutečnosti podvodník. V době, kdy banka zjistí problém, je to příliš pozdě na obnovení výrobků nebo prostředků.

Ale můžete také dostat ošizený, když ty jsi ten, posílání poukázkou.

Proč poukázka podvody Práce

Poukázky jsou často bezpečný způsob, jak získat plateb, když jsou legitimní. Bohužel, že pověst z hlediska bezpečnosti může vést příjemce k poklesu jejich stráž. Tyto podvody práce, protože si myslíte, že jste byla zaplacena a že poukázky jsou stejně dobré jako hotovost. Ve skutečnosti, měli byste vždy zacházet peněžní poukázky s opatrností, stejně jako byste s osobními kontrolami a dalších typů kontrol.

Typické poukázkou podvody

„Přebytek“ podvody:  Typický postup zahrnuje dotaz od někoho daleko, jiného státu nebo země. Osoba, která souhlasí s tím, koupit si zboží, ale když platba dorazí, je to poštovní poukázkou na mnohem víc, než by měl být. Proč se přeplácet? Kupující se vás zeptá poslat přebytek peněz nad rámec vašeho prodeje cenově někde jinde. Možná jste měl posílat finanční prostředky na drahé přepravce, který zpracovává transakce v zámoří.

Alternativně může kupující vás požádá o vrácení přebytku, obvykle bankovním převodem nebo prostřednictvím služby převodu peněz, protože se nemohl dostat poukázku na správné výši. Ať tak či onak, budete přijít o tolik peněz za dobré, pokud jdete spolu s pokyny kupujícího.

Koupit podvody:  Někdy poukázkou podvod je mnohem jednodušší: stačí přijímat falešný poukázkou a loď vašeho zboží.

Kupující Nechceme vám požádat o zaslání peněz, ale dostat zboží zdarma.

Depozitní podvody:  V těchto případech, někdo zeptá na vklad nebo v hotovosti poštovní poukázkou na ně. Osoba, příběh se odehrává, nemá bankovní účet, a ona nechce zaplatit strmé poplatků v obchodě šek proplacení. Místo toho by chtěla podepsat poukázkou k vám a možná i platit za váš čas. Co by se mohlo pokazit? Překvapivě, vaše banka může nechat odejít s hotovosti, ale to není poslední uslyšíte tohoto poukázkou.

Zpracování plateb: Variace na vklad podvod je zpracování plateb podvod. Budeš myslet, že máš práce-od-home práci usazuje platby nebo mystery shopping, a vaším úkolem je přijímat peníze a předá platby. V některých případech, jste vlastně pomáhá zločinci praní špinavých peněz, zatímco vy dostat ošizený.

Kauce: Pokud se vám podaří nemovitost, můžete slyšet od potenciálních nájemců ven státu. Pošlou poukázkou na své první a poslední měsíc pronájmu, spolu s kauce. Nicméně, budou rychle vás informovali, že plány změnily, možná úlohy, které se pohybovaly na propadl, a oni už chtějí pronajmout nemovitost. Budou laskavě nabídnout, aby si udržet nájemné, ale chtěli byste se vrátit kauci.

Nekonečné odrůdy: Zloději jsou kreativní, a oni používají peněžní poukázky na podvody v nekonečné způsoby. Dávejte si pozor na červené vlajky jsou zde popsány, a věřit svému střeva. Pokud se něco zdá být trochu příliš snadné nebo příliš dobré, aby to byla pravda, pauza před odesláním peněz a získat více informací.

Kde Věci se rozpadnou

Pokud budete posílat nebo utrácet peníze, které si myslíte, že jste dostal od poukázkou lze očekávat, že problémy s vaší bankou. Když vložíte poštovní poukázkou do svého účtu, bude vaše banka vám umožní okamžitě použít některé nebo všechny zálohy (obvykle první $ 200, ale to mohlo být více, a to zejména s US Postal Service peněžní poukázky). Nicméně banka dosud shromažďují finanční prostředky z poukázkou emitenta; tento proces trvá několik dní nebo týdnů.

Když vaše banka se snaží shromáždit prostředky-z Western Union, pro Příklad-banka zjistí, že má falešný poukázkou.

Vzhledem k tomu, že banka nebude dostávat žádné peníze, budou odečítat falešný vklad z vašeho účtu. Pokud váš účet je prázdný, bude zůstatek na účtu jít negativní a budete muset splatit bance. Plus, vaše šeky se odrazí a vaše debetní / ATM karta bude dočasně stanou bezcenné, pokud jste byli docházejí prostředky.

Pokud je toto vše zní povědomě, zloději použít stejný postup s kontrolami pokladny.

Chraň sebe

Co můžete udělat, aby se chránit před podvody poukázkou?

Neznámý kupující: Nejbezpečnější způsob je pouze přijímat platby od lidí, které znáte a kterým důvěřujete. Ale pokud chcete pracovat s novými zákazníky nebo prodat on-line, budete muset vystavovat se určitému riziku. Naštěstí červené vlajky a podněty chování vám pomůže spravovat vaše riziko.

Červené vlajky: Budete moci spatřit největší poukázkou podvody na míle daleko, pokud si dávat pozor. Ale když život dostane obsazeno, je to snadné přehlédnout detail a zapomenout, jak se tyto podvody fungují a že dokonce existují. Hlavní červená vlajka, a něco, co by se měli dohodnout na-je žádost o vyslání nebo drát peníze poté, co jste byla zaplacena s poukázkou. Zkontrolujte, zda tento seznam a zjistit, jestli se něco vypadá povědomě:

 1. Požadavek na odeslání nebo drát peněz, která byla vyplacena na vás s poukázkou.
 2. Nabídka, která přišla z zčistajasna (jak se to velkorysý, důvěřivý člověk jsi našel?).
 3. Mezinárodních peněžních poukázek (i když falešné USPS poštovní poukázky jsou také problém).
 4. Zprávy s četnými gramatické a pravopisné chyby.
 5. Odmítnutí zaplatit elektronicky (nemohou drát peníze, nebo použít online služby).
 6. Vaše kupující nemá zájem o odhlašování zboží nebo detaily produktu, a on se nezdá vědět nic o tom, co si kupuje.
 7. Vaše kupující požádá o citlivé informace, jako je číslo vašeho bankovního účtu.
 8. Zní to příliš dobře, aby to byla pravda.

Ověřit prostředků: Vždy si ověřte, peněžní prostředky, když jste zaplatili s poukázkou. Zavolejte poukázku emitenta a zkontrolujte, zda máte legitimní dokument. Si nikdy nemůžeme být 100 procent jistý, ale můžete zlepšit své šance.

Bezpečnostní funkce: Každá poukázka vydavatel může také popisovat nejnovější bezpečnostní prvky vytištěné na svých poukázek. Například USPS poštovní poukázky v roce 2017 jsou vybaveny Ben Franklin vodoznak, zatímco MoneyGram používá tepelně citlivý opravu snížit výskyt podvodů.

Zpoždění výdaje: Pokud máte jakékoliv pochybnosti, nemusíte utrácet peníze obdržíš od poštovní poukázkou. Zacházet jako podezřelého nebo být připraveni vrátit se na svou banku. To může trvat týdny nebo měsíce pro banku, aby zjistili, že jste uloženo špatný poukázkou. Většinu času budete dozvědět o podvodných kusů během několika týdnů, ale to může trvat déle.

Neváhejte a požádejte banku o pomoc. Viděli poukázkou podvodů před a lze hovořit o nějaké podezřelé transakce s vámi.

Placení peněžní poukázky

Mezi nejčastější podvody začít s platbou obdržíte, ale je také možné přijít o peníze, když jste ten platí.

Záloha: Nejzákladnější typ podvodu se stane, když pošlete platbu a ne dostat něco na oplátku. Prodejci jsou dychtiví a komunikativní při diskusi o platbu, ale zmizí po odeslání finančních prostředků s poukázkou. Bohužel, poštovní poukázky nemají ochranu kupujícího nebo schopnost zvrátit poplatků. V některých případech můžete zrušit poštovní poukázkou, ale proces je těžkopádný a stojí peníze.

Pomocná ruka: peněžní poukázky a převody peněz, jsou často součástí „pomáhají“ podvody. Někdo vás požádá o zaslání finančních prostředků, a to v hotovosti na peněžní poukázky, než si uvědomíte, že jste byl ošizen. Tyto podvody přicházejí v několika odrůd, včetně

 • Přáteli a blízkými uvězněné v zámoří (jejich peněženky dostal ke ztrátě nebo odcizení, takže jsou e-mailem, nebo dotazem na sociálních médiích).
 • Romance podvody (rozvinout náklonnost pro někoho on-line, a člověk se zeptá na pomoc s účty nebo nouze).
 • Vymáhání pohledávek (někdo hovory s hrozbami vězení nebo jiné kruté následky, ale můžete si dát tento problém za vás, pokud budete platit nyní).

Než budete posílat peníze, mluví o situaci s někým, které znáte a důvěřujete. Vyžadovat informace nebo jiný pohled vám pomůže zhodnotit své riziko. Rozhodnete-li se pokročit s platbou, protože chcete pomoci, budete mít lepší představu o tom, co jste se dostal do.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.