Jak se Konsolidace dluhy z kreditních karet dopady vaší kreditní skóre

Home » Credit and Debt » Jak se Konsolidace dluhy z kreditních karet dopady vaší kreditní skóre

Jak se Konsolidace dluhy z kreditních karet dopady vaší kreditní skóre

Pokud jde o kreditní karty, je nejlepší vždy zaplatit zůstatek v plné výši každý měsíc. Bohužel to není vždy možné. Život někdy stane a lidé dělají chyby, pokud jde o správu svých kreditních karet účty. Jindy lidé používají kreditní karty tak, že prostě nemají dostatek disponibilní příjem je zaplatit v plné výši.

Ať tak či onak, pokud jste účtována více na svých účtech kreditních karet, než si můžete dovolit prostě vyplatí, konsolidaci dluhu je jednou z možností, které vám mohou pomoci odstranit vaše high-úroky dluhu. Při posuzování, zda konsolidaci dluhu vám ušetří peníze, je také důležité zvážit, jak konsolidovat dluhy z kreditních karet vliv na účinnost kreditní skóre.

Novinkou je obecně dobrá. Konsolidace dluhy z kreditních karet není jen má potenciál ušetřit peníze na úroky, ale může také dát vaší kreditní skóre na podporu ve stejnou dobu. Samozřejmě, že vše závisí na tom, který způsob se rozhodnete konsolidovat své dluhy, a jak dobře se vám podaří tento proces.

Jak se dluhy z kreditních karet Dopady vaší kreditní skóre

Než budete moci pochopit, jak Konsolidace kreditní karty může pomoci své kreditní skóre, to je užitečné pochopit, jak dluhy z kreditních karet vliv na tato čísla na prvním místě. Pokud jde o kreditní skóre, vysoké využití kreditní karta není dobrá věc. Ve skutečnosti je to právě naopak.

Modely credit scoring, jako je Fico a VantageScore, jsou navrženy tak, aby věnovat pozornost vztahu mezi svými limity na kreditních kartách a své váhy. Toto je známé jako otočnou vytížením. Pokud budete používat více a více z úvěrového limitu, vaše revolvingové zvyšuje poměr využití. To téměř vždy snižuje své kreditní skóre.

Nejlepší způsoby, jak konsolidovat dluhy z kreditních karet

Konsolidace váš dluh je proces, kdy budete mít více zůstatky vynikající účtů a spojit dohromady. S kreditními kartami řečeno, existuje více způsobů, jak konsolidovat své dluhy. Zde jsou dvě populární možnosti:

  • Převod zůstatku : Přenos vyváženosti dochází pomocí jiného účtu kreditní karty (nové nebo existující) splatit zůstatky na ostatních kreditních karet. Přesunutí zůstatky z vašich vysoce úročených karet na nižší úrokové karty – někdy dokonce s 0% APR úvodní periody.
  • Osobní půjčky:  Osobní půjčky nebo nezajištěný úvěr na splátky mohou být použity na splacení zůstatků na svých účtech revolvingových kreditních karet. V tomto případě, že jste půjčování peněz ve formě jediného úvěru za účelem splácení své různé dluhy kreditní karty a budete splácet jednu půjčku.

Když Konsolidační Pomáhá vaší kreditní skóre

Pokud se vám podaří tento proces moudře, je tu dobrá šance, že konsolidaci dluhu kreditní karty může zlepšit své kreditní skóre.

Nezapomeňte, že vysoká míra využití na vaší kreditní karty potenciálně mohou řídit své skóre dolů. Používáte-li osobní půjčku splatit všechny své zůstatky kreditní karty, vaše otočné využití klesne na 0%, protože jste splácí svůj dluh otočné s splátky úvěru. A když budete mít stejné množství dluhu, bude nový dluh již není považován za dluhy z kreditních karet.

Samozřejmě, pokud jste konsolidovat své kreditní karty na nový zůstatek transfer kartu, vaše otočnou poměr využití nebude snížena o tolik. Přenos zůstatek karty s nízkou úvodní sazby by mohly ušetřit více peněz na úroky, pokud můžete splatit dluh před vypršením sazba teaser, ale pozitivní dopad na vaše skóre nemusí být tak patrné.

Potenciální problémy

Měli byste se rozhodnout, konsolidovat své dluhy z kreditních karet, aniž by na chvíli alespoň zvážit případné nevýhody. Ačkoliv konsolidace bude často ušetřit peníze a mohla by pomoci vaší kreditní skóre, taky, je tu šance, že proces by mohl selhat, pokud to není dobře řízen.

Někdy se lidé konsolidovat své kreditní karty, ale s iluzí čistým štítem, dostat se do ještě větší dluh na konci. Máte-li splatit své stávající zůstatky kreditní karty s novou půjčku nebo převod zůstatku, je třeba, aby ty staré utrácení přestávku.

Máte-li i nadále používat stávající kreditní karty a utratit více, než si můžete dovolit vyplatit v daném měsíci, budete pravděpodobně skončí v dvakrát tolik dluhů.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.