Jak se Target Důchodový fond vlastně funguje?

Home » Retirement » Jak se Target Důchodový fond vlastně funguje?

Jak se Target Důchodový fond vlastně funguje?

Otázka pro mailbag: jak přesně se terčem penzijního fondu vlastně funguje? Pokaždé, když jsem četl o tom to dělá menší smysl.

To udělal odstartovat jako otázka v mailbag, ale odpověď byla tak dlouhá, že se zdálo rozumné dát Tim otázku vlastní článek.

Začneme mluvit o rizika a odměny.

Existuje tuna různých možností investování venku. Oni odlišit na spoustu různých způsobů. Některé z nich jsou opravdu nízké riziko, ale neposkytují mnoho návrat, jako spořicí účet. Dokonce i v nejlepším účtu on-line spoření, budete vydělávat pouze 1% až 2% ročně, ale je v podstatě nulová pravděpodobnost ztráty peněz.

V průběhu 10 let, investice, jako by to mohlo vidět přiznání každý rok ve výši 1,5%, 1,5%, 1,5%, 1,5%, 1,5%, 1,5%, 1,5%, 1,5%, 1,5% a 1,5%, což odpovídá průměr (uhodli jste) 1,5%. Zatímco průměr je dost nízká, všimněte si, že neexistuje žádný jednotlivý rok, kde jsou peníze ztraceny. Není čas, ve kterém je „špatný“ se musí spoléhat na své investice, protože tato investice je tak spolehlivá, jak může být.

Jak jste si začít přidávat riziko, budete obvykle začínají přidávat větší návratnost, stejně jako, řekněme, VBTLX (Vanguard Total fondu Bond Market Index), který nabízí lepší průměrný roční výnos (kolem 4%), ale má šanci ztráty peněz v zejména s ohledem na rok.

V průběhu 10 let, investice, jako by to mohlo vidět přiznání každý rok ve výši 4,5%, 3,3%, 4,8%, 4,9%, 4,5%, 4,3%, 0,5%, 4,7%, 4,8% a 4,7%, přičemž v průměru o 4%. Roční výnosy jsou poměrně konzistentní, ale na vědomí, že o 0,5% ročně. V tomto roce se investice ztracené peníze, a tam bude určitě trvat roky, jako že během na dlouhou trať.

Tyto nižší než průměr let – a zejména ty ztrácejí let – jsou problematické. Řekněme, že jste měli běh nadprůměrné let a jste se rozhodli mít jen tolik peněz na své investice, aby se odchod do práce. Potom, jakmile se do důchodu, že investice stráví příští rok ztrácí peníze, odhodit své matematické úplně a dělat důchodu vypadat reálně riskantní. I když to není příliš špatný u této investice je rizikovější dostanete, tím větší je pravděpodobnost, že tento scénář se bude dít. Tyto meziroční rok variace jsou často označovány jako volatility – investice je volatilní, pokud má spoustu těchto variant.

Přidáme trochu větší riziko, a podívat se na Vanguard Celkový akciový index (VTSMX). To má průměrný roční výnos od počátku o 9,72%, což se zdá být sladká, že jo? Podívejme se blíže.

Pojďme se podívat na posledních 10 let ročních výnosů za ní v obráceném pořadí: 21,05%, 12,53%, 0,29%, 12,43%, 33,35%, 16,25%, 0,96%, 17,09%, 28,70% a -37,04%. Tři z těchto deseti let jsou horší než spořicí účet. Jeden z nich spočívá v ztrácí více než 37% své investice.

Tato investice je ještě více volatilní. Vezměme si, že jste právě začíná svůj odchod do důchodu a máte své peníze to vše v tuto investici a trefíte jeden z těch 40% ztrátových letech. Že to bude měnit matematiku svého odchodu do důchodu drasticky. Budete tahání peněz z žít, jak se na trhu klesne, což znamená, že budete mít vyčerpány mnohem vyšší procento svých úspor odchodu do důchodu, než jste měl v jednom roce a budete pravděpodobně muset udělat, že pro příští dva nebo tři roky na počkání na trhu odskočit. To ponechává trvale vyčerpaných penzijní úspory, které buď znamená velmi štíhlé bydlení v pozdním věku, nebo návratu do zaměstnání.

Chcete vidět, jak to vypadá v číslech? Řekněme, že máte $ 1 milion investovali v tomto a odchodu do důchodu, se rozhodl odstoupit 50.000 $ ročně na živobytí. To je 5% ročně, což je docela riskantní, ale jste přesvědčeni, že dlouhodobý průměrný výnos. No, v průběhu prvního roku, investice ztrácí 40% své hodnoty. Klesá na $ 600,000 … ale vytáhl $ 50,000 žít dál, takže je to vlastně jen 550.000 $. Do budoucna, pokud budete mít $ 50,000 za rok z toho, budete zkrachovat asi 15 let (ne-li dříve, v závislosti na těkavosti).

Můžete držet přidání více a více rizika a získat vyšší průměrný roční výnos, ale klíčové slovo je zde v průměru . Můžete se podívat na věci, jako je VSIAX (Vanguard Small-Cap Value Index Fund), který má velmi vysokou průměrnou roční výnos, ale je připravena přijmout absolutní bití příště poklesu na akciovém trhu, což znamená, že přijdete o velkou procento z její hodnoty jako ty podniky bojují v kontextu ekonomické krize (což někteří investoři prodávat) a jiní investoři uprchnout do bezpečnějších investic. Budete nakonec dosáhne investice, které jsou rovná hazardu, jako kryptoměna, která je tak těkavá, že byste mohla ztrojnásobit svou investici, nebo ztratit polovinu z nich za měsíc nebo dva.

Takže, co je tu zprávu? Máte-li hodně let, než odejdete do důchodu, budete chtít své peníze do něčeho dost agresivní, která má opravdu dobré průměrné roční výnosy, ale může mít několik jednotlivé roky, které jsou opravdu drsné.  Pokud nepotřebujete peníze v dohledné době, tyto jednotlivé špatné roky nejsou skutečně důležité pro vás – ve skutečnosti, že jsou něco jako požehnání pro vás, protože to je levnější koupit na investice, kdy je trh dole.

Když začnete blíží odchodu do důchodu a skutečně odejde, ty jednotlivé roky začnou být mnohem důležitější. Pokud máte velké množství ve svém odchodu do důchodu účtu, nemůžete si dovolit jeden z těch velkých dolů let, které jsou poněkud pravděpodobné, že se nakonec stane s agresivní investice. Pokud se to stane, budete mít pravdu zpět do pracovního procesu.

Řešením tedy je být agresivní se svými investicemi odchodu do důchodu, když jste mladí a pak, když se přiblížíte do důchodu, přesunout své investice do méně agresivní a méně volatilních investic, které se můžete spolehnout na víc.

Nejlepší způsob, jak začít pochopení toho, co cílové datum index fond dělá, je podívat se na některé lidi, kteří jsou na cestě k odchodu do důchodu.

Angie je 25 let. Ona nemá v úmyslu odejít do důchodu na 40 let. Vzhledem k tomu, její odchod do důchodu je tak daleko, může si dovolit hodně rizika ve svých penzijních úspor. Si může dovolit investovat do věcí, které mají velmi dobrou průměrnou roční výnos, který je spárován s rizikem enormní ztráty. Mohla by dát své peníze do indexu Vanguard Total akciového trhu a / nebo s nízkou kapitalizací fondu Vanguard Value Index. Jejím cílem je vytvořit co největší hodnotu, jak se může v průběhu příštích 40 let a pronásleduje vysokou průměrnou roční výnos je nejlepší způsob, jak to udělat.

Brad je 45 let. On nemá v úmyslu odejít do důchodu na 20 let. Nejspíš ještě bude dost agresivní, ale představa, že bude méně volatilní mohly začít objevovat v hlavě. Pořád chce velmi vysokou průměrnou roční výnos, ale přijde bod brzy, kde je potřeba provést některé změny.

Connor je 60 let. Přemýšlí o odchodu do důchodu za posledních pět let. Má dost téměř do důchodu ve svých penzijních úspor. V tomto bodě, on opravdu nemůže dovolit, aby vše, co v agresivním investicím, které by mohly klesnout 40% své hodnoty. Tak, že by mohl opustit některé z nich do akcií, ale zbytek by mohly být přesunuty do vazby. Jeho průměrný roční výnos může být nižší, ale to už by hrozilo nebezpečí, že ztratí 40% celých svých penzijních úspor.

Dana je 70 let. Pokud její důchodového spoření stále roste v pomalém a stabilním způsobem, vracet jen několik procent ročně, ale neztrácí banda hodnoty v daném roce, bude to v pořádku. Nejspíš chce být hlavně v čele celkového indexu dluhopisového trhu a možná dokonce mají někteří ve fondu peněžního trhu (blízký spořícího účtu s velmi malým rizikem).

Jak můžete vidět z těchto příběhů, jak člověk stárne, a blíže k odchodu do důchodu, to dělá hodně smysl, aby postupně přesouvat své investice z vysoce agresivních investic do více ty konzervativnější. Otázkou však je, jak se dá vědět, kdy začít dělat tyto přechody? Navíc budete pamatovat na to, a na to právo? To nejsou jednoduché otázky pro jednotlivce spoření na důchod. To není úplně jasné, kdy to ani dělat, jak to udělat, a mnoho lidí se nebude dát do výzkumu a času, jak to udělat. Lidé prostě chtějí dát pryč peníze, a pak mají peníze, když je čas odejít.

Že je místo, kde fondy cílové důchodu přijde. Dělají to automaticky.

Podívejme se zpět na 25 let Angie. Ona si klade za cíl do důchodu v 40 letech. Takže teoreticky, chce vybrat docela agresivní investice, aby její úspory na penzi do. Nicméně, když je v jejím koncem čtyřicátých a počátku padesátých let, mohla by chtít začít pomalu dělat více konzervativní věci, a to dostane ještě více to platí, když dosáhne důchodového věku, a pak odejde. Nechce ošklivý šok, když je starý.

To je to, co cíl penzijního fondu dělá automaticky. Pokud Angie je 25, ona se chystá odejít někdy kolem roku 2060, aby mohla koupit do Target důchodců 2060 fond s ní úspory na penzi. Právě teď, že cíl penzijního fondu bude opravdu agresivní, ale desetiletí projít a 2040S dorazí, bude to pomalu stávají méně agresivní a v 2050s, to se stává ještě méně. To snižuje na proměnlivost výměnou za nižší průměrnou roční návratnost jak se dostane blíže k jeho cílového data.

Jak to dělá? Cíl penzijního fondu je právě skládá z spoustu různých fondů, a jak plyne čas, lidé spravující cílové důchodového fondu pomalu přesunout peníze z některých finančních prostředků uvnitř něj a přesunout ji do jiných fondů.

Tak například Target Retirement 2060 fond by mohl dnes být složeno z 50% VSIAX a 50% VTSMX – jinými slovy, je to opravdu agresivní, zcela investoval do akcií, a některé z těchto populací jsou malé společnosti, které budou buď rostou jako gangbusters (velké výnosy) nebo plamen out (velké ztráty). To je v pořádku pro tuto chvíli – volatilita je naprosto v pořádku, když jsi tak daleko od odchodu do důchodu. Co chcete, je to velký průměrný roční výnos v průběhu příštích 25 let.

Nicméně, v určitém okamžiku po silnici, pravděpodobně v polovině 2040S, že fond začne stále méně agresivní. Peníze v rámci fondu budou přesunuty ze strany správců fondů do věcí, jako jsou dluhopisové fondy, či nemovitosti, věci, které nemají tak docela vysoká průměrného ročního přiznání ale nebude vidět let velké ztráty, a to buď.

V době, kdy 2060 se valí kolem, všechny peníze v tomto fondu bude dost bezpečné věci, což znamená, že se můžete spolehnout na tento fond být stabilní v důchodu.

To je to, co dělá penzijního fondu: Je tvořena spoustu různých investic, které se postupně přesunul z vysoce agresivní věcí, méně agresivní věci jako cílové datum přístupy. Když se „target“ rok je mnoho, mnoho let v budoucnosti, bude fond opravdu agresivní a opravdu volatilní, s cílem pro velké výnosy v průběhu příštích dvou desetiletí na úkor některé opravdu drsných jednotlivých letech. Vzhledem k tomu, „target“ rok dostane blíž a blíž, fond dostává stále méně a méně agresivní a méně a méně volatilní, stává něco, co můžete spolehnout.

To je důvod, proč pro lidi, kteří nejsou ve skutečnosti zapojených do řízení nuance svých vlastních důchodových úspor, cílová důchodový fond s cílovým rokem velmi blízko k jejich odchodu do důchodu roku je opravdu dobrou volbou. Prostě to podaří, že postupný přechod pro vás, aniž byste museli hnout prstem.

Hodně štěstí!

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.