Jak si vybrat banku – Která banka je nejlepší?

Home » Banking and Loans » Jak si vybrat banku – Která banka je nejlepší?

Jak si vybrat banku - Která banka je nejlepší?

Čas otevřít bankovní účet, ale nejste si jisti, které banky si vybrat? Stačí zadat další účet je důležitá volba. Vzhledem k tomu, přepínání bank je bolest, to není něco, co chcete dělat znovu.

Vybrat nejlepší bankou pro vaše potřeby, seznámit se s možnostmi, a pak zvolte instituce nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Co budete potřebovat dnes? Za pět let?

Pro tuto chvíli, máte pravděpodobně okamžité potřeby, které banka musí splňovat. Například, budete možná muset místo pro uložení vašeho výplatní pásku, nebo snad chcete banku, která nabíjí nižší poplatky, než je vaše aktuální sady. Všemi prostředky, dostat tyto potřeby se setkal, ale oddálit a přemýšlet o tom, jak vaše potřeby se může změnit v nadcházejících letech.

Jak hodnotíte bank, zvažte, zda budete pěstovat mimo instituce, nebo v případě bank vynikat v oblastech, kde se předvídat budoucí potřeby. Například:

 • Zůstanete na stejném místě?
 • Má banka nabízí robustní internetové nebo mobilní služby?
 • Pokud budete začít podnikat, může banka zpracovávat obchodní účty?
 • Pokud máte v úmyslu získat hypotéku nebo refinancování, Znamená tato nabídka slevy bankovní zákazníkům, kteří používají jiné služby?

I když je to rozumné plánovat dopředu, věci se mění, a to je těžké předvídat budoucnost, takže většina lidí začít tím, že se zaměří na kontrolu a spořící účty.

Sazby a poplatky

Prozkoumat úrokové sazby a poplatky účtů, jak budete nakupovat pro banku: Kolik budete vydělávat na svých úspor (za předpokladu, že budete mít značné množství tam, kolik budete platit za půjčky, a to údržba a transakční poplatky existují?

Pro kontrolu a úspory,  nízké poplatky jsou zvláště důležité. Tak trochu jiná úroková sazba z úspor nebude zlomit, nebo vás finančně, takže se nemusíte být lákán nejvyšším APY pokud nejste mezi bohaté. Ale měsíční poplatky za údržbu a ztuhlé kontokorent sankce může mít vážné dent ve vašem účtu, která stojí stovky dolarů ročně.

Příklad: Když přijde na vydělávat úroků z úspor nebo depozitní certifikáty (CD), a to i rozdíl ve výši 1 procenta APY nemusí být tak působivé. Za předpokladu, že budete mít $ 3.000 úspory, to je rozdíl pouhých 30 $ ročně mezi bankami. Pokud jeden z těchto bank účtuje $ 10 za měsíc, jen aby udržela svůj účet otevřený, jasnou volbou je vybrat si banku s nižšími poplatky.

Při půjčování peněz,  nezapomeňte, že nemusíte nutně muset půjčit od banky. Můžete získat úvěr od zbrusu nový družstevní záložny, když si koupíte auto, například (nákup od konkrétního prodejce byste mohli chtít způsobilý, aby se stal členem této družstevní záložny). Online věřitelé jsou také stojí za to podívat, protože mohou účtovat méně než místní banky a družstevní záložny. Pokud si půjčit na koupi domu, hypoteční makléř může (a měl by) obchod mezi mnoha poskytovatelů úvěrů pro vás, a vy nemusíte být zákazníkem s každým potenciálním banky.

Druhy bank

Můžete si vybrat z několika různých typů „banky“ za finanční služby. Většina z nich nabízejí podobné výrobky a služby (zvláště pokud jste právě hledáte pro kontrolu nebo spořící účty a platební kartu pro výdaje vy), ale tam jsou rozdíly.

Velké banky  jsou národní názvy kterými jste zvyklí. Můžete vidět mnoho poboček na rušných nárožích ve velkých městech, a budete pravděpodobně slyšet o nich v novinách. Tyto instituce mají národní (a mnohonárodní) operace.

 • Produkty a služby jsou k dispozici patří téměř vše, co si dokážete představit (a více).
 • Poplatky  mají tendenci být nadhodnocené, ale je možné získat poplatků upustit (o zřízení přímého vkladu, například).
 • Sazby z úspor a CD  jsou obvykle není nejvyšší.
 • Větev a ATM umístění  jsou četné, pokud vám záleží na bankovní osobně.

Místní banky  pracují v menších zeměpisných oblastech. Mívají více zaměření komunity, a jsou neodmyslitelnou součástí místního hospodářství.

 • Produkty a služby jsou k dispozici , jsou obvykle dostačující pro většinu spotřebitelů. Tyto instituce by měly mít vše, co potřebujete osobně, i když velké podniky a ultra-bohatých může být nutné získat specializované služby od jiných poskytovatelů.
 • Poplatky  mají tendenci být rozumný, a osvobození od poplatků jsou často k dispozici.
 • Sazby z úspor a CD  se liší, ale můžete zachytit dohodu s inzerovaným „speciály“.
 • Větev a umístění bankomatů  jsou k dispozici na místě, ale budete muset zaplatit out-of-network poplatků v případě, že banka nebude podílet na celostátní sítě bankomatů.

Družstevní záložny  nejsou neziskové organizace se silným zaměřením komunity. Chcete-li otevřít účet, je třeba kvalifikovat a připojit jako „člen“, ale tento proces je často jednodušší, než si myslíte.

 • Všechny výrobky a služby by měly být dostatečné pro většinu spotřebitelů a malých podniků. Nejmenší družstevních záložen by mohly nabídnout o něco méně, ale můžete téměř vždy najít běžné účty, spořící účty a úvěry.
 • Poplatky  mají tendenci být nízká, a to je relativně snadné najít volné kontrolu.
 • Sazby z úspor a CD  jsou často vyšší než velké banky, ale nižší než online banky.
 • Větev a umístění bankomatu  může být rozsáhlejší, než byste čekali. Pokud váš družstevní záložna účastní sdílené větvení (většina z nich), budete mít přístup k tisícům volných míst na celostátní úrovni.

On-line banky  etabloval jako pevná volba, a to stojí za to má on-line pouze pro účet, i když nechcete používat pravidelně. To znamená, že bude 100% on-line se svými penězi může být složité-fyzikální lokace ještě má svou hodnotu.

 • Produkty a služby jsou k dispozici bezplatné kontroly a spořící účty jsou hlavním lákadlem, ale ostatní produkty mohou být k dispozici.
 • Poplatky  mají tendenci být nízká. Nejvíce účty jsou zdarma, pokud si odskočit kontroly nebo požádat o určité transakce (jako je bankovní převody, například).
 • Sazby z úspor a CD  jsou často vyšší, než si můžete najít kdekoliv jinde.
 • Větev a ATM umístění  jsou neexistující, ale on-line banky buď účast na robustních celostátních sítí nebo jejich úhradu poplatků ATM (až do určitých mezí).

Účty pro správu hotovosti jsou mírné kolísání online bankovních účtů. Jedná se o typicky platebních účtů nabízené prostřednictvím obchodníků s cennými papíry, a tak ověřit, zda a kdy se vaše peníze federálně pojištěné. Některé účty platit velkorysý úrokové sazby a poskytují debetní karty a šekové knížky pro trávení.

Technologie a pohodlí

Jak jste zúžit seznam, podívejte se na důležité funkce, které budete pravděpodobně používat na den-to-denní bázi. Nechcete, aby jednání s vaší bankou být nešťastný zážitek.

Dálkové vklad:  Pokud jste někdy dostat zaplaceno při fyzické kontrole, nejjednodušší způsob, jak uložit, je lapat snímek s aplikací vaší banky.

Bank s bankovními převody:  Podívejte se na banky, které nabízejí bezplatné elektronické převody na další bankovní účty. To je běžná u většiny on-line banky, ale cihla-a-malty bank může to udělat taky. Transfery, aby bylo mnohem jednodušší spravovat své peníze a změna banky.

Textových zpráv a e-mailová upozornění:  Všichni jsme začít jednat, a to je hezké dostat heads up od své banky, když se něco děje ve vašem účtu. Také možná budete chtít rychle aktuální informace o svém bankovním rovnováhu, aniž byste museli přihlásit do svého účtu. Banky s možností psaní textových zpráv a automatické upozornění, aby bankovní snadné.

ATM Vklady:  Přechod na pobočce v bankovním hodin není vždy možné (nebo pohodlné). ATM vklady umožňují banky na svůj rozvrh a dokonce přidat prostředky na některých internetových bank.

Bankovní hodin:  Pokud dáváte přednost banky osobně, jsou hodiny vhodné pro vaše potřeby? Některé banky a družstevní záložny nabízejí víkendové a večerních hodinách (alespoň na průjezdné).

Slovo o bezpečnosti

Banky mají být bezpečné místo pro své peníze. Ujistěte se, že každý účet, použít je pojištěna, s výhodou vládou USA:

 • Banky by měly být podpořeny FDIC pojištění.
 • Federálně pojištěných družstevních záložen by měl být podpořen v NCUSIF.

Pokud banka nebo družstevní záložna selže, neměli byste ztrácet peníze, pokud vaše vklady jsou nižší než maximální limity (v současné době $ 250,000 na vkladatele na instituci, a to je možné mít více než $ 250,000 na „své“ peníze na které se vztahuje na jedné instituci) ,

Jak otevřít účet

Jakmile si vyberete svůj účet, je čas projít formality otevření a financování ji. Některé instituce vám to vše on-line, která je rychlá a snadná volba, pokud jste tech-důvtipný. Pokud tomu tak není, plánovat návštěvy pobočky, a přinese identifikaci a počáteční vklad (v hotovosti může fungovat, nebo můžete napsat šek, nebo podat elektronickou přenos).

Přepínání bank: Pokud se stěhujete do nové banky, použijte kontrolní seznam, aby se ujistil nic spadá přes trhliny. Vy nechcete nechat ujít platby nebo platit poplatky za případné chyby.

Můžete mít více účtů?

Tam asi není jediný  nejlepší  bankovní účet tam. Různé banky mají různé silné stránky. On-line banky platí nejvyšší úrokové sazby na vaše úspory. Online věřitelé a družstevní záložny jsou skvělou volbou pro osobní půjčky a půjčky na nákup vozu.

To je v pořádku, že má více než jeden bankovní účet. Ve skutečnosti je to moudré, aby si ty nejlepší vlastnosti, kdekoliv je najdete. Tak dlouho, dokud si nejste platit více poplatků na více bank, můžete mít tolik bankovních účtů, kolik chcete.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.