Jak stanovit priority svůj rozpočet

Home » Budgeting » Jak stanovit priority svůj rozpočet

Jak stanovit priority svůj rozpočet

Váš rozpočet je tahání vás na milion různých směrů: opravit svůj vůz, spoření na stáří, splatit své kreditní karty, koupit novou sadu souvisejících s prací oblečení a kromě vašich dětí vysokoškolské vzdělání.

Jak můžete vyvážit tyto oddělené cíle úspory, z nichž všechny vyžadují různé množství peněz a mají různé termíny?

1: Odchod do důchodu je na prvním místě

Buďme jasné: neexistuje žádný cíl, který je mnohem důležitější než úspory pro odchod do důchodu.

Většina lidí ignoruje odchodu do důchodu ze dvou důvodů-onu, jak se zdá daleko, a dva, které předpokládají, že se jim podařilo pokračovat v práci do jejich 70s.

Bohužel, ne všechny odchody do důchodu jsou dobrovolné. Pracovní propouštění, věková diskriminace starších pracovníků, povinností péče o rodinu a zdravotních problémů může nutit lidi do předčasného důchodu. Nemyslete si, že „odchod do důchodu“ jako volby; myslet na to jako něco, co v ideálním případě je volba, ale mohlo být výsledkem nucené nezaměstnanosti.

Pokud váš zaměstnavatel nabízí „odpovídající příspěvek,“ plně využili. Někteří zaměstnavatelé budou přispívat 50 centů za každý dolar, a to až do maximální výše, že přispíváte k penzijní fond. Ostatní zaměstnavatelé mohou dokonce shodovat dolar-pro-dolar.

To je jediný případ, kdy budete vydělávat zaručený „návrat“ investic. Maximalizovat svůj odpovídající příspěvek, i když máte dluhy z kreditních karet. Váš odchod do důchodu je na prvním místě.

Pokud váš zaměstnavatel nenabízí příspěvek odpovídající, nebo pokud jste již setkali svůj limit, pak váš další prioritou je …

2: splatit dluhy z kreditních karet

Ne všechny dluh je špatný. Tam by mohlo být strategické důvody, proč byste se rozhodnou jen dělat minimální platby na nízkém zájmu, daňové dotované hypotéky nebo studentské půjčky.

Ale pokud držíte dluhy z kreditních karet, zaplatí ji, i když vaše kreditní karty jsou v současné době nabízí „upoutávkový“ nula procent úrokové sazby. Je to jen otázkou času, kdy před tím rachejtle teaser sazeb do double-číslice.

Splácí své kreditní karty vám zaručené „návrat“, který to dělá mnohem atraktivnější možnost než investovat peníze jinde, nebo ukládání koupit nějaký jiný předmět.

3: Spusťte nouzový fond

Tento tip úzce souvisí s jedním nad ním: vyhnout se budoucím dluhy z kreditních karet by zřízení nouzového fondu. Tento fond pomůže pokrýt neočekávané výdaje, jako hlavní lékařské zákona či nákladů souvisejících se ztrátou zaměstnání.

Odborníci se neshodnou na tom, jak velký je váš nouzový fond by měl být. Někteří říkají, že by to mělo být tak malé, jak $ 1,000. Jiní říkají, že byste měli uložit 3 měsíců životní náklady. A přesto, jiní jdou tak daleko, jak se Vám šetří 6-12 měsíců životní náklady. Nejdůležitější věc, i když, je to, že zrušil něco.

4: Keep fondech se očekávalo, přerušení náklady

Víte, že jednoho dne bude vaše střecha úniku. Vaše myčka bude přestávka. Budete muset zavolat instalatéra. motor vašeho vozu bude explodovat. Budete potřebovat nové pneumatiky. Rocková poletí přes čelní sklo.

Nejedná se o „nouze“ nebo „nečekané výdaje.“ Jedná se o nevyhnutelné náklady.

Vy víte , že bude zapotřebí domů a auto opravy. Ty prostě nevím kdy.

Zrušil fond pro tyto nevyhnutelné domácí a auto opravy. To je oddělen od svého fondu na mimořádné události. To je prostě fond údržba předvídatelné, nevyhnutelné náklady, které se dějí v náhodných intervalech.

Stejně tak víte, že budete jeden den muset koupit další auto. Takže začít dělat platbu auto pro sebe. To vám zabrání museli financovat svůj další vozidlo.

5: Udělejte si seznam zbývajících cílů

Brainstorm seznam všech zbývajících cíl, který chcete uložit na: 10-denní výlet do Paříže, z nerezové oceli a žuly kuchyní předělat, a opulentní vánoční dárky pro své rodiče.

V této fázi není pauza se ptát, jak budete platit za to. Jen brainstormingu seznam.

Poté napsat cílové datum pro každý z těchto cílů.

Nebojte se o tom, zda je to „reálný“ -Jsi stále brainstorming.

6: Tally o nákladech

Příští, napsat cílové částky dalších danému cíli. Váš sen dovolenou do Paříže, bude stát $ 5,000. Kuchyně předělat bude stát $ 25,000. Opulentní dovolená dárky bude stát $ 800.

7: Rozdělit

Rozdělit náklady na jednotlivé cíle jeho termínu. Chcete-li, $ 5,000 výlet do Paříže do jednoho roku (12 měsíců), například, budete muset ušetřit $ 416 za měsíc. Chcete-li, $ 25,000 kuchyně předělat během dvou let (24 měsíců), budete muset ušetřit $ 1.041 měsíčně.

V tomto bodě, jste pravděpodobně si všiml, že není možné splnit všechny vaše cíle podle jejich zamýšleného termínu, zejména poté, co vezmete pro odchod do důchodu, splácení dluhu a vybudování nouzového fondu, což jsou vaše tři hlavní priority.

Takže je na čase začít s úpravami těchto cílů. Můžete vyjmout několik cílů úplně, možná nebudete potřebovat k přestavět kuchyň, po tom všem. Můžete také změnit termín na nějaké branky možná Paříži během jednoho roku je nereálné, ale v Paříži za 18 měsíců (277 dolarů za měsíc) se cítí více dosažitelné.

8: Získejte více

Pamatujte: money management je obousměrný rovnice. Nejjednodušší způsob, jak zvýšit svou míru úspor je vydělávat více. Podívejte se na dalších pracovních míst, které lze vypořádat po večerech ao víkendech. Ušetřit každý cent, že jste vydělávat ze svých druhých zaměstnání. Brzy budete mít při letu do Paříže.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.