Jak utrzymać motywację, aby zaoszczędzić pieniądze

Home » Budgeting » Jak utrzymać motywację, aby zaoszczędzić pieniądze

Jak utrzymać motywację, aby zaoszczędzić pieniądze

taktyka Budżetowanie i wskazówki pomogą Ci wykonać pracę z dnia na dzień w zarządzaniu swoimi finansami.

Strategie Budżetowanie pomoże Ci zrozumieć, na cele zorientowanej lub poziomie filozoficznym, dlaczego dokładnie robisz wszystko z tej pracy.

Ale oprócz gwoździ taktykę i znając swoją strategiczną wizję, tam trzeci element do budżetowania, że ​​trzeba objąć: utrzymanie motywacji.

Dlaczego Utrzymanie Pieniądze Motywacja istotne?

Czy to brzmi jak pęczek żargonu?

Pozwól mi porównać to do innego przykładu:

Kiedy jesteś na diecie, trzeba taktyki. Musisz dowiedzieć się, na przykład, aby zastąpić kremową ranczo opatrunek o niskiej zawartości tłuszczu, niskowęglowodanowej, alternatywnych na bazie jogurtu.

Musisz nauczyć się taktyki wymiany białego ryżu z brązowego ryżu, kawałki tłuszczowych mięsa z chude kawałki mięsa i warzyw z grilla smażone, gotowane na parze lub surowych warzyw.

To są wszystkie taktyka. Są wskazówki, które pomogą Ci wykonać z dnia na dzień diety.

Twoja dieta strategia pomaga zorientować się, filozoficznie, dlaczego jesteś wykonywania tych taktyk. Możesz mieć strategię prowadzenia życia niskowęglowodanowej, stając się eater zdrowe serce, lub cięcia tłuszczów nasyconych z systemu.

Ale oprócz swojej strategii i taktykę, trzeba też zwykły stary motywację. Nie ma znaczenia, jak bardzo pragną stać się zdrowe serce eater, lub ile wskazówki i taktyka się nauczyć. Nic z tego nie ma znaczenia, jeżeli w chwili słabości, ty szalik w dół całą paczkę chipsów ziemniaczanych następnie czternastu ciasteczka czekoladowe.

Motywacja jest tak samo ważne jak swoją wizję i taktykę. Strategia, taktyka i motywacja są trzy narożniki trójkąta „sukces”.

Teraz, gdy wiesz, dlaczego ważne jest, aby utrzymać motywację, jak można utrzymać tempo dzieje, jeśli chodzi o swoje finanse? Oto kilka sugestii:

1. Zachować długoterminowy cel w pamięci

Być może Twoim celem jest stanie się całkowicie wolne od długu.

Być może chcesz przejść na emeryturę w wieku 45 lat (tak, można to zrobić).

Może chcesz się właścicielem domu za darmo i jasne, z przyłączone bez hipotecznych. Może chcesz wysłać swoje dzieci do szkoły bez obciążania ich kredytów studenckich, zapłacić za wesele dziecka, albo rzucić pracę nie cieszyć, dzięki czemu można realizować niższe płatną, ale bardziej satysfakcjonujące alternatywną karierę.

Niezależnie od „dlaczego”, utrzymać go na czele swojego umysłu. zdjęcia Hang reprezentujące swoje „dlaczego” w całym domu. Stale przypominać sobie o dużej, nadrzędnym celem dążysz do.

2. Wyobraź sobie siebie w swoje złote lata

Badania wykazały, że ludzie, którzy są biegli w wizualizowania siebie jako seniorzy mają tendencję, aby zapisać więcej na emeryturę, niż ludzie, którzy nie.

Możesz pobrać darmową aplikację z iTunes Store zwana „Age moja twarz”, która pozwala na cyfrowo wiekiem fotografię swojej twarzy. Merrill Edge również darmowy program o nazwie twarzy starców, który oferuje te same usługi.

Pierwsze spojrzenie siebie jako starszy obywatel może motywować do odkładania na emeryturę. (I jako bonus, może też być bardziej zmotywowani do noszenia filtrami, pić wodę i uzyskać dużo snu!)

3. Porozmawiaj z ludźmi, którzy są na emeryturze

Wielu seniorów powie, że ich dwie największe żałuje nie biorą lepiej zadbać o ich zdrowie i ich finanse.

Poprzez spotkania i rozmowy z ludźmi, którzy mają do czynienia z konsekwencjami swoich młodzieńczych decyzji, może stać się bardziej zmotywowani, aby trzymać się z dala od błędów one wykonane.

Nie wiesz, gdzie się spotkać emerytów? Spróbuj czytać blogi pisane przez emerytów, w które dokumentują swoje życie, swoje radości i swoje wyzwania. Można także poprosić rodziców o zaleceniach jeśli żyją w społeczności 55+.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.