Jak vytvořit pružnou penzijním plánem

Home » Retirement » Jak vytvořit pružnou penzijním plánem

Jak vytvořit pružnou penzijním plánem

„Pokud nemůžete změnit, změnit způsob, jakým si myslíte o tom.“

Resilience je definována jako schopnost vypořádat se s životními událostmi a v podstatě „rolka s údery“. Když budete mít chvilku přemýšlet o všech událostech, které napadají naši pružnost seznam těchto životních zkušeností se může jevit jako poměrně rozsáhlá. Tyto důležité životní události mohou být pozitivní (např narození dítěte, nástupu do nového zaměstnání) nebo by mohly skončit negativní (například zdravotní problémy, ztráta zaměstnání).

 

Jak se rozhodnete reagovat na tyto případné překážky na cestě k odchodu do důchodu má velký vliv na vaši celkovou finanční pohody. Jako takový, finanční pružnost může skončit rozdíl mezi prosperující během svého odchodu do důchodu let a jen se snaží přežít.

Co to znamená mít pružnou penzijním plánem

Být pružný není považován za rys osobnosti, ale představuje dynamický proces učení. Pružné jednotlivci nemají mohli potenciálně stresovým situacím jako neřešitelný. Ale místo toho, vnímají je jako vzdělávací zkušenost a příležitost pro osobní růst a rozvoj.

Pojem finanční pružnosti označuje schopnost odrazit a přestát životní události, které mají zásadní vliv na vaše příjmy a / nebo majetku. Schopnost zotavit z finančních nezdarů je obohacen o finanční zdroje, jako adekvátní úspory, zdravotního pojištění a spolehlivý příjem.

Některé příklady kroků finančních akčních a dalších příznaků, které můžete podniknout, aby pomohla zlepšit svůj vlastní smysl pro finanční pružnosti patří:

 1. Udržovat nízký poměr dluhu k příjmům.
 2. Udržovat nouzový fond nákladů alespoň po dobu tří měsíc.
 3. Zvažte své vzdělání nebo kariéru trénink probíhající proces.
 4. Pečovat o své tělesné zdraví a pohodu.
 5. Koupit adekvátní život a invalidní pojištění chránit své milované proti potenciálním ztrátám nebo snížení příjmu.

Pokud jste si jisti, že jste na dobré cestě k dosažení svých cílů odchodu do důchodu, jsou v menšině. Poznatky z národního důchodu Index Risk (NRRI) odhalil, že 52 procent domácností jsou v nebezpečí, že není schopen udržet své stejné životní úrovně v důchodu. S úrovní spolehlivosti odchodu do důchodu tak nízká, že je důležité, aby se zabránilo oznámením, strach a úzkost kontrolu využívání. Pružný důchodový plán přesouvá těžiště do věcí, které můžete udělat, a umožňuje jednat dnes s cílem zlepšit své šance na úspěch. Jedním ze základních krokem je spuštění základní výpočet důchodového vidět, kolik byste měli být úspora k dosažení svých cílů.

Předpokládá se, že bude docházet k potenciálním překážkám na cestě k odchodu do důchodu. Některé z nejběžnějších finančních nezdarů, které bolí důchodová pojištění jsou následující:

 • Zvýšené náklady na bydlení
 • Omezené zdroje odešel spoření na stáří
 • Bez přístupu k penzijním plánem při práci
 • Traumatické životní události (nemoci, invalidita, rozvod, atd.)
 • Akumulace dluhu
 • náklady na vzdělávání
 • Placení za současných a / nebo budoucích nákladů na zdravotní péči
 • Péče o stárnoucí rodiče nebo jiné blízké osoby

Z hlediska plánování pro odchod do důchodu, zde je pět důležité signály, že váš odchod do důchodu plán má odolnost proti povětrnostním potenciální problémy a překážky, které by mohly rušit své plány, jak dosáhnout finanční nezávislost.

1. Váš životní plán Finanční výsledky dlouhodobé plány pro odchod do důchodu

Nastavení finančních a dalších cílů život v pravidelných intervalech může mít pozitivní vliv na vaši schopnost dělat inteligentní finanční rozhodnutí. Finančně pružné jednotlivci používat cíle, priority svých rozhodnutí a zůstat soustředěný na čem záleží nejvíce. stanovení cílů také pomáhá připravit se na věci, které by mohly dát důležité plány mimo trať. Ale jednoduše vytváří písemný finančního plánu je pouze prvním krokem, aby přijaly. Musíte mít prověrku dotáhnout do konce na plánu a soustřeďte se na finanční chování, které dělají rozdíl.

Můžete si vytvořit svůj písemný plán pro odchod do důchodu tím, že vypíše krátkodobé a dlouhodobé finanční cíle, a zeptejte se sami sebe tyto důležité otázky týkající se vašeho odchodu do důchodu.

 • Proč má finanční plán život pro mě tak důležitý?
 • Co se těším na tom nejvíc v důchodu?
 • Proč je dosažení těchto cílů odchodu do důchodu tak důležité?
 • Kolik z příjmu je potřeba žít pohodlný životní styl v důchodu?

Jakmile budete mít odpovědi na tyto otázky, plánování odchodu do důchodu, můžete začít dávat svůj plán v písemné podobě. Pro více informací o tom, aby byl tento proces se zdá trochu méně skličující uvažovat o vytvoření jednoduchého jednu stránku finanční plán.

2. jste podnikla kroky chránit vaši rodinu a své bohatství

Finanční odolnost vyžaduje více než silnou vůli a odhodlání projít obtížnými životními událostmi. Také je třeba mít plán na ochranu majetku a první místo na startu je vytvořit účet tísňové spoření. Potom můžete posunout zaostření na ochranu proti katastrofické události v oblasti zdraví s odpovídající zdravotní pojištění. Pojištění invalidity plánování je další způsob, jak chránit proti riziku spojenému se ztrátou příjmů. Informujte se u svého zaměstnavatele, aby zjistili, zda máte dlouhodobý pokrytí zdravotního postižení. Pokud jste ve svých 50 let a starších, pojištění dlouhodobé péče se stává další oblast zájmu o ochranu majetku. Pointa je připravit sebe a svou rodinu na těch velkých životních událostí, které mohou významně poškodit vaše šance na odchodu do důchodu podle vašich podmínek.

3. Můžete Retirement Savings Plan je na dobré cestě ke splnění cíle vašeho příjmu

Finanční wellness je dlouhodobé užívání zhodnotit své celkové finanční zdraví. Finanční wellness se skládá z více než jen naše vnímání a pocity o naší vlastní finanční zdraví. Koncept  autentické finanční wellness  se měří kombinací faktorů, včetně celkové spokojenosti s naší současnou finanční situaci, skutečné finanční chování (tj rozpočtu, úspory, splácí zůstatky kreditních karet v plném rozsahu), finanční postoje, finanční znalosti a objektivní finanční stav. Finanční Finesse definuje finanční wellness jako stav pohody, kdy jedinec dosáhl minimálního finančního stresu, vybudovala silnou finanční základ a vytvořili trvalou plán na pomoc dosáhnout budoucích finančních cílů.

Finanční wellness nezaručuje odolnost při výskytu překážky nebo překážky stojí v cestě. Se zaměřením na celkové finanční zdraví může jít dlouhou cestu vám pomůže připravit se na odchod do důchodu, a zároveň se s výzvami. Můžete sledovat své finanční pokrok prostřednictvím pravidelně posuzování významné finanční měření, jako je vaše celkové čisté jmění, poměr dluhu k příjmům a poměru spoření. Kontrola finančního zdraví přinejmenším několikrát do roka by mělo být stejně důležité jako pravidelné zdravotní prohlídky a wellness.

Poté, co jste zkoumal své finanční základ, můžete i nadále sledovat své finanční zdraví, jak to konkrétně vztahuje k cílům odchodu do důchodu. To je často navrhl, že používáte základní výpočet důchodového nejméně jednou ročně by měla být součástí probíhajícího finančního plánu. Většina finančních plánovačů doporučujeme nastavit přibližný cíl nahradit 70 až 90 procent svého předdůchodovém příjmu. Tento cíl může být upravena tak, aby účet pro váš odchod do důchodu životního stylu. Jakmile bude vaše plánované datum odchodu do důchodu je 10 let nebo méně obvykle dává smysl jít nad rámec náhrady příjmu přístup a spustit rozpočet plán pro odchod do důchodu.

4. jste vytvořili Foundation Basic finančních znalostí

Finanční odolnost vyžaduje základnu finančních znalostí pomáhat dělat důležitá rozhodnutí. Je to také není žádným překvapením, že obecné finanční znalosti jsou důležitým aspektem finančního wellness. Pokud jde o finanční rozhodování existuje rozpor mezi znalostmi a akce. Vědění, dělá mezera je obvykle zprostředkována důvěrou. Výzkumníci  zjistili, že naše vlastní vnímání o tom, kolik toho víme o finančních tématech lze lépe předpovědět finančních chování budeme skutečně vykazují.

Zde jsou některé konkrétní plánování odchodu do důchodu opatření k vzdělávat sami o budoucích možnostech:

 • Získat odhad vašich dávek sociálního zabezpečení
 • Pochopit různé alternativy příjmu v důchodu
 • Přezkoumá Medicare způsobilosti a jiné alternativy zdravotní péče
 • Přečtěte si o způsobech, jak snížit svůj dluh před odchodem do důchodu

5. Máte více než Financial Capital vytvořeny pro odchod do důchodu

Vybudování dostatečné úspory pro odchod do důchodu je samozřejmě důležitá. Ale něco se běžně označuje jako „psychologickou kapitál“ je další důležitou součástí připravenosti pro odchod do důchodu, který může být rozdíl výrobce.

Nemůžete prostě myslet si cestu k odchodu do důchodu úspěch. Ale má pružný myšlení vám pomůže dostat se přes hlavních životních přechodů. Kromě důležitého hlediska odolnosti, to je také důležité mít naději, optimismus, a self-účinnost (nebo svou víru v sebe sama). To jsou základní prvky psychologického kapitálu, které mohou být užitečné nástroje, které vám pomohou se daří při odchodu do důchodu.

Dalším aspektem pružnosti je lidský kapitál. Nepřetržitě podniká kroky, aby se učili a zdokonalovali svou práci a osobní dovednosti mohou vytvářet pracovní příležitosti a snížení rizika finanční překážka, která by mohla ovlivnit vaši schopnost zvyšovat své příjmy a rostou vaše úspory na penzi.

Během velkých životních přechodů, může se obrátit na přátele, spolupracovníky a rozšířených sociálních sítí (včetně prodejen sociálních médií) poskytnout podporu. Tato takzvaná „sociální kapitál“ je užitečný nástroj k přežití obtížné přechody a které vám pomohou prokázat odolnost.

Jak vytvořit plán, který je Pružné

Máte-li nějaké překážky, které stojí v cestě dosažení svůj vlastní smysl pro finanční odolnosti povědomí o těchto potenciálních překážek může pomoci identifikovat potřebu změny. Zhodnocení možných slabin ve svém finančním plánu vám pomůže používat tento povědomí, aby přijaly opatření a vytvoření důchodového plánu, že dnes také vyrovnává současných priorit. V důsledku toho bude zlepšení v oddělení finančního odolnosti lépe připravit se na další hlavní životní přechodu a budete nakonec byli lépe připraveni na odchod do důchodu úspěch.

Abychom to shrnuli, zvážit zrušení chvilku přemýšlet o tom, co stojí mezi vámi a žít svůj současný život, jak chcete. Teď rychle vpřed do důchodu let. Jaké jsou některé překážky, které stojí v cestě budete dosažení vašich nejdůležitějších životních cílů pro odchod do důchodu? Tím odolnější vám může stát, bude méně pravděpodobné, tyto překážky stanou trvalými zátarasy.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.