Jak wybrać bank – bank, który jest najlepszy?

Home » Banking and Loans » Jak wybrać bank – bank, który jest najlepszy?

Jak wybrać bank - bank, który jest najlepszy?

Czas, aby otworzyć konto w banku, ale nie jesteś pewien, który na bank wybrać? Wybór następnej konto jest ważnym wyborem. Ponieważ przełączanie banków jest ból, to nie jest coś, co chcesz zrobić ponownie wkrótce.

Aby wybrać najlepszy bank dla swoich potrzeb, zapoznać się z dostępnych opcji, a następnie wybrać instytucja najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Co trzeba dzisiaj? Za pięć lat?

Na razie, prawdopodobnie masz pilnych potrzeb, że bank musi spełnić. Na przykład, może trzeba się zdeponować swoje wypłaty, a może chcesz bank, że opłaty niższe opłaty niż aktualnego banku. Za pomocą wszelkich środków, aby te potrzeby spełnione, ale pomniejszyć i myśleć o tym, jak Twoje potrzeby mogą ulec zmianie w najbliższych latach.

Jak pan ocenia banki, należy rozważyć, czy nie będzie rosnąć z instytucji, czy banki celują w miejscach, gdzie są przewidywania przyszłych potrzeb. Na przykład:

 • Będzie pobyt w tym samym miejscu?
 • Czy bank oferuje rozbudowane usługi online lub mobilnych?
 • Jeśli będziesz rozpoczęcie działalności gospodarczej, mogą obsługiwać bank rachunków biznesowych?
 • Jeśli planujesz na uzyskanie kredytu lub refinansowanie, czy oferta bankowych zniżki dla klientów, którzy korzystają z innych usług?

Chociaż dobrze jest planować, rzeczy się zmieniają, i trudno przewidzieć przyszłości, więc większość ludzi rozpocząć koncentrując się na kontroli i rachunki oszczędnościowe.

Stawki i opłaty

Zbadać stopy procentowe i opłaty rachunków, jak robić zakupy dla banku: Ile można zarobić w swoich oszczędności (zakładając zachować znaczną ilość tam, ile trzeba będzie zapłacić za kredyty, a co utrzymanie i opłaty transakcyjne istnieje?

Do sprawdzania i oszczędności,  niskie opłaty są szczególnie ważne. Nieco inny oprocentowanie oszczędności nie będzie złamać lub finansowo, więc nie daj się skusić przez najwyższą APY chyba że jesteś wśród bogatych. Ale miesięczne opłaty eksploatacyjne i sztywny kar w rachunku bieżącym może stanowić poważne dent na koncie, kosztują setki dolarów rocznie.

Przykład: Jeśli chodzi o zarabianie odsetek od oszczędności lub certyfikatów depozytowych (CD), nawet różnica 1 procent APY nie może być tak imponujące. Zakładając, że utrzymanie $ 3000 w oszczędności, to różnica tylko 30 $ rocznie między bankami. Jeśli jeden z tych banków pobiera 10 $ miesięcznie, żeby zachować swoje konto otwarte, oczywistym wyborem jest wybór banku z niższych opłat.

Po pożyczania pieniędzy,  pamiętaj, że nie muszą pożyczyć z banku. Można uzyskać kredyt z zupełnie nowej unii kredytowych przy zakupie samochodu, na przykład (kupowanie od konkretnego sprzedawcy może sprawić, że kwalifikuje się, aby stać się członkiem tej unii kredytowej). Online kredytodawców są również warte obejrzenia, gdyż mogą one pobierać mniej niż lokalne banki i SKOK. Jeśli pożyczyć na zakup domu, broker kredytów hipotecznych może (i powinna) zakupy spośród wielu kredytodawców dla ciebie, a nie trzeba być klientem z każdego potencjalnego banku.

Rodzaje Banków

Można wybierać spośród kilku różnych typów „banki” w obszarze usług finansowych. Większość z nich oferują podobne produkty i usługi (zwłaszcza jeśli jesteś po prostu patrząc na sprawdzenie czy rachunki oszczędnościowe i karty debetowej dla wydatków), ale istnieją różnice.

Wielkie banki  są nazwy krajowe mozesz znają. Można zobaczyć liczne oddziały na ruchliwych ulicach dużych miast, i prawdopodobnie usłyszeć o nich w wiadomościach. Instytucje te mają operacje krajowe (i międzynarodowych).

 • Produkty i usługi dostępne zawierać niemal wszystko można sobie wyobrazić (i więcej).
 • Opłaty  wydają się być zawyżone, ale jest to możliwe, aby uzyskać opłat odstąpić (poprzez stworzenie bezpośredniej wpłaty, na przykład).
 • Oprocentowanie oszczędności i CD  zwykle nie są najwyższe.
 • Oddziałów i bankomatów  są liczne jeśli dbasz o bankowość osobiście.

Lokalne banki  działają w mniejszych obszarach geograficznych. Oni wydają się mieć więcej z naciskiem społeczności, a są one istotnym elementem lokalnej gospodarki.

 • Produkty i usługi dostępne są zazwyczaj wystarczające dla większości konsumentów. Instytucje te powinny mieć wszystko, czego potrzeba osobiście, choć duże przedsiębiorstwa i ultra-bogatych może wymagać uzyskania specjalistycznych usług od innych dostawców.
 • Opłaty  wydają się być rozsądne, a zwolnienia od opłat są często dostępne.
 • Oprocentowanie oszczędności i CD  są różne, ale może pniaka kontrakt z reklamowanych „dania dnia”.
 • Oddział i lokalizacje bankomatów  są dostępne lokalnie, ale być może trzeba będzie zapłacić out-of-network opłat jeśli bank nie uczestniczy w krajowej sieci bankomatów.

Unie kredytowe  są non-profit z silnym naciskiem społeczności. Aby otworzyć konto, należy zakwalifikować i dołączyć jako „państwa”, ale proces ten jest często łatwiejsze niż myślisz.

 • Produkty i usługi powinny być wystarczające dla większości konsumentów i małych przedsiębiorstw. Najmniejsze SKOK mogą oferować nieco mniej, ale prawie zawsze można znaleźć sprawdzanie kont, konta oszczędnościowe oraz kredyty.
 • Opłaty  wydają się być niska, a to stosunkowo łatwe do znalezienia wolnego sprawdzanie.
 • Oprocentowanie oszczędności i CD  są często wyższe niż w dużych bankach, ale niższy niż banków internetowych.
 • Oddział i lokalizacje bankomatów  mogą być bardziej rozległe niż można się spodziewać. Jeśli unii kredytowych uczestniczy we wspólnym rozgałęzienia (większość z nich zrobić), masz dostęp do tysięcy wolnych miejsc w całym kraju.

Banki Online  przyjęły się jako solidny opcji i warto mającą tylko online konto, nawet jeśli nie regularnie używać. Powiedział, że będzie 100% on-line z pieniędzy może być trudne fizyczne lokalizacje nadal mają wartość.

 • Produkty i usługi dostępne są w bezpłatny kontroli i rachunki oszczędnościowe jako głównej atrakcji, ale inne produkty mogą być niedostępne.
 • Opłaty  wydają się być niska. Większość kont są bezpłatne, chyba że odbijają kontrole lub zażądać pewnych czynności (np przelewów, na przykład).
 • Oprocentowanie oszczędności i CD  są często wyższe niż można znaleźć nigdzie indziej.
 • Oddziałów i bankomatów  nie istnieją, ale banki forum albo uczestniczyć w solidnych sieciach ogólnopolskich lub ich zwrotu opłat ATM (do pewnych granic).

Rachunki cash management są niewielkie zmiany rachunków bankowych internetowych. Są to zazwyczaj rachunki płatnicze oferowane za pośrednictwem domów maklerskich, więc sprawdzić, czy i kiedy pieniądze są ubezpieczone przez rząd federalny. Niektóre rachunki płacić hojne stopy procentowe i dostarczyć karty debetowe i czekowe spędzania.

Technologia i wygoda

Jak zawęzić listę, poszukaj ważnych cech, które najprawdopodobniej do wykorzystania na zasadzie z dnia na dzień. Nie chcesz do czynienia ze swoim bankiem, aby być nieszczęśliwy doświadczenie.

Zdalne depozyt:  Jeśli kiedykolwiek zarabiać z kontroli fizycznej, najprostszym sposobem, aby zdeponować to pstryknąć zdjęcie z aplikacji swojego banku.

Bank przelewów:  Spójrz dla banków, które oferują darmowe przelewy elektroniczne do innych rachunków bankowych. To jest standard w większości banków internetowych, ale banki cegły i zaprawy może to zrobić też. Transfery sprawiają, że znacznie łatwiej jest zarządzać banków pieniądze i zmiany.

Alerty SMS-y i e-mail:  Wszyscy się tam tłoczno, i miło jest dostać heads-up z banku, gdy coś się dzieje na koncie. Warto również szybką aktualizację salda bankowego bez konieczności logowania się do swojego konta. Banki z opcji automatycznych alertów tekstowych i uczynić bankowość łatwe.

Depozyty ATM:  Przechodzenie do oddziału w godzinach bankowy nie zawsze jest możliwe (lub wygodne). Depozyty ATM pozwala na bank na swoim harmonogramem, a nawet dodać środki do niektórych bankach internetowych.

Godziny bankowe:  Jeśli wolisz banku osobiście, są godziny odpowiedni dla swoich potrzeb? Niektóre banki i SKOK oferują weekendowe i wieczorne godziny (przynajmniej na drive-through).

Słowo o bezpieczeństwie

Banki mają być bezpiecznym miejscem dla pieniędzy. Upewnić się, że każdy używanego konta jest ubezpieczony, najlepiej przez rząd Stanów Zjednoczonych:

 • Banki powinny być wspierane przez ubezpieczenia FDIC.
 • Federalne ubezpieczony unie kredytowe powinny być wspierane przez NCUSIF.

Jeżeli unia bankowa lub kredytowej nie powiedzie, nie należy tracić pieniądze tak długo jak depozyty są niższe od maksymalnych limitów (obecnie 250.000 $ za deponenta na instytucję, i jest możliwe, aby mieć więcej niż $ 250,000 od „swojego” pieniędzy pokryte w jednej instytucji) ,

Jak otworzyć rachunek

Po wybraniu konta, nadszedł czas, aby przejść przez formalności otwierania i finansowania go. Niektóre instytucje pozwalają zrobić wszystko online, który jest szybki i łatwy wybór, jeśli jesteś wiedzą techniczną. Jeśli nie, planować wizytę w oddziale, i przynieść identyfikację i początkowy depozyt (gotówka może pracować, czy można wypisać czek lub dokonać przelewu elektronicznego).

Przełączanie banków: Jeśli jesteś w ruchu do nowego banku, należy listę kontrolną, aby upewnić się nic nie spada przez szczeliny. Nie chcesz przegapić płatności lub opłaty za ewentualne błędy.

Można mieć wiele kont?

Prawdopodobnie nie jest pojedynczym  najlepszy  rachunek bankowy tam. Różne banki mają różne atuty. Banki Online płacą najwyższe oprocentowanie oszczędności. Kredytodawców online i unie kredytowe są świetnym rozwiązaniem dla kredytów osobistych i kredytów samochodowych.

To dobrze, aby mieć więcej niż jedno konto bankowe. W rzeczywistości, to mądry, aby uzyskać najlepsze cechy gdzie można je znaleźć. Dopóki nie płacisz wielu opłat do wielu banków, można mieć wiele kont bankowych, jak chcesz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.