Jak wybrać polisę ubezpieczeniową na życie i jakie błędy, których należy unikać

Home » Insurance » Jak wybrać polisę ubezpieczeniową na życie i jakie błędy, których należy unikać

Wybory w polis ubezpieczeniowych na życie może wydawać się zbyt skomplikowana, a są one trudne do zrozumienia na pierwszy rzut oka. Trudno dokładnie wiedzieć, gdzie zacząć.

Należy zacząć od zwodniczo proste brzmiące pytanie: Czy potrzebujesz ubezpieczenia na życie w ogóle? Twoja szczegółowa odpowiedź na to pytanie może pomóc podjąć decyzję, jaki rodzaj ubezpieczenia na życie do zakupu, zakładając, że zdecydujesz, że nie jest to potrzebne.

Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz ubezpieczenia na życie, to następnym krokiem jest poznanie różnych rodzajów ubezpieczeń na życie i upewnić się, że kupujesz właściwy typ polityki.

Celem Life Insurance i przyczyn może być konieczne

potrzebuje ubezpieczenia na życie różnić w zależności od sytuacji osobistej-ludzi, którym zależy na was. Jeśli nie masz na utrzymaniu, to prawdopodobnie nie potrzebują ubezpieczenia na życie. Jeśli nie generują znaczącą część dochodu twojej rodziny, to może być lub nie potrzebują ubezpieczenia na życie.

Jeśli wynagrodzenie jest ważne, aby wspierać swoją rodzinę, płacąc kredyt lub inne powtarzające się rachunki, lub wysyłając swoje dzieci do szkoły, należy rozważyć ubezpieczenie na życie jako sposób zapewnienia te zobowiązania finansowe objęte są w przypadku twojej śmierci.

Ile trzeba Coverage

Jest to trudne do zastosowania zasada, ponieważ kwota ubezpieczenia na życie trzeba zależy od czynników, takich jak innych źródeł dochodu, ile utrzymaniu masz, długów i Twojego stylu życia. Jednak ogólne wytyczne mogą okazać się przydatne jest uzyskanie takiej polityki, która byłaby warta od pięciu do 10-krotności swojej rocznej pensji w razie twojej śmierci. Poza tym wytyczne, może warto rozważyć konsultacji profesjonalnego planowania finansowego, aby określić, ile zasięg do uzyskania.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Kilka różnych rodzajów polis ubezpieczeniowych na życie są dostępne, w tym całe życie, życie, określenie zmiennej życia i powszechnego życia.

Całe życie oferuje zarówno korzyści śmierci i wartości pieniężnej, ale jest o wiele droższe niż inne rodzaje ubezpieczeń na życie. W tradycyjnych całych polis ubezpieczeniowych na życie, składki pozostanie taka sama, dopóki nie opłacił politykę. Sama polityka obowiązuje aż do śmierci, nawet po opłaceniu wszystkich składek.

Ten rodzaj ubezpieczenia na życie mogą być drogie, ponieważ ogromne prowizje (tysiące dolarów w pierwszym roku) i opłaty ograniczyć wartość pieniężną we wczesnych latach. Ponieważ te opłaty są wbudowane w skomplikowanych formuł inwestycyjnych, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak wiele pieniędzy idzie do kieszeni swojego Agenta ubezpieczeniowego.

Zmienna ubezpieczeń na życie, formą stałych ubezpieczeń na życie, budować rezerwy pieniężne, które można zainwestować w którejkolwiek z opcji oferowanych przez firmę ubezpieczeniową. Wartość swojej rezerwy gotówki zależy od tego jak dobrze te inwestycje robią.

Można zmieniać wysokość składki z powszechnych ubezpieczeń na życie, inną formę stałych ubezpieczeń na życie, wykorzystując część swoich zarobków zgromadzonych na pokrycie części kosztów premium. Można także zmieniać wysokość odprawy pośmiertnej. Na tej elastyczności, będziesz płacić wyższe opłaty administracyjne.

Niektórzy eksperci zalecają, że jeśli masz poniżej 40 lat i nie mają skłonność rodziną na choroby zagrażające życiu, należy zdecydować się na ubezpieczenia termin, który oferuje korzyści śmierci, ale nie ma wartości pieniężnej.

Koszty ubezpieczenia na życie

Najtańszy ubezpieczenie na życie może być z planem grupowego ubezpieczenia na życie pracodawcy, zakładając, że pracodawca oferuje jeden. Zasady te są zazwyczaj długoterminowe strategie, co oznacza, jesteś pokryty jak długo pracujesz dla tego pracodawcy. Niektóre zasady mogą być przekształcone w chwili rozwiązania.

Koszt innych rodzajów ubezpieczeń na życie jest bardzo zróżnicowana, w zależności od tego, ile można kupić, rodzaj polisy wybrać praktyki subemitenta, a ile firma płaci prowizji agenta. Koszty bazowe oparte są na tablicach aktuarialnych, które wystają swoją żywotność. osób z grupy wysokiego ryzyka, takich jak tych, którzy palą, mają nadwagę lub mieć niebezpieczny zawód lub hobby (na przykład, pływające), będą płacić więcej.

Polisy ubezpieczeniowe na życie często mają ukryte koszty, takie jak prowizje i dużych prowizji, że nie może dowiedzieć się o aż po zakupie polisy. Istnieje tak wiele różnych rodzajów ubezpieczeń na życie, a tak wiele firm, które oferują te zasady, które należy stosować płatnych tylko ubezpieczenia doradcą, który dla stałej opłaty, będzie badaniom różnych polityk dostępne dla ciebie i polecam ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Aby zapewnić obiektywność, twój doradca nie powinien być związany z żadnym konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym i nie powinni otrzymywać prowizję od każdej polityki.

Zdrowa 30-letni mężczyzna mógł spodziewać się zapłacić około 300 $ na rok za $ 300,000 termin ubezpieczenia na życie. Aby otrzymać taką samą ilość pokrycia w ramach polityki wartości pieniężnych będzie kosztować ponad $ +3.000.

Bottom Line

Przy wyborze ubezpieczenia na życie, korzystać z zasobów w Internecie, aby kształcić się na temat podstawy ubezpieczeń na życie, znaleźć brokera można zaufać, a następnie mieć zalecanych strategii oceniane przez fee-tylko ubezpieczenia doradcy.

Międzynarodowo znany doradca finansowy Suze Orman mocno wierzy, że jeśli chcesz ubezpieczenie, zakup termin; jeśli chcesz inwestycji, zakup inwestycji, a nie ubezpieczenia. Nie mieszać dwa. Chyba że jesteś bardzo bystry inwestor i zrozumieć wszystkie implikacje różnych rodzajów polis ubezpieczeniowych na życie, najprawdopodobniej należy zakupić termin ubezpieczenia na życie.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.