Jak zavést rozpočtování k svému partnerovi

Home » Budgeting » Jak zavést rozpočtování k svému partnerovi

Dostat svého partnera na stejné finanční stránce jako vy

Jak zavést rozpočtování k svému partnerovi

Jsi nadšený vytvořit rozpočet a správu peněz opatrně. Váš manžel naříká při představě. Co můžeš udělat?

Mnoho lidí se ocitnou v tomto přesném nesnázi každý den. Jeden z manželů nebo partner má tendenci být fiskálně-hlídal, zatímco druhá nevěnuje pozornost k penězům a posmívá myšlence drasticky řezání zpět.

Jak mohou dva z vás dostat finanční harmonii? Zde je několik tipů, které by mohly pomoci dostat svého manžela nebo partnera na palubě s myšlenkou rozpočtu.

1. Nastavte společný cíl

Neotvírejte konverzaci slovy: „Miláčku, myslím, že je třeba snížit zpět na X.“ prohlášením takhle rámy myšlenku rozpočtu a ukládání negativně. To dělá finančního řízení vypadat jako řetězec příkazů a strádání.

Místo toho otevřete konverzaci slovy: „Zlato, mluvme o některé z cílů chceme dosáhnout během příštích 5 až 10 let. To, co bychom chtěli dělat?“

Dva z vás by měl mít dlouhý rozhovor o tom, co vaše ideální život vypadá společně. Nezabývají peněz v tuto chvíli – jen mluvit o vizi. Zde je několik nápadů, které vám pomohou začít:

  • Chtěli byste strávit jeden měsíc cestovat po Evropě spolu?
  • Chtěli byste si koupit plachetnici a strávit několik měsíců v Karibiku?
  • Chtěli byste, aby zálohu na dům, nebo s nimi obchodovat až od aktuálního startér domov pro hezčí navždy domů?
  • Chtěli byste, aby splatit hypotéku úplně, nebo platit v hotovosti pro další vozidlo?
  • Chtěli byste vysoké školy finanční prostředky vaše dítě bude $ 25,000 plnější?
  • Chtěli byste do důchodu podle věku 55, založit svůj vlastní podnik, nebo vytvořit novou organizaci, neziskovou ve vaší obci?

Konzultovat své cíle bez dotyku na finanční aspekt. Zjistit, jaké vize a cíle, vy dva sdílení pro budoucnost.

2. Připojte peněžní hodnoty k vašim cílům

Poté, co jste se dohodli na své cíle pro budoucnost, zavést pojem peněz a vyjádřit to v realistických odhadů.

A 20% akontace na $ 200.000 domů, například, přichází na $ 40,000. Jeden-měsíční cestu po Evropě pro dvě osoby by mohlo přijít na $ 4,000 – $ 10000, v závislosti na úrovni luxus, kterou hledáte.

Placení v hotovosti na další vozidlo může stát mezi $ o 8000 až $ 20,000, v závislosti na tom, jaký typ vozidla budete chtít.

Předčasný odchod do důchodu by mohlo pant na maxing 401 (k) každý rok.

V tomto okamžiku máte čísla a máte časový rámec. Jednoduché členění vám může pomoci pochopit, kolik peněz budete muset vyčlenit každý měsíc za účelem dosažení svého cíle.

Úsporu $ 40,000 v průběhu příštích pěti let, například, vyžaduje ukládání $ 8,000 za rok, nebo 665 $ za měsíc. Chcete-li uložit tuto částku pro zálohu na domácí, nyní již víte, kolik budete muset dát stranou každý měsíc.

3. Diskuse o záchranu

Nyní, když máte konkrétní cíl měsíční úspory, měli byste diskutovat o tom, jak najít tyto peníze. Naznačují, řezání zpět na několika nákladů, vydělávat peníze navíc na boku, nebo kombinace obou, aby zasáhlo váš měsíční cíl úspor.

Váš manžel může být trochu na palubě nyní, protože konverzace není zarámovaný v podmínkách řezání zpět.

Konverzace je sestaven z hlediska obchodování jeden náklad za druhým. Buď můžete utratit $ 600 za měsíc jíst venku v restauracích, nebo můžete mít dostatek peněz, aby platbu dolů na úvod do pěti let. Na aktuální úroveň příjmů, můžete nemusí mít oba, ano, které byste dali přednost?

Tím, že formuje konverzaci, pokud jde o kompromisy, nikoli obětí, váš manžel je daleko více pravděpodobné, že bude vnímavý – zvláště pokud budete pracovat na dosažení cílů váš manžel je nadšena.

V případě, že vy dva jste se nerozhodli, na jehož cílem zaměřit se na, ať váš partner hovořit o tom, co on nebo ona si představuje. Budete moci říct, co oni jsou nejvíce nadšeni tím cíli, které byly vyvolány nejčastěji. Tento cíl je pravděpodobně ten, že budu nejšťastnější šetřit na.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.