Jaký je váš Net Worth? Přečtěte si, jak k výpočtu čisté jmění

Home » Budgeting » Jaký je váš Net Worth? Přečtěte si, jak k výpočtu čisté jmění

Co je Net Worth?

Jaký je váš Net Worth?  Přečtěte si, jak k výpočtu čisté jmění

Vaše čisté jmění může být velmi užitečným nástrojem při měření svou ekonomickou situaci a celkovou finanční pokrok z roku na rok. Vaše čisté jmění je v podstatě celkový součet všech vašich aktiv mínus svých závazků. Jinými slovy, vaše čisté jmění je postava dostanete, když sečtete vše, co vlastníte, z hodnoty svého domova v hotovosti na váš bankovní účet a pak odečíst od toho hodnota všech vašich dluhů, které mohou zahrnovat hypotéky, auto nebo studentské půjčky nebo dokonce kreditní karty zůstatky.

Teorie za výpočet čisté jmění

Teoreticky vaše čisté jmění je hodnota v hotovosti byste mít, pokud byste měli prodat vše, co vlastní, a vyplatila všechny své dluhy. V některých případech, toto číslo je ve skutečnosti negativní, což znamená, že vlastníte více závazků než aktiv. I když to není ideální situace, to je velmi běžné pro lidi právě z vysoké školy nebo datu zahájení své kariéry. V takovém případě se vaše čisté jmění je měřítkem toho, jak moc dluhu byste pořád dlužíš, pokud vyprázdnit své bankovní účty a prodal všechno, co vlastní, aby na své dluhy. I když žádný z nich není realistický scénář, jaké jsou vaše čisté jmění opatření je mnohem důležitější než (obvykle nereálné) předpokladů, které jsou vyrobeny, aby si na toto číslo.

Ve skutečnosti, když přijde na své finanční zdraví, tak říkajíc, není všudypřítomná magická čísla čisté jmění byste měli usilovat o, ale měli byste používat čisté jmění sledovat svůj pokrok z roku na rok, a doufejme, že vidět, že zlepšení a růst.

Jak vypočítat čisté jmění

Výpočet vaší čisté jmění může být jednoduchý proces, ale to vyžaduje, abyste shromažďovat všechny informace kolem vašich krátkodobá aktiva a závazky. Většina finančních plánovačů doporučujeme, aby svým klientům udržet bezpečnou složku s informacemi o všech finančních aktiv a pasiv, které mají být aktualizovány nejméně jednou za rok.

Shromažďování a organizování těchto informací může být trochu fuška na první pohled, ale zaručuje, že (a někdo jiný, kdo by ji mohly potřebovat jako svého manžela či finančním poradcem) mít přístup k informacím v případě potřeby. Ačkoli taková složka se dá proměnit v mnohem, výpočet vaší čisté jmění vyžaduje pouze základní finanční informace týkající se věci, které vlastní a dluh, který vám dlužím. Zde je návod, jak začít:

Spočítejte si Assets

  1. Začněte tím, že seznam vašich největších aktiv. Pro většinu lidí by to mohlo zahrnovat hodnotu svého domova, žádné nemovitostí nebo vozidel jako osobních automobilů nebo lodí. V případě, že vlastník firmy, tento seznam by také zahrnovat hodnotu jejich podnikání, která má svůj vlastní složitější výpočet. Ujistěte se, že budete používat přesné odhady tržních hodnot v současných dolarech.
  2. Dále budete chtít shromáždit své nejnovější prohlášení pro více likvidních aktiv. Tato aktiva zahrnovat kontrolu a spořící účty, hotovost, CD nebo další investice, jako jsou makléřské účty nebo penzijních účtů.
  3. A konečně, za výpis jiných osobních předmětů, které mohou být hodnoty. Ty by mohly zahrnovat cenné šperky, mince sbírky, hudební nástroje, atd Nemusíte rozepsat všechno, ale můžete zkusit do seznamu položek, které jsou v hodnotě $ 500 nebo více.
  4. Teď si všechna aktiva, které jste uvedli v prvních třech krocích a přidat je dohromady. Toto číslo představuje vaše celková aktiva.

Spočítejte si Závazky

  1. Opět platí, že začít s hlavními nesplacených závazků, jako je například zůstatek na vaší hypotéky nebo půjčky na auta. Seznam těchto úvěrů a jejich nejaktuálnější bilance.
  2. Dále seznam všech svých osobních závazků, jako jakýkoli zůstatek na vaší kreditní karty, studentské půjčky, nebo jakékoliv jiné dluhu můžete dlužíte.
  3. Nyní se sčítají zůstatky na všech závazků, které jste uvedli výše. Toto číslo představuje své celkové závazky.

Spočítejte si čisté jmění

  1. Pro výpočet čisté jmění, jednoduše odečíst celkové závazky z celkových aktiv. Pro toto cvičení, nezáleží na tom, jak velký nebo jak malý počet. To nemusí nutně jedno, jestli je číslo záporné. Vaše čisté jmění je jen výchozím bodem pro něco srovnávat proti v budoucnu.
  2. Tento postup opakujte jednou za rok a porovnat jej s číslem v předchozím roce. Porovnáním dvou, pak můžete určit, zda se dosahuje pokroku, nebo jak dále vzadu na vašich cílů.

Další Net Worth tipy:

Být konzervativní odhady, a to zejména s domácími a vozidel hodnot. Nafukuje hodnotu velkého majetku může vypadat dobře na papíře, ale nemusí malovat přesný obraz svého čistého jmění.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.