Je to chytřejší používat debetní karty nebo kreditní karta?

Home » Credit and Debt » Je to chytřejší používat debetní karty nebo kreditní karta?

Je to chytřejší používat debetní karty nebo kreditní karta?

Ačkoli oni mohou vypadat úplně stejně zastrčený uvnitř vaší peněženky, platební karty a debetní karty představují dva velmi odlišné typy platebních metod.

Použití debetní karty se podobá platbě v hotovosti nebo staromódní kontrolu papíru. Debetní karta (který je také odlišný od předplacené debetní karty) je vázána na váš bankovní účet, a když uděláte nákup, finanční prostředky jsou staženy z disponibilní zůstatek.

Kreditní karty, na druhé straně, pracují zcela odlišně. Použijete-li kreditní kartu k nákupu, jste v podstatě brát si půjčku od vašeho vydavatele kreditní karty, které budete později byl povinen splatit. Že půjčka je čerpána z předem stanovené částky, oficiálně nazvaný svůj úvěrový limit. To může být splacena, a pak znovu upozorněny. Tato situace může nastat znova a znova po tolik let, kolik chcete používat kartu.

Jako u všech finančních produktů, tam jsou výhody a nevýhody spojené s oběma debetních a kreditních karet. Pokud již máte nějaké předsudky, jaký typ plastu je nejlepší, se snaží nastavit ty stranou na chvíli a podívejte se na výhody a nevýhody každé platební metoda nabízí.

Ochrana proti podvodům

Kreditních karet a podvodů debetní karta je bohužel poměrně časté. Nikdo není imunní. Byl jsem obětí podvodu kreditní karty příliš mnohokrát počítat. Šance jsou docela slušné, že jste se již setkali s neautorizovanou platbu na nějakém místě, možná vícekrát. Naštěstí, když se údaje o kreditní kartě ohrožena nebo odcizení, budete velmi dobře chráněna z finančního hlediska.

Zákon Fair Credit Billing (FCBA) je federální zákon, který vás chrání v případě, že budete prožívat krádež kreditní karty či podvod. Dle FCBA Pokud nahlásit neautorizované platby do svého vydavatele karty do 60 dnů, vaše odpovědnost za podvodné transakce je omezena na $. 50

Na vrcholu ochran FCBA všechny čtyři z hlavních kreditních karet sítích (Visa, MasterCard, American Express a Discover) mají politiku nulové odpovědnosti za podvod. Ve skutečnosti, budete pravděpodobně nikdy platit ani cent, pokud nahlásit podvody s kreditními kartami okamžitě. A peníze, které byly ukradeny nebo „použitý“ bez vašeho souhlasu, není ve skutečnosti vaše peníze – to je peněz na vydavatele karty.

Stojí za to poznamenat, že zákon o elektronického převodu finančních prostředků (EFTA) vás chrání před neautorizovanými transakcemi debetními kartami stejně. Nicméně ochrana Kontrolním jsou méně robustní.

Například v rámci EFTA Vaše odpovědnost za neautorizované transakce stoupá do výše $ 500 místo $ 50, pokud budete čekat déle než dva pracovní dny oznámit podvod. Také, na rozdíl od podvody s kreditními kartami, kdy dochází k neoprávněným debetní transakce, je to vaše peníze, který byl ukraden. To by mohlo vést k celé řadě dalších problémů, pokud například, že nemáte přístup k finančním prostředkům, které by měly být na váš bankovní účet, pokud nájemné, účty, nebo jiné finanční závazky splatné.

Credit Building

Další výhodou otevřením a použitím kreditní karty zodpovědně je skutečnost, že přitom má potenciál, který vám pomůže vytvořit silnější úvěru. Udržujte své zůstatky kreditní karty s nízkou, a pokud možno se vyplatila v plné výši každý měsíc, a vynaloží veškeré jednotné platby na čas. Budete pravděpodobně vidět na tyto účty mají pozitivní vliv na vaše kreditní skóre v průběhu času.

Obrubníky přečerpání

Hlavní výhodou, že lidé spojují s pomocí debetní karty přes kreditní karty je skutečnost, že debetní karty odradit přečerpání, nebo dokonce činí nemožným. V některých případech nemusí být velký Money Manager, ale pokud se rozhodnete použít debetní kartu, alespoň nebudete jít do dluhu.

Mezitím někteří 29 milionů Američanů provedeny rovnováhu kreditní karty po dobu dvou nebo více let, což znamená, že oni jsou chronicky utrácet více, než si mohou dovolit.

Ale je pravdou, že pokud máte přečerpání problém, debetní karta nebude ve skutečnosti opravit. To bude pouze omezit své výdaje na rovnováhu ve svém běžném účtu. Na druhou stranu, můžete otevřít účet kreditní karty se záměrně dolní mez a možná i dosáhnout stejného cíle a přitom se těší lepší ochranu proti podvodům.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.