Je to múdrejší používať debetné karty alebo kreditná karta?

Home » Credit and Debt » Je to múdrejší používať debetné karty alebo kreditná karta?

Je to múdrejší používať debetné karty alebo kreditná karta?

Hoci oni môžu vyzerať úplne rovnako zastrčený vo vnútri vašej peňaženky, platobné karty a debetné karty predstavujú dva veľmi odlišné typy platobných metód.

Použitie debetné karty sa podobá platbe v hotovosti alebo staromódny kontrolu papiera. Debetná karta (ktorý je tiež odlišný od predplatené debetnej karty) je viazaná na váš bankový účet, a keď urobíte nákup, finančné prostriedky sú stiahnuté z disponibilný zostatok.

Kreditné karty, na druhej strane, pracujú úplne odlišne. Ak použijete kreditnú kartu k nákupu, ste v podstate brať si pôžičku od vášho vydavateľa kreditnej karty, ktoré budete neskôr bol povinný splatiť. Že pôžička je čerpaná z vopred stanovenej sumy, oficiálne nazvaný svoj úverový limit. To môže byť splatená, a potom znova upozornené. Táto situácia môže nastať znova a znova po toľko rokov, koľko chcete používať kartu.

Ako u všetkých finančných produktov, tam sú výhody a nevýhody spojené s oboma debetných a kreditných kariet. Ak už máte nejaké predsudky, aký typ plastu je najlepšie, sa snažia nastaviť tie stranou na chvíľu a pozrite sa na výhody a nevýhody každej platobná metóda ponúka.

Ochrana proti podvodom

Kreditných kariet a podvodov debetná karta je bohužiaľ pomerne časté. Nikto nie je imúnny. Bol som obeťou podvodu kreditnej karty príliš mnohokrát počítať. Šance sú celkom slušné, že ste sa už stretli s neautorizovanú platbu na nejakom mieste, možno viackrát. Našťastie, keď sa údaje o kreditnej karte ohrozená alebo odcudzenia, budete veľmi dobre chránená z finančného hľadiska.

Zákon Fair Credit Billing (FCBA) je federálny zákon, ktorý vás chráni v prípade, že budete prežívať krádež kreditnej karty či podvod. Podľa FCBA Ak nahlásiť neautorizované platby do svojho vydavateľa karty do 60 dní, vaša zodpovednosť za podvodné transakcie je obmedzená na $. 50

Na vrchole ochrán FCBA všetky štyri z hlavných kreditných kariet sieťach (Visa, MasterCard, American Express a Discover) majú politiku nulovej zodpovednosti za podvod. V skutočnosti, budete pravdepodobne nikdy platiť ani cent, ak nahlásiť podvody s kreditnými kartami okamžite. A peniaze, ktoré boli ukradnuté alebo “použitý” bez vášho súhlasu, nie je v skutočnosti vaše peniaze – to je peňazí na vydavateľa karty.

Stojí za to poznamenať, že zákon o elektronického prevodu finančných prostriedkov (EFTA) vás chráni pred neautorizovanými transakciami debetnými kartami rovnako. Avšak ochrana Kontrolným sú menej robustné.

Napríklad v rámci EFTA Vaša zodpovednosť za neautorizované transakcie stúpa do výšky $ 500 miesto $ 50, ak budete čakať dlhšie ako dva pracovné dni oznámiť podvod. Tiež, na rozdiel od podvody s kreditnými kartami, kedy dochádza k neoprávneným debetné transakcie, je to vaša peniaze, ktorý bol ukradnutý. To by mohlo viesť k celej rade ďalších problémov, ak napríklad, že nemáte prístup k finančným prostriedkom, ktoré by mali byť na váš bankový účet, ak nájomné, účty, alebo iné finančné záväzky splatné.

Credit Building

Ďalšou výhodou otvorením a použitím kreditnej karty zodpovedne je skutočnosť, že pritom má potenciál, ktorý vám pomôže vytvoriť silnejší úveru. Udržujte svoje zostatky kreditnej karty s nízkou, a pokiaľ možno sa vyplatila v plnej výške každý mesiac, a vynaložia všetko jednotnej platby na čas. Budete pravdepodobne vidieť na tieto účty majú pozitívny vplyv na vaše kreditné skóre v priebehu času.

obrubníky prečerpanie

Hlavnou výhodou, že ľudia spájajú s pomocou debetnej karty cez kreditné karty je skutočnosť, že debetné karty odradiť prečerpanie, alebo dokonca činí nemožným. V niektorých prípadoch nemusí byť veľký Money Manager, ale ak sa rozhodnete použiť debetnú kartu, aspoň nebudete ísť do dlhu.

Medzitým niektorí 29 miliónov Američanov vykonané rovnováhu kreditnej karty po dobu dvoch alebo viacerých rokov, čo znamená, že oni sú chronicky míňať viac, než si môžu dovoliť.

Ale je pravdou, že ak máte prečerpanie problém, debetná karta nebude v skutočnosti opraviť. To bude len obmedziť svoje výdavky na rovnováhu vo svojom bežnom účte. Na druhú stranu, môžete otvoriť účet kreditnej karty sa zámerne dolná hranica a možno aj dosiahnuť rovnaký cieľ a pritom sa teší lepšiu ochranu proti podvodom.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.