Je úvěr pojistná ochrana stojí za to stojí?

Home » Credit and Debt » Je úvěr pojistná ochrana stojí za to stojí?

Je úvěr pojistná ochrana stojí za to stojí?

Pojištění úvěru je navržen tak, aby vstoupit do hry a pokrýt měsíční splátky a chránit před výchozím nastavení v případě, že cokoli od ztráty zaměstnání na oslabující nemoc a dokonce i smrt. Zdá se to jako dobrý nápad přihlásit se na to, když si vzít půjčku, ať už je to hypotéka na nový domov, nebo osobní půjčku konsolidovat zůstatky kreditní karty, není to?

Zatímco tam jsou výhody tohoto typu ochrany, je tu také dlouhý seznam důvodů, aby pečlivě přemýšlet před podpisem na tečkovanou čáru, včetně skutečnosti, že existují lepší možnosti tam, že vás a vaši rodinu ochrání příměji a důkladně v událost nečekané.

Tyto typy politik pojištění úvěru k dispozici

Vzhledem k tomu, vysvětluje Federal Trade Commission (FTC) , existuje několik typů pojištění úvěru (také známý jako pojištění úvěru), k dispozici pro spotřebitele. Možnosti zahrnují úvěrové životní pojištění; pojištění úvěrového postižení; nedobrovolné pojištění v nezaměstnanosti a konečně pojištění úvěrového majetku.

Žádný z nich by měl být zaměňována s vlastní pojištění hypoték, jinak známý jako PMI, který je obvykle podmínkou pro kupců domů a bytů, kteří kladou méně než 20% dolů na domácí nákup.

klesající podmínky

Mezi nevýhody úvěru nebo úvěrového pojištění je klesající hodnota politiky, říká Kathleen Fish, certifikovaný finanční plánovač a prezident Fish and Associates.

Co to přesně znamená?

V nejjednodušším slova smyslu, to znamená, že budete vždy platit stejnou částku za měsíční prémie a to navzdory skutečnosti, že částka obličej nebo výhoda poskytovaná v rámci politiky klesá s každou další platbou, vysvětlil Ryba. Naznačuje, že úroveň dlouhodobé politiky, které platí v plné nominální hodnotu této politiky pro život politického hlediska jsou často lepší volbou.

Zhaneta Gechev of One Stop Životní pojištění nabízí podobnou kritiku úvěrového pojištění a říká, že je vášnivý vzdělávání spotřebitelů ohledně nedostatků těchto politik.

„Například, můžete začít s $ 200.000 politiky a jste vždy platit stejné pojistné. Nicméně, v číslech X let, vaše politika by mohla stát za polovinu toho, co jste nastupuje,“řekl Gechev. „Proč platit za stejnou cenu nižší krytí?“

politika Příjemce

Ještě jeden důležitý rozdíl pochopit, o úvěrovém pojištění je, kdo těží z politiky. Odpověď je banka nebo věřitele, ne vy, a ne vaši rodinní příslušníci.

Jinými slovy, se standardním životní pojistky, například, dostanete k výběru příjemců. „Dostanete se název příjemce, který zase může splatit půjčku a udržet ten rozdíl,“ řekl Ryba.

Ale s úvěrového pojištění, banka nebo věřitele je jediným příjemcem. Chcete-li tento bod jasnější, pokud se pominou před Vaší hypotéky se vyplatila, například, bude hypoteční pojištění zaplatí dlužné částky na domácnost. A je to.

„Ale to nemusí být to, co vaše rodina potřebuje v danou chvíli,“ vysvětlil Gechev. „Váš manžel nebo rodiče nebo děti budou potřebovat peníze na platit za pohřeb. A jak všichni víme, že nejsou levné.“

Přežívající členové rodiny se mohou také muset platit účty za lékařskou péči a další náklady.

„Pro mě, jako spotřebitele, chci udržet kontrolu rozhodnutí o tom, jak jsou finanční prostředky vynakládány,“ pokračoval Gechev. A tím se rozhodly pro úvěrové pojištění, spíše než tradiční životní pojištění nebo zdravotního postižení politiky, ztratíte, že kontrola, protože příjemce je půjčující instituce.

Post-Nárok upisování

Pro všechny peníze budete platit do úvěrového pojištění, není žádná záruka, že bude skutečně vás krýt v čase potřeby, říká Angela Bradford, světové finanční skupiny.

„Společnosti rozhodnout v době reklamace v případě, že osoba byla pojistit. Ne vždy vyplatit,“řekla. „Většina z nich je takto nastaven. V době, kdy se něco děje, je, když se společnost rozhodne, jestli jdou vyplatit půjčku či hypotéku … V případě, že klient měl v minulosti zdravotní problémy, firmy odejít bez placení ven.“

Chcete-li se vyhnout toto úskalí, ještě před registrací pro politiky žádat o upisování postupy společnosti, konkrétně zda politiky jsou upsány při aplikaci pro nebo jsou-li nároky podána, řekl Sarah Jane Bell, finanční poradce s Sun Life Financial.

„Často se to uzavřít po bodu, takže pokud jste měl zdravotní problém není popsán na použití, může být žádost zamítnuta, i po zaplacení pojistného spolu,“ řekl Bell.

Ty už možná krytí, které potřebujete

Mnozí spotřebitelé si neuvědomují, že oni už mají pokrytí nutné zaplatit hypotéku nebo jiný úvěr v případě nouze.

Toto krytí je dodáván v podobě dalších politik (myslím: Životní pojištění, invalidní pojištění) a často se tyto ostatní politiky mají navíc tu výhodu, že nevyžaduje finanční prostředky budou použity výhradně na splacení vašeho úvěru, jak již bylo diskutováno.

„Při nákupu pojištění schopnosti úvěr, nejprve zkontrolovat aktuální životní pojištění, invalidní pojištění a další pokrytí zjistit, jestli budete opravdu potřebovat další pokrytí pro váš úvěr,“ naznačuje Kathryn Časná, pojišťovací specialista TermLife2Go.com.

Většina zaměstnavatelů, například nabízejí zaměstnancům možnost podepsat-up pro krátkodobé invalidity a pojištění v nezaměstnanosti v průběhu on-stravování a může nabídnout dlouhodobé politiky v oblasti zdravotního postižení, jakož řekl Časná.

Minimálně nakupovat za pojištění úvěru

Pokud si přesto rozhodnout, že politika ochrany půjčka je nejlepším řešením pro vás, je důležité, aby se mohli porozhlédnout, identifikace nejlepší cenu a správné pokrytí pro danou situaci.

Mnoho ochrana úvěr pojistné plány stojí kolem 0,2% na 0,3% z výše úvěru nebo hypotéky, řekl Jared Weitz, CEO a zakladatel společnosti United Capital Source.

„Cena se bude lišit v závislosti na době trvání plánu, velikosti a úrovně krytí,“ vysvětluje Weitz.

Také jako součást výzkumného procesu, ujistěte se, že jste stále správný typ politiky, řekl Časná.

„Úvěrové životní pojištění vyplácí pouze tehdy, pokud zemřete. Credit invalidity vyplácí pouze tehdy, pokud nemůže pracovat z důvodu zdravotního postižení, zatímco nedobrovolná pojištění v nezaměstnanosti vyplácí, pokud ztratíte práci z jakéhokoli důvodu, že to není vaše vina,“vysvětlil Časná.

Zkontrolujte své politiky pečlivě, aby zajistily, že bude pokrývat své obavy. Některé politiky úvěr postižení, například, nebude platit, jestli budete pracovat na částečný úvazek, jsou osoby samostatně výdělečně činné, nebo vaše neschopnost práce je vzhledem k dříve existující zdravotní stav.

„Přečtěte si drobným písmem před registrací, musíte být vědomi toho, co politika skutečně kryje a na základě jakých důvodů jste schopni podat stížnost,“ řekl Weitz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.