Jest mądrzejszy używać karty karta płatnicza lub kredytowa?

Home » Credit and Debt » Jest mądrzejszy używać karty karta płatnicza lub kredytowa?

Jest mądrzejszy używać karty karta płatnicza lub kredytowa?

Choć mogą one wyglądać dokładnie tak samo schowany wewnątrz portfela, karty kredytowe i karty debetowe stanowią dwa bardzo różne rodzaje metod płatności.

Przy użyciu karty debetowej jest podobna do płacenia gotówką lub czekiem starej papierowej. Karta kredytowa (który jest również różni się od prepaid karty debetowej) jest przywiązany do swojego konta bankowego, a po dokonaniu zakupu, środki zostały wycofane z dostępnego salda.

Karty kredytowe, z drugiej strony, działają zupełnie inaczej. W przypadku korzystania z karty kredytowej, aby dokonać zakupu, jesteś w istocie zaciągnięcie pożyczki od wystawcy karty kredytowej, który będziesz później wymaganej spłacić. Że pożyczka jest pobierana z góry określonej kwoty, formalnie zwany limit kredytowy. To może być zwrócona, a następnie wyciągnąć ponownie. Może to nastąpić w kółko przez tyle lat, ile chcesz korzystać z karty.

Podobnie jak wszystkie produkty finansowe, są plusy i minusy związane zarówno z kart debetowych i kredytowych. Jeśli masz już jakieś wcześniej pojęcia o jaki rodzaj plastiku jest najlepszy, spróbuj ustawić te na chwilę na bok i spojrzeć na korzyści i wad każdej metody płatności ma do zaoferowania.

Ochrona przed oszustwami

kart kredytowych i oszustw karta debetowa jest niestety dość powszechne. Nikt nie jest odporny. Byłem ofiarą oszustwa karty kredytowej zbyt wiele razy, aby zliczyć. Szanse są całkiem przyzwoite, które zostały już omówione nieautoryzowanych opłat w pewnym momencie, być może wiele razy. Na szczęście, gdy dane karty kredytowej jest zagrożona lub skradziony, jesteś bardzo dobrze zabezpieczony z punktu widzenia finansowego.

Credit Billing Act Fair (FCBA) jest prawo federalne, które chroni Cię w przypadku wystąpić kradzieży karty kredytowej lub oszustwa. Na tej FCBA, jeśli zgłosić nieautoryzowane obciążenia na kartę emitenta w ciągu 60 dni, odpowiedzialność za transakcje oszukańcze jest ograniczona do 50 $.

Na szczycie zabezpieczeń FCBA, wszystkie cztery główne sieci kart kredytowych (Visa, MasterCard, American Express i Discover) posiadać politykę zerowej odpowiedzialności oszustwa. W rzeczywistości, to prawdopodobnie nigdy nie płacić ani grosza, jeśli zgłosić nadużyć kart kredytowych szybko. A pieniądze, które zostały skradzione lub „używane” bez Twojej zgody nie jest tak naprawdę pieniądze – to pieniądze na karty emitenta.

Warto zauważyć, że ustawa elektronicznego transferu środków (EFTA) chroni przed nieautoryzowanymi transakcjami kartami debetowymi jak również. Jednak ochrona EFTA są mniej wytrzymałe.

Na przykład, w ramach EFTA, swoją odpowiedzialność za nieautoryzowane transakcje wspina się do 500 $ zamiast 50 $ jeśli czekać dłużej niż dwa dni robocze zgłosić oszustwo. Ponadto, w przeciwieństwie do nadużyć kart kredytowych, debetowych, gdy występują transakcje nieautoryzowane, to jest twój pieniądze, co zostało skradzione. Może to prowadzić do wielu innych problemów, jeśli na przykład, nie mają dostępu do środków, które powinny być na koncie bankowym, gdy czynsz, rachunki lub inne zobowiązania finansowe stają się wymagalne.

Budynek kredyt

Inną zaletą otwierania i korzystania z karty kredytowej w sposób odpowiedzialny jest fakt, że ten sposób ma potencjał, aby pomóc zbudować silniejszą kredytu. Miej salda karty kredytowej niskie, a najlepiej spłacone w całości każdego miesiąca, i dołożyć wszelkich jednolitej płatności na czas. Jesteś prawdopodobnie zobaczyć rachunki te mają pozytywny wpływ na ocenę kredytową w czasie.

ograniczenie nadmiernych wydatków

Podstawową zaletą, że ludzie kojarzą z użyciem kart debetowych na karty kredytowe, jest fakt, że karty debetowe zniechęcać nadmierne wydatki, a nawet czynią niemożliwym. Może nie być to świetny menedżer pieniądze, ale jeśli zdecydują się korzystać z karty debetowej, przynajmniej nie będziesz wchodząc długu.

Tymczasem około 29 milionów Amerykanów prowadzone saldo karty kredytowej dla dwóch lub więcej lat, co wskazuje, że są one przewlekle wydawać więcej niż mogą sobie pozwolić.

Jednak prawdą jest, że jeśli masz przekroczenia problem, karty debetowej nie będzie faktycznie naprawić. Będzie ona jedynie ograniczyć swoje wydatki do salda na koncie kontroli. Z drugiej strony, można otworzyć rachunek karty kredytowej z niskim limitem i celowo może osiągnąć ten sam cel, a jednocześnie cieszyć lepszą ochronę nadużyć.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.