Juridiski manipulēt akciju cenas, un kā rīkoties ar tām

Home » Investing » Juridiski manipulēt akciju cenas, un kā rīkoties ar tām

Institucionālie investori var pārvietot akciju cenas savā labā

Juridiski manipulēt akciju cenas, un kā rīkoties ar tām

Manipulēšana akciju cenas faktiski ir diezgan viegli, un tas ir darīts biežāk, nekā jūs varētu domāt. Sasniegt to pilnīgi likumīgā veidā nav grūtāk.

Par individuālajiem akciju investoriem problēma viņiem nav viegli piekļūt šiem paņēmieniem un, līdz ar to, tie bieži nonāk pie zaudētāja beigās šīm shēmām. Šis ir viens no tiem gadījumiem, kad ir maz zināšanu, var iet ļoti tālu.

Pamata process

Ir daudzi veidi, kā paveikt to pašu rezultātu, un tas viens ir diezgan pamata, bet tā darbojas, un tas ir salīdzinoši viegli paveikt. Lūk, kas notiek.

Teiksim, ka liels institucionālais investors riska ieguldījumu fondu, kopieguldījumu fondi un apdrošināšanas uzņēmumu nulles, kas par krājumu, ka tas pieder, un tas sāk pārdot. Tā kā investors izgāztuves krājumus uz tirgu, cena, protams, sāk pikēt. Citi investori varētu paniku tāpēc tagad viņi sāk izkraut krājumu, kā arī. Tā rezultātā, cena turpina samazināties.

Kādā brīdī, institucionālā investors nolemj, ka ir pienācis laiks, lai pārietu atpakaļ un tas sākas agresīva pirkšanas programmu. Drīz citi ieguldītāji ievērosiet, ka cena pieaug atkal, un viņi arī sāk pirkt. Tas arī nospiež cenu uz augšu augstāk.

Cikls var sākt no jauna, kad cena ir pietiekami augsta, un tā bieži dara.

Kas notika šeit?

Kas ir noticis, ka institucionāls investors, izmantojot savu pirktspēju, ir spēja vadīt cenas uz leju un pēc tam pirkt atpakaļ krājumu par zemu cenu.

Tā jāj to cenu uz augšu, kā citi pievienoties rallijs un kabatas dūšīgs peļņu, kā rezultātā. To sauc par katapulta efekts, un tas bija labi aprakstīts daudz citēto rakstu  ar Jason Schwarz atpakaļ 2009. Viņš bija, kas attiecas tieši uz Apple akciju.

Vai tas ir likumīgs? Jā. Vai jūs varat braukt vilnis, too?

Varbūt, bet vēl svarīgāk, jūs varat mācīties no tā.

Kas tajā par individuālajam investoram?

Tas pats scenārijs notiek ar citiem krājumiem, kā arī, un tur ir mācība šeit individuālajiem investoriem. Par vidusmēra ieguldītājam mācība nekad paļauties uz īstermiņa ieguvumiem krājuma jo tie varētu izgarot ļoti ātri par to, ko, šķiet, nav skaidrs iemesls. Jūs varat paļauties uz tur ir pakārtota iemesls. Jūs vienkārši varētu nezināt, kas tas ir tajā laikā.

Ja jums ir labas peļņu ar krājumu, jūs varētu vēlēties apsvērt dažus pie galda, pārdodot daļu no savām saimniecībām. Tādā veidā, ja akciju tiek izmantota manipulējot shēmā, vai kaut kas cits, kas notiek, kas izraisa cenu kritums, ko esat iemūžinājis daļu savu peļņu un izvairīties daži zaudē.

Piezīme: Vienmēr konsultēties ar finanšu speciālistam visvairāk up-to-jaunāko informāciju un tendencēm. Šis raksts nav ieguldījumu konsultācijas, un tas nav paredzēts kā ieguldījumu konsultācijas. 

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.