Když Je bezpečné zavření kreditní karty?

Home » Credit and Debt » Když Je bezpečné zavření kreditní karty?

Když Je bezpečné zavření kreditní karty?

Budete tvrdě pracovat na udržení dobré kreditní skóre, ale pravdou je, že ani jeden zdánlivě nevinný omyl má potenciál vrátit zpět své úsilí. Úvěrové chyby, jako je pozdní platby, sběrné účty, nebo maxing své kreditní karty může rychle proměnit své minulosti působivé kreditní skóre do něčeho mnohem méně atraktivní. To znamená, že vyšší úrokové sazby pro budoucí půjčky, které mohou přidat až tisíce dolarů navíc placených úroků.

Uzavření staré kreditní karty, účty, je jiná úvěrová omyl, který má potenciál, aby vám snížit skóre. Ale to není záruka, že se to stane. Máte-li účet, kreditní karty, které chcete nebo potřebujete uzavřít, existují preventivní opatření, kterými můžete chránit své kreditní skóre a zároveň zbavit se nežádoucího účtu.

Proč Uzavření kreditní karty může ublížit své kreditní skóre

K dispozici je poměrně tvrdohlavý kreditní mýtus o dopadu uzavření účtu kreditní karty a co to znamená pro vaše skóre. Mýtus je, že při zavření starý účet kreditní karty, ztratíte výhodu věku účtu.

Credit scoring modely, jako Fico a VantageScore skutečně zvážit věk nejstaršího účtu a průměrný věk svých účtech při výpočtu vaší kreditní skóre. Nicméně, zrušení účtu neodstraní jeho historii – včetně jeho věku – z vaší kreditní zprávy.

Nejenom, že historie uzavřeného účtu zůstane na vaší kreditní zprávy, ale modely credit scoring bude i nadále zvažovat stáří účtu stejně. A ještě lépe, uzavřený účet pokračuje věku. Takže, pokud jste uzavřel pět let staré kreditní karty dnes … za 12 měsíců to bude šest let staré kreditní karty.

Teď, když jsme odhalil mýtus, tady je skutečný důvod, proč zavírání ten starý účet kreditní karta může ublížit své skóre: modely credit scoring uvažovat o vztahu mezi bilancí a úvěrových limitů na vaše účty kreditních karet. Přesněji řečeno, bude model credit scoring vypočítat revolvingový poměr využití nebo, jinými slovy, kolik dostupný kredit využívají ve formě zůstatků kreditních karet.

Poměr se vypočítá sečtením zůstatků na plast a vydělením toto číslo součtem všech svých úvěrových limitů – a to i na dosud otevřených karet, které jste neužívají. To znamená, že iv případě, že nepoužíváte kartu, nevyužitý úvěrový limit pomáhá udržet tento poměr využití nižší. Zavřete-li tento účet, budete okamžitě ztrácejí hodnotu nevyužité úvěrového limitu, a vaše skóre bude pravděpodobně klesat nějakou částku. To je důvod, proč jste se často přečíst články o nebezpečí uzavření účtů kreditních karet.

Proč byste mohli potřebovat zavřete kreditní kartou

Ve většině případů není vhodné uzavřít nepoužívané účet kreditní karty z důvodu možného negativního dopadu na vaší kreditní skóre. Pokud to není opravdu nutné, asi byste měli nechat své kreditní karty účty otevřené.

Existují však výjimky z tohoto pravidla.

Možná budete muset po rozchodu uzavřít společný účet kreditní karty. Dalším případem, kdy budete chtít uzavřít účet kreditní karty může být, když máte kartu v peněžence s neatraktivní roční poplatek. A může dojít k náhodnému uzavření účtu tím, že se pomocí karty na nějakou delší dobu. Vydavatelé karet nenávidí nečinnost, protože nečinnost znamená žádné příjmy.

Jak zavřít starý účet kreditní karty co nejbezpečněji

Bez ohledu na váš důvod pro uzavření účtu kreditní karty, s správné plánování je možné tak učinit s malou nebo žádnou škodu kreditní skóre.

Nezapomeňte, že skutečným důvodem uzavření starého účtu by mohlo poškodit vaše kreditní skóre je, že uzavření účtu by mohlo zvýšit svůj revolvingový poměr využití. Nicméně, pokud jsou všechny vaše kreditní karty již $ 0 rovnováhu, pak uzavření nepoužívané účtu nebude zvyšovat poměr využití. Z tohoto důvodu uzavření účtu bude pravděpodobně mít žádný vliv na vaše kreditní skóre v této situaci.

Jen aby bylo bezpečné, pokud jste opravdu usiluje o uzavření účtu kreditní karty byste měli přemýšlet o načasování. Nezavírejte kartu, pokud uvažujete o podání žádosti o úvěr nebo jinou kartu. Vyčkejte, dokud zavření z úvěru a zavřete účet. Tímto způsobem můžete ušetřit případného poklesu skóre pro poté, co již byla schválena.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.