Keď by ste mali mať životné poistenie? Aké sú rôzne možnosti?

Home » Insurance » Keď by ste mali mať životné poistenie? Aké sú rôzne možnosti?

Vaše poistenie Strategy Life – Ako vedieť, ak potrebujete životné poistenie

Všetko, čo potrebujete vedieť o životnom poistení

Životné poistenie je navrhnutý tak, aby chrániť vašu rodinu a ďalších ľudí, ktorí sa môžu spoľahnúť na vás finančnú podporu. Životné poistenie vyplatiť dávka pri úmrtí na príjemcu životnej poistky.

Za tie roky, životné poistenie sa tiež zmenil poskytnúť možnosti pre budovanie bohatstvo, alebo oslobodené od dane investície.

Kto potrebuje životné poistenie FAQ

Je životné poistenie len pre ľudí, ktorí majú rodinu na podporu? Kedy by ste mali kúpiť životné poistenie? Prejdeme týchto otázok a spoločných scenárov, kedy životné poistenie je dobrý nápad kúpiť na základe rôznych situáciách. Tento zoznam vám pomôže rozhodnúť, či je čas pre vás kontaktovať svojho finančného poradcu a začať uvažovať o možnostiach životného poistenia.

Musím životné poistenie Ak nemám rodinní príslušníci?

Existujú prípady, keď životné poistenie môže byť prínosné, aj keď nemajú žiadne rodinných príslušníkov, z ktorých najzákladnejšie bude pokrývať svoje vlastné nákladov spojených s pohrebom. Tam môže byť mnoho ďalších dôvodov príliš. Tu sú niektoré pokyny, ktoré vám pomôžu rozhodnúť, či životné poistenie je tou pravou voľbou pre vás:

V akej životnej fáze mali by ste si kúpiť životné poistenie?

Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť o životnom poistení je, že mladšie a zdravšie ste, tým lacnejšie je.

Najlepšie životné poistenie voľbou pre vás bude závisieť na:

  1. Prečo chcete, aby sa životné poistenie (stavať bohatstvo, k ochrane majetku, zabezpečiť pre vašu rodinu?)
  2. Aké sú vaše situácia je
  3. V akej fáze života ste v (máte deti, ste v škole, ste začatie podnikania, kúpu domu, ženiť, atď.)
  4. Kolko mas rokov
 

10 rôznych situáciách a spôsoby, ako môžete použiť životné poistenie

Tu je zoznam ľudí, ktorí by mohli potrebovať životné poistenie v rôznych fázach života, a prečo by ste chceli kúpiť životné poistenie v týchto fázach. Tento zoznam vám pomôže zvážiť rôzne dôvody k nákupu životné poistenie, a ktoré vám pomôžu zistiť, či je na čase, aby si sa pozrel do nákupu životné poistenie, alebo nie.

Finančný poradca alebo životné poistenie zástupca môže tiež pomôcť preskúmať rôzne možnosti životného poistenia a mala by byť vždy konzultovať ich profesijné názory, ktoré vám pomôžu urobiť rozhodnutie.

1. Začiatok Rodiny

Životné poistenie je potrebné zakúpiť, ak uvažujete o založení rodiny. Vaše miery bude lacnejšie, ako keď človek starne, a vaše budúce deti budú v závislosti na vašom príjme. Viac sa dozviete u rodičov: Koľko Životné poistenie budete potrebovať?

2. Zavedené Rodiny

Ak máte rodinu, ktorá závisí na vás, budete potrebovať životné poistenie. To nezahŕňa iba manžela alebo partnera pracovať mimo domova. Životné poistenie je tiež treba brať do úvahy pre osoby pracujúce v domácnosti. Náklady na výmenu niekoho robiť domáce práce, domáce rozpočtovanie a starostlivosti o deti môže spôsobiť vážne finančné problémy pre prežívajúce rodiny. Viac sa dozviete u rodičov: Koľko Životné poistenie budete potrebovať?

3. Mladí Jednotlivé dospelí

Dôvodom jeden dospelý človek by zvyčajne potrebujú životné poistenie bude platiť za svoje vlastné náklady na pohreb, alebo v prípade, že pomôže podporiť starší rodičia alebo iné osoby, ktoré môžu starať o finančne.

Môžete tiež zvážiť nákup životné poistenie, keď ste mladí, takže v čase, keď ju budete potrebovať, nemusíte platiť viac kvôli svojmu veku. Čím ste starší, tým drahšie životné poistenie sa stáva a hrozí, že zamietne, ak sa vyskytnú problémy s životnom poistení lekárskej prehliadke.

V opačnom prípade, ak má človek iné zdroje peňazí pre pohreb a nemá žiadne iné osoby, ktoré sú závislé na ich príjme potom životné poistenie by nemali byť nutnosťou.

4. Majitelia domov a ľudia s hypotékami a ostatné dlhy

Ak máte v pláne na kúpu domov s hypotékou, budete spýta, či chcete kúpiť poistenie hypoték. Nákup životné poistenie, ktoré by pokrylo hypotekárneho dlhu by chrániť záujmy a zabrániť ste museli kupovať ďalšie poistenie hypoték, keď si kúpite svoj prvý domov.

Životné poistenie môže byť spôsob, ako zabezpečiť, že vaše dlhy sú vyplatila, ak zomriete. Ak zomriete s dlhmi a žiadny spôsob, ako pre svoj majetok, aby im zaplatiť, svojho majetku a všetko, čo pracoval pre môžu byť stratená a nebude mať prenesený na niekoho, ktoré vás zaujímajú. Namiesto toho, váš majetok môže byť ponechané s dlhmi, ktoré by mohli byť odovzdané ku svojim dedičom.

5. Non-Child Pracovné Páry

Obe osoby v tejto situácii bude musieť rozhodnúť, či budú chcieť životné poistenie. Ak sú obe osoby prinášajú príjem, ktorý sa cíti komfortné bývanie na samote, ak ich partner by mal zomrieť, potom životné poistenie by nemalo byť potrebné, okrem prípadov, keď chceli pokryť ich náklady na pohreb.

Ale možno v niektorých prípadoch jeden pracovný manžel prispieva viac k príjmu alebo bude chcieť opustiť ich významný iný v lepšej finančnej situácii, potom tak dlho, kým vrátane životné poistenie by nemali byť finančná záťaž, môže to byť voľba. Pre low-cost možnosti životného poistenia nahliadnuť do rizikové životné poistenie alebo zvážiť first-to-die životných poistiek, kde sa platí len pre jednu politiky a prínos smrti prejde na prvý zomrie.

6. Ľudia, ktorí majú životné poistenie prostredníctvom svojej práce

Ak máte životné poistenie prostredníctvom svojej práce, mali by ste si ešte kúpiť svoj vlastný životný poistku. Dôvodom, prečo by ste nikdy nemali spoliehať iba na životné poistenie pri práci je, že by ste mohli prísť o svoju prácu, alebo sa rozhodne zmeniť zamestnanie a akonáhle to urobíte, stratíte, že životné poistenie. Nie je strategicky zvuk opustiť svoje životné poistenie v rukách zamestnávateľa. Čím ste starší drahšie váš životné poistenie sa stáva. Ste lepšie kupovať malé politiku zálohovania, aby sa ubezpečil, že budete mať vždy nejaké životné poistenie, aj keď stratíte prácu.

7. Obchodní partneri a Vlastníci podnikania

Ak máte obchodného partnera alebo vlastné podnikanie, a tam sú ľudia spoliehajú na vás, môžete zvážiť nákup samostatný životnú poistku na účely svojich obchodných záväzkov.

8. Nákup životné poistenie na vaši rodičia 

Väčšina ľudí si nemyslím, že to ako stratégiu, kúpiť to bolo použité a môže byť múdra vec. Životné poistenie o vašich rodičov zabezpečuje smrti prospech na vás, či si dať sám seba ako príjemcovia politiky budete mať sa na ne. Ak platíte svoje poistné budete chcieť, aby sa ubezpečil, urobíte sami neodvolateľné príjemcu zabezpečiť svoju investment.This cestu, keď vaši rodičia zomrú, zabezpečiť množstvo danej životnej poistky. Ak to budete robiť, keď vaši rodičia sú dosť mladí, môže to byť finančne rozumnou investíciou.

Môžete tiež chcieť, aby chrániť svoje vlastné finančné stabilitu tým, že pri pohľade na nákup dlhodobú starostlivosť aj pre nich, alebo navrhnúť, že oni sa na to. Často, keď rodičia ochorie s pribúdajúcim vekom finančnú záťaž pre svoje deti je obrovský. Tieto dve možnosti môžu poskytovať finančnú ochranu, ktoré ste možno ešte inak nenapadlo.

9. Životné poistenie pre deti

Väčšina ľudí naznačujú, že deti nepotrebujú životné poistenie, pretože nemajú závislých osôb a v prípade ich smrti, aj keď by to bolo zničujúce, životné poistenie by nemali byť prospešné.

3 dôvody na kúpu životné poistenie pre deti 

  1. Ak máte strach o svoje deti nakoniec dostať chorobu. Niektoré rodiny majú obavy zo svojich detí dlhodobé zdravie v dôsledku dedičnej rizikám. Ak rodičia sa obávajú, že nakoniec to môže urobiť je nepoistiteľného neskôr v živote, potom by mohli uvažovať o nákupe svoje deti životné poistenie, takže sa nemusíte starať o nedostatok lekárskej skúšky neskôr, keď potrebujú životné poistenie pre svoje vlastné rodiny. Niektorí ľudia pozerajú na kritické choroby poistenie aj pre deti.
  2. Niektorí ľudia kupujú životné poistenie pre deti, keď dosiahnu skorej dospelosti, aby im pomohla získať náskok na život. Permanentný životné poistka môže byť spôsob, ako vytvoriť úspory pre nich a dať im príležitosť mať životné poistenie, ktoré platia pre seba v čase, keď majú vlastnú rodinu, alebo v prípade, že chcete použiť peňažné časť na požičať proti pre veľké akvizície. Životné poistenie pre deti je možné zakúpiť ako darček pre nich.
  3. Ak by ste chceli dostávať nejaký prospech smrti, ktoré vám pomôžu vysporiadať so smrťou dieťaťa a pokrytie nákladov spojených s pohrebom, ak niečo stalo s nimi. Strata dieťaťa je zničujúci a hoci deti nemajú poskytovať finančnú pomoc, ktoré hrajú dôležitú úlohu v rodine a ich strata môže mať vplyv na mnoho strát zvuku.Tlačítky môže robiť to veľmi ťažké pre vás pracovať, a môžete trpieť finančné straty, vyžadujú psychologickú pomoc, alebo vyžadujú pomoc s prežívajúce deti v dôsledku ich odchodu.
 

Deti, z väčšej časti, nepotrebujú životné poistenie, ale ak je to súčasť stratégie, životné poistenie pre deti môže byť niečo, čo by ste zvážiť z vyššie uvedených dôvodov. Vždy zvážiť možnosť Z vyššie uvedených dôvodov s ďalšími možnosťami sporenia či poistenia, môžete zvážiť pre vaše deti.

10. Staršie

Tak dlho, kým nemáte ľudí, v závislosti na vašom príjmu pre podporu, životné poistenie v tejto fáze života by nemalo byť potrebné, ak nemáte žiadne iné prostriedky na zaplatenie svojich nákladov na pohreb, alebo rozhodnúť, že chcete opustiť peniaze ako dedičstvo. Jedna užitočná vec, o životnom poistení, ak ste starší, je daňový úspory prvkami, ak chcete zachovať hodnotu vášho majetku. Mali by ste hovoriť s realitné právnik alebo finančný plánovač zistiť, či kupujú životné poistenie vo svojich neskorších rokoch môže poskytnúť daňové úľavy.

Nákup životné poistenie v tomto veku môže byť veľmi drahé.

Životné poistenie ako stratégia na ochranu a vybudovať bohatstva

Keď si kúpite životné poistenie Ak hľadáte chrániť životný štýl vašej rodiny alebo závislé osoby, ak by ste mali zomrieť.

Ak je to váš primárny cieľ potom low-cost životné poistenie môže byť dobrým východiskovým bodom pre vás.

Tiež by ste mohli pozrieť sa na to ako spôsob, ako vybudovať svoj alebo vaša rodina bohatstvo a to buď prostredníctvom možných daňových výhod alebo chcete ponechať peniaze ako dedičstvo, rovnako ako v prípade survivorship životného poistenia, ak.

Môžete si tiež kúpiť životné poistenie ako spôsob, ako zabezpečiť si vlastné finančné stability, v prípade celého životného poistenia alebo univerzálne životné poistenie, ktoré tiež ponúkajú peňažné hodnoty a investície. Tieto typy politiky, spolu s vymieranie životného poistenia taktiež ponúkajú potenciál požičiavanie peňazí z životnej poistky.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.