Keď Je bezpečné zatvorenie kreditnej karty?

Home » Credit and Debt » Keď Je bezpečné zatvorenie kreditnej karty?

Keď Je bezpečné zatvorenie kreditnej karty?

Budete tvrdo pracovať na udržanie dobrej kreditnej skóre, ale pravdou je, že ani jeden zdanlivo nevinný omyl má potenciál vrátiť späť svoje úsilie. Úverové chyby, ako je neskoré platby, zberné účty, alebo maxing svojej kreditnej karty môže rýchlo premeniť svoje minulosti pôsobivé kreditné skóre do niečoho oveľa menej atraktívne. To znamená, že vyššie úrokové sadzby pre budúce pôžičky, ktoré môžu pridať až tisíce dolárov navyše platených úrokov.

Uzavretie staré kreditnej karty, účty, je iná úverová omyl, ktorý má potenciál, aby vám znížiť skóre. Ale to nie je záruka, že sa to stane. Ak máte účet, kreditné karty, ktoré chcete alebo potrebujete uzavrieť, existujú preventívne opatrenia, ktorými môžete chrániť svoje kreditné skóre a zároveň zbaviť sa nežiaduceho účtu.

Prečo Uzavretie kreditnej karty môže ublížiť svoje kreditné skóre

K dispozícii je pomerne tvrdohlavý kreditnej mýtus o vplyve uzavretie účtu kreditnej karty a čo to znamená pre vaše skóre. Mýtus je, že pri zatvorení starý účet kreditnej karty, stratíte výhodu veku účtu.

Credit scoring modely, ako Fico a VantageScore skutočne zvážiť vek najstaršieho účtu a priemerný vek svojich účtoch pri výpočte vašej kreditnej skóre. Avšak, zrušenie účtu neodstráni jeho histórii – vrátane jeho veku – z vašej kreditnej správy.

Nielen, že história uzavretého účtu zostane na vašej kreditnej správy, ale modely credit scoring bude aj naďalej zvažovať starobe účtu rovnako. A ešte lepšie, uzavretý účet pokračuje veku. Takže, ak ste uzavrel päť rokov staré kreditnej karty dnes … za 12 mesiacov to bude šesť rokov staré kreditnej karty.

Teraz, keď sme odhalil mýtus, tu je skutočný dôvod, prečo zatváranie ten starý účet kreditná karta môže ublížiť svoje skóre: modely credit scoring uvažovať o vzťahu medzi bilanciou a úverových limitov na vaše účty kreditných kariet. Presnejšie povedané, bude model credit scoring vypočítať revolvingový pomer využitia alebo, inými slovami, koľko dostupný kredit využívajú vo forme zostatkov kreditných kariet.

Pomer sa vypočíta sčítaním zostatkov na plast a vydelením toto číslo súčtom všetkých svojich úverových limitov – a to aj na doteraz otvorených kariet, ktoré ste neužívali. To znamená, že aj v prípade, že nepoužívate kartu, nevyužitý úverový limit pomáha udržať tento pomer využitia nižšia. Zatvorte chcete tento účet, budete okamžite strácajú hodnotu nevyužité úverového limitu, a vaše skóre bude pravdepodobne klesať nejakú čiastku. To je dôvod, prečo ste sa často prečítať články o nebezpečenstve uzatvorenie účtov kreditných kariet.

Prečo by ste mohli potrebovať zatvorte kreditnou kartou

Vo väčšine prípadov nie je vhodné uzavrieť nepoužívané účet kreditnej karty z dôvodu možného negatívneho dopadu na vašej kreditnej skóre. Ak to nie je naozaj nutné, asi by ste mali nechať svoje kreditné karty účty otvorené.

Existujú však výnimky z tohto pravidla.

Možno budete musieť po rozchode uzavrieť spoločný účet kreditnej karty. Ďalším prípadom, kedy budete chcieť uzavrieť účet kreditnej karty môže byť, keď máte kartu v peňaženke s neatraktívne ročný poplatok. A môže dôjsť k náhodnému uzavretie účtu tým, že sa pomocou karty na nejakú dlhšiu dobu. Vydavatelia kariet nenávidí nečinnosť, pretože nečinnosť znamená žiadne príjmy.

Ako zavrieť starý účet kreditnej karty čo najbezpečnejšie

Bez ohľadu na váš dôvod pre uzavretie účtu kreditnej karty, s správne plánovanie je možné tak urobiť s malú alebo žiadnu škodu kreditné skóre.

Nezabudnite, že skutočným dôvodom uzavretia starého účtu by mohlo poškodiť vaše kreditné skóre, že uzavretie účtu by mohlo zvýšiť svoj revolvingový pomer využitia. Avšak, ak sú všetky vaše kreditné karty už $ 0 rovnováhu, potom uzavretie nepoužívané účtu nebude zvyšovať pomer využitia. Z tohto dôvodu uzatvorenia účtu bude pravdepodobne mať žiadny vplyv na vaše kreditné skóre v tejto situácii.

Len aby bolo bezpečné, ak ste naozaj usiluje o uzavretie účtu kreditnej karty by ste mali premýšľať o načasovanie. Nezatvárajte kartu, ak uvažujete o podaní žiadosti o úver alebo inú kartu. Počkajte, až sa uzavrie na úver a zatvorte účet. Týmto spôsobom môžete ušetriť prípadného poklesu skóre pre potom, čo už bola schválená.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.