Kişisel Borç Bir Aracı Değildir

Home » Credit and Debt » Kişisel Borç Bir Aracı Değildir

Kişisel Borç Bir Aracı Değildir

Belki insanlar derin bir borç deliğe kendilerini olsun o tek büyük nedeni, kişisel borç onları oldukça beklemek zorunda daha geç istedikleri şeyleri elde etmek için olanak sağlayan bir araçtır fikrine içine satın olmasıdır.

Şimdi bir ev ister misiniz? Bir ipotek alın.

Şimdi bir araba ister misiniz? Bir araç kredisi alın.

Şimdi okula dönmek ister misiniz? Bir öğrenci kredisi alın.

Şimdi AirPods o çifti ister misiniz? Kredi kartı kırbaç.

Bir yatak odası şimdi set ister? ödeme planı için kaydolun.

Bu durumların her birinde, bir kişinin bir şeyler oluyor istiyorum gerekmez, – istemek şu an bunun için ödemek zorunda kalmadan hemen -. Bunun yerine, bunu ödemek zorunda kişi geleceklerinin öz olduğunu ve gelecekte kendini ödemek zorunda olacak daha etiket fiyatından daha.

şimdi 200.000 $ ev ister misiniz? % 4 bir 30 yıl 200.000 $ ipotek kaydol ve $ 343.739 için kanca gelecekteki kendini koyuyorlar.

Şimdi 25.000 $ araba ister misiniz? % 3,25 seviyesinde 60 ay 25.000 $ araç kredisi için kayıt olun ve $ 27.120 için kanca gelecekteki kendini koyuyorlar.

10.000 $ yılda en 4 yıldır okula geri gitmek ister misin? % 5 10 yıllık 40.000 $ öğrenci kredi için kayıt olun ve $ 50.911 için kanca gelecekteki kendini koyuyorlar.

Sen resmi alıyoruz. Şimdi bir şey alın, daha sonra ödeme.

İşte yakalamak var: Eğer bir şey neredeyse asla gerek şimdi. Tabii, şu anda bir öğrenci kredisi ihtiyacı de örnek ve muhtemelen bir ipotek için iddia mümkün olabilir, ama bir teşkil neredeyse başka hiçbir borç yoktur ihtiyacını (Gerçekten bu ikisidir ikna olmadım ihtiyaçları ya, ama en az) orada bir tartışma var.

Aksine, böyle şeyler tüm şeylerdir istiyorum . O parlak araba istiyorum. Bunu yeni yatak seti istiyorum. Sen o AirPods istiyorum. O evi yerine daire istiyorum.

Yani, o resme biraz değiştirelim. Diyelim ki istediğini elde için bir araç olarak borç bakmak etmeyelim.

Aksine, sen tuzak canını sıkma lezzetli peynir olmak istiyorum şeyle fare kapanı olarak borç bak. Senin mali açısından, bu çok daha güçlü ve daha doğru benzetme.

Bir fare, ve sen o kadar peynir istiyorum. Sadece sağ açıkta orada oturuyor. Tek yapmanız gereken yakala gitmek olduğunu … ama sonra tuzak sana aşağı gelir.

Sen insansın, ve bu araba / AirPods / yatak odası seti / ev istiyorum. Sadece sağ açıkta orada oturuyor. Tek yapmanız gereken yakala gitmek olduğunu … ama sonra tuzak sana aşağı gelir.

Her iki durumda da, gerçekten gerekli tüm bu sabır biraz.

Herkesin tuzakları serbest, uyku ve daha sonra mutfağa baskın gidene kadar fare sadece bekleyebilir.

İstediğiniz ve yeterince kaydettiğiniz zaman sadece cebinden satın gidebilir şey için para biriktiriyordum başlayabilirsiniz.

sabırsızlık dışarı kazandığında Oysa her iki durumda da, ağrı başlar.

Bir araç olarak kredi kartıyla bakma. Daha ziyade, bir araç olarak gizlenmiş bir tuzak, bu. Aynı o araba kredisi ve bu ödeme planı ve genellikle, bu ipotek için de geçerli.

fare kapanı ile karşı karşıya olduğunda akıllı fareler ne yaparsınız? Bunlar tamamen tuzak önlemek, yoksa onlar yakalanmadan tuzak kapalı peynir almak için bir yolunu.

Hayatında aynı iki hileler uygulamalıdır.

Tamamen Trap kaçının

Bu büyük öğeler, bir araba ya da bir ev gibi büyük bir teminatlı kredi ile “satın alma” olabilir şeyler için daha iyi bir stratejidir.

Aksine şu anda büyük ürün satın yerine, bir süre bekleyin ve bunun yerine bir tasarruf hesabına veya yatırım hesabına aylık “ödeme” yapmak.

Örneğin, sen geç modeli kullanılmış araba almak istiyorum ve bunun için 15,000 $ borç planı diyelim. Sen iyi bir kredi var, bu yüzden 3.25% veya $ 271 ayda bir 60 ay kredi alabilirsiniz.

Olay şu: ziyade o ödünç 60 ay için $ 271 ayda harcamak yerine, basitçe 60 ay boyunca tasarruf hesabına 250 $ bir ay koymak ve para ile araba alabilirsin. Bu sana $ 21 ayda kaydeder. Son beş ortadan kaldırarak, Alternatif olarak, tasarruf içine $ 271 ayda koyabilirsiniz ve 55 ay sonra orada “ödemeleri.”

Bir fare tamamen tuzak önler ve sadece sabırla, gece bekler zaman gece mutfaktan yiyecek almak için zamanı geldiğinde, fare hemen hemen her zaman çok daha fazla gıda seçenekleri ve çok daha fazla esneklik rüzgarlar.

tamamen tuzak önlemek ve sadece Parayı kendini kaydederken, hemen her zaman cebinizde fazla para ve aslında satın almaya zamanı geldiğinde çok daha fazla esneklik ile rüzgar.

Tuzak olmadan Peynir alın

Bu yaklaşım AirPods ya da belki daha önce bahsi geçen yeni yatak seti gibi küçük alışverişler için daha iyi çalışır.

Burada, sadece ne istediğinizi satın almak borç kullanımından ziyade, sadece para ile gelip birkaç yaşam tarzı seçimleri yapmak. Hepiniz ay evde çok tutumlu yemek ve aniden AirPods gelemez. Eğer dolaba kullanılmayan ve istenmeyen şeyler bir grup satmak ve aniden yatak seti gelemez.

İstediğiniz küçük bir şey varsa Başka bir deyişle, bu bunu satın almaya gerek nakit yaşamında zaten mevcut olduğunu olasıdır ve sadece biraz daha iyi yaşam tarzı seçimleri yaparak bunu serbest bırakabilir.

Öte yandan, bir% 29.9 Nisan kredi kartı olanlar $ 160 AirPods atmak ve bunu ödemek için 5 $ bir ay ödeme … ama 65 ay boyunca ödeme olacak ve daha yalnız menfaatine daha ödeme yapmanız yeterli olacak verebilir AirPods maliyeti (Evet, 324 $ toplam).

Fare kapanında yakalanmadan tuzak kapalı peynir çalmak için bir yol bulur, fare kapanı pençesinde dolaşmış olmadan şu anda istenen bayram alır.

Eğer kredi kartı borcu dolaşmış almadan istediğini satın almak için para ile gelip bir yolunu bulduğunuzda, uzun vadede cebinize daha fazla para ile (tekrar) rüzgar ve oldukça hızlı bir şekilde elinde öğe ile.

Son düşünceler

Kredi öylesine mevcuttur ve krediler sadece bir form ya da iki uzakta genellikle Çünkü biz bir şey istediğinizde, borç böylesine uygun seçenek gibi görünüyor. Çoğu zaman, biz çok hızlı bir zorlukla bile geçirme o kartı çalmak veya bir satış görevlisi dinleme ileriye bizi dürtmek ederken formlar doldurmak.

Finansal başarı bu cezbedici kovalayan tuzak kaçınarak ilgili.

Sadece biraz sabır ve kaydetmek için bir miktar isteklilik uygulayabilirsiniz ise neredeyse hayatta istediğiniz herhangi bir büyük masraf sonunda bir bankaya üzerinde Geleceğinizi oturum açmadan sizin olacak.

sadece önümüzdeki birkaç hafta içinde birkaç giderlerini kesebilirsen neredeyse hayatta istediğiniz herhangi küçük gideri kredi kartı dengesini artırmadan sizin olacak.

Borç, üzerine yürümek ve yem almaya aptal fare bekliyor, iyi yem fare kapanı gibi orada oturur … sonra yakalandık.

Fare olmayın. Borç Eğer şu anda istediğini elde yardımcı olacak bir araç değildir. Borç sizi dolaştırmak ve cüzdan boş bir tuzaktır.

İyi şanslar.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.