Kişisel Çocuk Yaşlı When Koleji Tasarruf Başlangıç

Home » Finance » Kişisel Çocuk Yaşlı When Koleji Tasarruf Başlangıç

Kişisel Çocuk Yaşlı When Koleji Tasarruf Başlangıç

Eğer çok hiç yatırım ve kişisel finans hakkında bilmek eğer sağduyu. Eğer çocuk üniversite eğitimi için tasarruf istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey başlamaktır erken mümkün olduğunca erken -.

Nedeni basit – tüm bileşik faiz gücü hakkında. Eğer gelecek için tasarruf zaman, dönüş kazanır ve bu getirileri yeniden yatırım için tercih konum, eğer hızlandırır.

Eğer% 7 faizle uzakta 100 $ koyarsanız, örneğin, bir yıl sonra $ 107 dönüşüyor fakat bir yıl sonra $ 114,49 var – Bunu ikinci yılında $ yerine 7 $ 7.49 kazandırdı. Yılın üç sonra, $ 122.50 var – o üçüncü yılında size $ 8.01 $ yerine 7.49 kazandırdı. Bu gidip yıl sonra, böyle büyüyen yıl devam ediyor – on sekizinci yılında, sadece orada oturan, kendi başına $ 22.11 kazanır.

Eğer% 7 yıllık getirisi ile kenara 100 $ koymak ve başka bir şey yapmak ama 18 yıl beklemek durumunda bunu geri çekmek durumunda zaman $ 338 değerinde olacak.

Ama ne olur bunu yapamazsınız eğer – ya yoktur – onlar gerçekten gençken çocuğunuzun üniversite eğitimi için tasarruf başlar? Üniversitede ne kadar sadece sekiz yıl onlara vererek, yaş 10 kadar tasarruf başlamazsan?

Eğer% 7 yıllık getirisi ile kenara 100 $ koymak ve başka bir şey yapmak ama 8 yıl beklemek buysa, sadece $ 171,80 değerinde olacak.

Farkı gör? Sadece 100 $ çocuğunuzu yatırım gelirleri $ 166,20 maliyeti uzağa koymak için 10 yıl bekleyen.

Açıkçası Kaydetmek gidiyoruz genç kaydetmeye başlamak için harika bir fikir, ancak bu bir seçenek değilse ne yaparsınız?

Ne sadece çocuk sekiz ve bunların standart testlerde yüksek notlar isabet ve ev yıldız karne getiren ve üniversite muhtemelen bu çocuğun gelecekte olması gerektiğini fark ediyoruz ve nasıl bunun için ödeme yapacaksın olduğunu fark olur?

Ne senin çocuğun 10 ve nihayet iyi bir iş, gerçekten iyi bir iş buldum ve şimdi ilk kez kolej gibi şeyler için kaydetmek için nefes oda varsa?

O bileşik faiz zamanın tüm avantajlarından yoksa ne yaparsınız?

İşte oyun planı bu.

Sen başlayan Can Ne kaydet Şimdi

Çocuğunuz için bir 529 üniversite tasarruf planını açın (burada çeşitli planların büyük bir karşılaştırma var) ve kaydetmeye başlar şimdi yerine daha sonra. Cidden, bugün yap.

Sadece söz konusu hesabı açmak, ardından yararlanıcı olarak çocuğunuzu ayarlamak her ay otomatik olarak kontrol biraz çekilme bu hesabı hesabı oluşturmalıdır. Hatta 20 $ gayet – Ödeyebileceğinizden neyse. Sadece şimdi başlayın.

Çok bir şey olmak zorunda değildir. Sadece Ödeyebileceğinizden ne olması gerekiyor ve bu kısa sürede başlaması gerekiyor.

Dikkate Bazı ‘Hediye’ koymak başla

o hediye vermek için zamanı geldiğinde, onların hediye en azından bazı bu hesaba ilave bir katkı olduğundan emin olun.

Çocuklarınızın onlar verilen ne istediğinin farkında böylece eğlenceli bir şekilde yapabilirsiniz. Örneğin, onlara bir 20 $ veya 50 $ veya 100 $ fatura genişletilmiş fotokopisini verebilir ve üzerinde yazma, “Bu, kolej tasarruf konuldu” ve ardından bazı doku kağıdı ile bir gömlek kutuya bu levha yukarı sarın. Bir şeyler olmayacak olsa da onlar binlerce dolar altında olan bir öğrenci kredisi var farkında onlar daha sonra bu yetenekleri hatırlar, şu anda yaklaşık inanılmaz heyecan duyuyoruz ve onlar varken bunu hatırlamaya devam edeceğiz onlar yetişkin olduğunuzda öğrenci kredisi ödemeleri çok daha küçük.

Ayrıca edebilirsiniz aynı şeyi yapmak için diğer akrabaları ediyoruz. Yakınları Çocuğunuz için tasarruf hesabı bir kolej açtı böylece bilirim ve onlara onları katkıda bulunmak için gerekli bilgiyi vereyim. Aynı şeyi yapmak için davet edin – onlar fiziksel olarak şu anda keyif alacaksınız bazı mütevazı bir hediye ile birlikte çocuğa fotokopisi 10 $ faturası ya da her türlü verebilir.

Diğer Fon Seçenekler içine Lean

Bu üniversite için ödeme yukarı kaydedilir ve öğrenci kredileri kadarıyla sadece bir karışımı olmadığını hatırlamak önemlidir. Okula gitmeye hazır olduğunuzda çocuğunuzun kullanabileceği birçok seçenek vardır.

Örneğin, pek çok okul hibe ve finansman ihtiyacı ve liyakat temelinde gelen öğrencilere çeşitli burslar vermektedir. Eğer kaydetmek için gerçek bir mücadele olan bir durumdaysanız, okulun çocuğunuzun okul maliyetinin bazı ilgilenir hibe sağladığını fark edebilirsiniz. herşey kredi şeklinde olacağını sanmayın.

Aynı zamanda, çocuğunuz bağımsız burs başvurusunda bulunabilir. Eğer üniversite tasarrufu ile mücadele için ortak bir nedendir ihtiyaç temelli bir durum içinde ise yine çocuğunuzun uygun olabilir kendisi için birçok burs vardır.

Çocuğunuz da kendi üniversite geleceğe lise kazanmak herhangi gelirin bir kısmını yönlendirmek isteyebilirsiniz. evde yaparken, muhtemelen bu tür yiyecek ve barınak ve fonksiyonel giyim olarak giderlerin bakıyorlar, bu yüzden üniversite tasarruf gelirlerinin bazı kanalize etmek gerekir.

Diğer Eğitim ve Kariyer Seçenekleri bak

Eğer geç bir tarihte tasarruf başlayıp ediyorsanız büyük miktarda katkıda bulunamaz, yine tasarruf gerekir, ancak para edebiliyoruz geleneksel dört yıllık üniversite tecrübesi, yanında başka seçeneklere gözlerini tutmalı Daha büyük bir etkiye sahip olacaktır kaydedin.

Yeni başlayanlar için, çocuğunuz keşfetmek isteyebilirsiniz bir veya iki yıl için bir topluluk üniversite katılıyor onlar genel eğitim gereksinimleri ilgilenir ve gerçekten onlar bitirmek için dört yıllık bir okula geçiş yapmadan önce kendi hayatı ile ne yapmak istediğinizi bilemek onların Eğitim. Topluluk üniversite düzeyinde Kredi ucuz ve genellikle birçok dört yıllık üniversitelerde doğrudan aktarın. Hala dört yıllık derece olduğunu kazanırken kolej maliyetini düşürmek için harika bir yoldur.

Çocuğunuz da isteyebilirsiniz ticaret okulu düşünün . Ticaret okullarda genelde dört yıllık okul masrafı olmadan çocuğunuza iyi ücretli bir kariyer yoluna bir cadde sunan bir tür, bir ticaret doğrudan bir yol sunar. Birçok kariyer elektrik işleri, sıhhi tesisat, inşaat yönetimi, uçak bakım, talaşlı imalat, HVAC işleri ve birçok diğer alanlarda da dahil olmak üzere, bir meslek okulu programı etrafında merkezi.

Ticaret okul genellikle dört yıllık bir üniversiteye çok daha az zaman alır ve genellikle doğrudan onlar profesyonel ticaret dolaşan ins ve çıkışları öğrenmek çıraklık programı çeşit insanları yerleştirir. ticaret okulun toplam maliyeti de dört yıllık okuldan çok daha az olduğunu ve 529 tasarruf genellikle okul masraflarını ticaret uygulanabilir.

Onlar da sağlam bir iş var ve yapmak istedikleri oldukça ne çözemedim, özellikle doğrudan liseden sonra başka fırsatlar olabilir. onlar onlar (bir “boşluk yılı”) ne yapmak istediğinizi belli yapmayacak şekilde eğitimlerine başlamadan önce bir veya iki yıl beklemek seçerseniz, bu onların kolej tasarruflarını büyümeye bir yıl daha verir.

liseden sonra kabul edilebilir tek yolu dört yıllık okula doğrudan zihniyet içine düşmeyin.

College sırasında Destekleyici olun

üniversite yıllarında tasarruf ihtiyacını azaltmak için başka bir yöntem Yaşadığınız yere yakın bir okula ve daha sonra doğrudan üniversite gider “konaklama ve yemek” bölümünü sağlamak için çocuğunuzu teşvik etmektir. Çocuğunuz evde yaşamaya devam ediyor ve yiyecek, giyim ve diğer temel ihtiyaçlarını sağlamaya devam. Bu şekilde, üniversite için sadece masrafları öğrenim ve eğitim malzemelerdir.

Açıkçası, bu bütün aileler için mükemmel bir çözüm değildir. Bu mali çıkar dışarı ziyade eğitim gelecek için mutlak en iyi seçim daha çok eve daha yakın bir okul seçmek için öğrencilere sürüklenir.

Temel olarak, çocuğunuz için bir ebeveyn olarak üstlenebilecek bağımsız üniversite öğrencisi olarak yaşama gün be gün giderlerin daha az öğrenci kredileri onlar daha az sorun senin geç uğraşmak zorunda ve edeceğiz olacak kolej tasarruf başlar.

Son düşünceler

Hatırlanması gereken büyük bir şey şudur: Hiçbir zaman çok geç çocuğunuz için üniversite için tasarruf başlamaktır. Hep tarih geç olduğunu ve her dolar sayar bile tasarruf başlayabilirsiniz.

kolej ile Yardımına başlar ve ya kaydettiğiniz ne kadar bitmez. Onların sonrası lise eğitim ve meslek seçiminde büyük bir mali fark yaratmak için birçok yol vardır.

İyi şanslar!

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.