Kişisel Dosyası için Faiz Oranları araçlar içinde ne Rise

Home » Finance » Kişisel Dosyası için Faiz Oranları araçlar içinde ne Rise

Nasıl Market’in Değişen İklim Kişisel Yatırım Portföyünü Etkileyen mı

Kişisel Dosyası için Faiz Oranları araçlar içinde ne Rise

Faiz oranları artıyor. Bu bir finans haberleri başlıktan çok daha fazla. Bu sizin yatırım portföyü üzerinde gerçek bir etkisi olabilir.

Faiz oranları Temmuz ayında düşük tüm zamanların isabet beri son 5 ay içinde tam 1 oranında artmıştır. piyasalar Trump’ın önerdiği ekonomi politikaları ekonomik büyüme ve enflasyonu hem teşvik edecek bir inancını dile olarak o yükseklikten çoğu Donald Trump’ın seçimde sonucu ortaya kondu.

Bu yükselen faiz oranları tahvilleri için bir ayı piyasası açmak olacak bu yaygın bir anlamda da vardır. Bu mantıklı. oranları tahterevalli desende iki hamle olarak, uzun bir dönem tahvil fiyatlarının düşmesi arttığında. 10-30 yıl vadeli olanlar uzun vadeli tahviller, daha ağır 1-3 yıl vadeli, kısa vadeli tahviller daha faiz değişimlerinden etkilenen.

Yapılacak ne zaman Faiz Oranları git Yukarı

Büyük oranı gyrations, hem kısa hem de uzun vadede önemli ölçüde portföyünüzdeki dengesini etkileyebilir. Ve, ip yürümek gibi, denge yatırım başarı için çok önemlidir. Yani, şimdi bu faiz oranları yukarı doğru sürüklenen ne yapmalıdır hamleler?

Faiz oranı hareketleri öngörülmesi oldukça zordur. Ama iyimserlik Trump ve onun yanlısı büyüme politikaları üzerinde şişer olarak oranları önümüzdeki birkaç ay içinde yüksek sürüklenir gibi görünmektedir. Bu artış eğilimi daha da Fed, Fed Funds oranını arttığını şimdi yüzünden.

Ancak yatırımcılar gerçek GPD maaş artışının sadece çok düşük fiyatlarını arttıran tutmak gibi bir yapısal enflasyon sorunu, henüz olmadığını fark olarak daha sonra doygunluğa faiz oranları arayın. uzun vadede, ekonomik büyüme yavaş nüfus artışı ve hala büyük alışveriş yapmak için birçok ailelerin yeteneğini sınırlar borç ile sınırlıdır olarak yavaş yukarı zorlanmak görebilirsiniz.

Daha yüksek faiz oranları kötü bir şey olunca Elbette, her zaman döngüsel ekonomisinde an gelir. Hiç kimse tam olarak o seviyede tespit edebilir ancak birçok ekonomist yüzde 3-yüzde 3,5 aralığında koydu. Bunun ötesinde, enflasyonist baskılar daha düşük faiz oranları göndermek, evet, bir durgunluk tetiklemek ve yeterince şirket karları aşağı sürükleyin.

Yükselen faiz oranları dönemde, tahvil yaşayacaktır. Kanıt olarak, 12 Kasım yıllarda tahvil için en kötü ay oldu! Ama perspektif tutmak. toplam bağ indeksi 2.4 düştü. Stoklar çok daha uçucu bulunmaktadır. 12 yıl içinde S & P’nin kötü aylık performans Ekim 2008’de kötü şimdiye kadar 2016 yılında bir yüzde 16,9 slayt oldu? Ocak ayında yüzde 5 aşağı. Tutarlı gelir için ve portföy oynaklığı azaltmak için: İlişkini sahibi olsun nedeni budur. belirsizlik dönemlerinde, mevcut seçim sonrası geçiş dönemi gibi, tahvil gerçekten kendi geçimini.

daha güçlü ekonomik büyüme önerdiği gibi Stoklar, tam tersine, genel olarak yükselen oranlarda yararlanacaktır. Böyle finans kuruluşları, endüstriyel şirketler ve enerji sağlayıcıları gibi Konjonktürel endüstriler, daha iyi yapacak PAS iken – GYO’lar, kamu hizmetleri, tüketici zımba, telekomünikasyon – olasılıkla eğim olacaktır borsa sektörler.

Alt çizgi

Eğer mevcut iklim yatırım nasıl olması gerektiği cevabı çok Zen. Sen hep yatırım gerektiğini aynı şekilde yatırım yapmalıdır. Yani piyasalar ve dünya iniş ve çıkışlar yoluyla size gelir ödeyecek kaliteli hisse senedi ve tahvil oluşan bir çeşitlendirilmiş portföy inşa edilmesi anlamına gelmektedir. Film bir çizgi deyimine göre Benjamin Button , bizim için neyin geleceğini bilemezsiniz. Yapabileceğimiz en iyi olumsuz sınırlamak ve pazar onun öngörülemeyen iş hakkında geçtikçe potansiyel ters artırmak için portföylerini yönetmek aklımızla olduğunu. Çeşitlendirme Bunu yapmanın en iyi yoludur – bakılmaksızın oranları nereye taşınacağını arasında.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.